Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór kolumn


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru :

1) Avance Omega 503

2) Elac 105

3) Kef Cresta 30

 

Co waszym zdaniem wybrać jako głowne kolumny do słuchania stereo sensownej jakości.

Z różnych znalezionych opinii Cresta 30 wydaje się najlepszym wyborem.

A może coś innego ( tak do 2200 zł za parę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś o upodobaniach ( jaka muzyka, preferencje brzmieniowe itp. )

Ja ostatnio nabyłem Paragdimy monitor7 i jestem pod wrażeniem. Te 2200zł powinno wystarczyć na monitor5. Weź je również pod uwagę jak lubisz mocny bas.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj wielkość pokoju, wzmak, ceedee, kable, preferencje odnośnie brzmienia, czego słuchasz itp...

 

Elac raczej do małego pomieszczonka, avance i kefy zresztą też... max 20m2 - potem będzie za mało basu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. ależ mi się te numerki mylą... Elaca potraktowałem myśląc o 101 (to ich wina - za dużo cyferek ;) ale i tak nie powinny nagłaśniać wielgachnego salonu ;) Kefy i Avance znam - w ciemno wybrałbym Avance (ale te starsze 503)

 

nic więcej nie podałeś o sprzęcie, więc jedyną sensowną podpowiedzią jak narazie jest właśnie to, co Lolo napisał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny te wybrałem nieprzypadkowo - w sklepie gdzie jako tako można czegoś posłuchać są akurat te modele w interesującym mnie przedziale cenowym. Z drugiej strony sklep to nie dom jeżeli chodzi o warunki odsłuchowe. Preferencje muzyczne dość spokojne ( muzyka typu lata 60-70-80 -

głównie rock ale nie ciężki) dlatego chciałbym aby to wszystko brzmiało w sposób zrównoważony ale bas był basem a nie jakimś buczeniem czy pierdzeniem. Mam wątpliwości czy tak małe głośniczki niskotonowe w tych kolumnach są w stanie to zapewnić. Mam pop prostu doświadczenia z bardzo starymi kolumnami gdzie niskotonowe głośniki były znacznie większe. Pokój to 4.80 na 3.30. Kolumny będą ustawione wzdłóż krótszego boku. Wzmacniacz to amplituner Yamaha RX-V440RDS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do relacji mały głośnik i silny bas to również do zakupu podchodziłem pełen obaw. Naszczęście moje obawy się niesprawdziły. Ponadto, żeby uzyskać niski bas to nie wystarczą kolumny z dużymi głośnikami. Jeszcze musi być duże pomieszczenie. Niestety dźwiek ma właściwości falowe i w pomieszczeniu, zeby wytworzył się dźwiek musi się zmieścić 1/2 fali. Im niższa częstotliwość to fala dłuższa. Dla 50Hz to jest około 6m. 1/2 z tego to 3m.

Owszem można uszczelnić okna i drzwi i niższe f odbierać na drodze pneumatycznej ( tak jak w słuchawkach ), ale to też z dużym spadkiem wzgledem pozostałych tonów.

 

Pozdrawiam i bez obaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.