Skocz do zawartości
IGNORED

el. tłumiące do półki pod sprzęt


Vonda

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę jakie /dostępne/ materiały mogę uzyć jako amortyzatory do wytłumienia/odizolowania/zminimalizowania drgań w półce- a raczej w stelarzu pod sprzęt ?

Krótki opis konstrukcji w/w stelarzu:

- dwa profile "ceowe" montowane pionowo do ściany za pośrednictwem kołków prawdopodobnie "wklejanych"

- do tego na śrubach montowane półki - w postaci 2 profili zamkniętych zakończonych "marką" i połączonych ze sobą mniejszymi el. - na tym (niestety) szklana półka

Z tego wynika mozliwość zastosowania el. tłumiących w 3 miejscach :

1. pomiędzy profilami głównymi a ścianą

2. pomiędzy profilami głównymi a profilami półki

3. pomiędzy profilami półki a szkłem

 

Co zastosować ? Myślałem o korku, gumie ... ale to tylko takie podstawowe ... zwłaszcza, że w przypadku 1 i 2 elemnty te będą musiały być mocno ściśnięte - skręcone (twarda guma ?) aby zachować wytrzymałośc całej konstrukcji ... w 3 już niekoniecznie ... - tu myślałem też o "blue tact", "UHU tact" itp - co dodatkowo "przykleiło" by szkło które nie będzie mocowane ... choć to nie jest konieczne ..

Czy są jakieś - tak jak pisałem wcześniej: dostępne - materiały o lepszych parametrach "tłumiących" które można by zastosować w w/w konstrukcji ?

I w ogóle gdzie kupić ? na co zwracać uwagę ... na pewno wielu z Was miało podobne problemy które zapewne z powodzeniem rozwiązało ... podzielcie się informacjami ;-))

 

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gumki, które sam zastosowałem między kolumną, a półką podstawki. Są tak,,niepoślizgowe", że nie trzeba mocować kolumny (albo szyby), a i tak się nie przesunie. Załączam foto. Mocuje się je, przetykając przez otwór w blasze czy in. elemencie grub. 3-4mm. Jeśli Cię zainteresowałem, pisz na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie mam takie. Prawie wszystkie audiofilskie pisma testują jakieś podstawki pod elektronike ,absorbery itp. A czy ktoś poza Panami z gazet ( którzy borą za to kase żeby "słyszeć " ) słyszy ktoś różnice ?? Szczerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy trzeba SŁYSZEĆ różnicę, aby coś się podobało? Głośnik ma być na właściwej wysokości, więc go trzeba na czymś postawić. No przecież nie na taborecie z kuchni ! A teraz na poważnie: żeby usłyszeć różnicę, musimy wejść parę szczebelków po drabince cenowej, bo na brzęczkach od miniwieży po prostu nie ma o czym mówić, a na lepszym sprzęcie rzeczywiście słychać. I to nie tylko zmianę ustawienia, kąta dogięcia, czy podkładek gumowych na kolce, ale co najciekawsze, nie można jednoznacznie stwierdzić, co i jak jest lepsze- i to właśnie jest istotą naszej choroby- WIECZNE POSZUKIWANIE ZŁOTEGO ŚRODKA.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówie o kolcach i podkładkach pod kolumny. Bo to słychać było nawet na monitorach za 1500zł o kącie odgięcia nie wspominając. Ja mówiłem o podkładkach pod elektronike. Te wyższe rejony senowe to tak mnej wjecej gdzie sie zaczynają ?? 2 tyś za klocek ? 5 ? 20 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa...To Kolega już w ciężkim stadium choroby....

 

Prawdę powiedziawszy, to zależy. Przede wszystkim od tego, na czym stawiamy: na ciężkim stoliku nie ma szans na drgania zakłócające pracę wzmacniacza, czy Cd, więc absorbery wydają się zbędne, a na ,,pływającej" podłodze i lekkim stoliku, to żadne ,,czary" nie pomogą. Odrębną kwestią jest gramofon- tu kombinacje z wygaszaniem i absorbcją drgań są jak najbardziej wskazane.

 

Wniosek nr 1:

Wszystko zależy od sytuacji z jaką przyjdzie nam się zmierzyć.

 

Wniosek nr 2:

Wróciliśmy do punktu wyjścia............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polecanych przeze mnie gumek- pokazuję jedno z możliwych zastosowań:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7066-100002305 1170276234_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję ... ale to nie to ...

1.nie bardzo już mogę wiercić otwory w tych półkach ...

2.takie punktowe podparcie szkła byłoby niebezpieczne ... musiałbym użyć ich więcej ...

3. a pozatym ten kolorek jest nieakceptowalny przez moją małżonkę ... nie chcę sie narażać ;-))

A tak w ogóle to ew. mogłoby pasować tylko do punktu "3" ... a co z resztą - jakieś pomysły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.