Skocz do zawartości
IGNORED

el. tłumiące do półki pod sprzęt


Vonda

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę jakie /dostępne/ materiały mogę uzyć jako amortyzatory do wytłumienia/odizolowania/zminimalizowania drgań w półce- a raczej w stelarzu pod sprzęt ?

Krótki opis konstrukcji w/w stelarzu:

- dwa profile "ceowe" montowane pionowo do ściany za pośrednictwem kołków prawdopodobnie "wklejanych"

- do tego na śrubach montowane półki - w postaci 2 profili zamkniętych zakończonych "marką" i połączonych ze sobą mniejszymi el. - na tym (niestety) szklana półka

Z tego wynika mozliwość zastosowania el. tłumiących w 3 miejscach :

1. pomiędzy profilami głównymi a ścianą

2. pomiędzy profilami głównymi a profilami półki

3. pomiędzy profilami półki a szkłem

 

Co zastosować ? Myślałem o korku, gumie ... ale to tylko takie podstawowe ... zwłaszcza, że w przypadku 1 i 2 elemnty te będą musiały być mocno ściśnięte - skręcone (twarda guma ?) aby zachować wytrzymałośc całej konstrukcji ... w 3 już niekoniecznie ... - tu myślałem też o "blue tact", "UHU tact" itp - co dodatkowo "przykleiło" by szkło które nie będzie mocowane ... choć to nie jest konieczne ..

Czy są jakieś - tak jak pisałem wcześniej: dostępne - materiały o lepszych parametrach "tłumiących" które można by zastosować w w/w konstrukcji ?

I w ogóle gdzie kupić ? na co zwracać uwagę ... na pewno wielu z Was miało podobne problemy które zapewne z powodzeniem rozwiązało ... podzielcie się informacjami ;-))

 

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gumki, które sam zastosowałem między kolumną, a półką podstawki. Są tak,,niepoślizgowe", że nie trzeba mocować kolumny (albo szyby), a i tak się nie przesunie. Załączam foto. Mocuje się je, przetykając przez otwór w blasze czy in. elemencie grub. 3-4mm. Jeśli Cię zainteresowałem, pisz na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie mam takie. Prawie wszystkie audiofilskie pisma testują jakieś podstawki pod elektronike ,absorbery itp. A czy ktoś poza Panami z gazet ( którzy borą za to kase żeby "słyszeć " ) słyszy ktoś różnice ?? Szczerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy trzeba SŁYSZEĆ różnicę, aby coś się podobało? Głośnik ma być na właściwej wysokości, więc go trzeba na czymś postawić. No przecież nie na taborecie z kuchni ! A teraz na poważnie: żeby usłyszeć różnicę, musimy wejść parę szczebelków po drabince cenowej, bo na brzęczkach od miniwieży po prostu nie ma o czym mówić, a na lepszym sprzęcie rzeczywiście słychać. I to nie tylko zmianę ustawienia, kąta dogięcia, czy podkładek gumowych na kolce, ale co najciekawsze, nie można jednoznacznie stwierdzić, co i jak jest lepsze- i to właśnie jest istotą naszej choroby- WIECZNE POSZUKIWANIE ZŁOTEGO ŚRODKA.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówie o kolcach i podkładkach pod kolumny. Bo to słychać było nawet na monitorach za 1500zł o kącie odgięcia nie wspominając. Ja mówiłem o podkładkach pod elektronike. Te wyższe rejony senowe to tak mnej wjecej gdzie sie zaczynają ?? 2 tyś za klocek ? 5 ? 20 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa...To Kolega już w ciężkim stadium choroby....

 

Prawdę powiedziawszy, to zależy. Przede wszystkim od tego, na czym stawiamy: na ciężkim stoliku nie ma szans na drgania zakłócające pracę wzmacniacza, czy Cd, więc absorbery wydają się zbędne, a na ,,pływającej" podłodze i lekkim stoliku, to żadne ,,czary" nie pomogą. Odrębną kwestią jest gramofon- tu kombinacje z wygaszaniem i absorbcją drgań są jak najbardziej wskazane.

 

Wniosek nr 1:

Wszystko zależy od sytuacji z jaką przyjdzie nam się zmierzyć.

 

Wniosek nr 2:

Wróciliśmy do punktu wyjścia............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polecanych przeze mnie gumek- pokazuję jedno z możliwych zastosowań:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7066-100002305 1170276234_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję ... ale to nie to ...

1.nie bardzo już mogę wiercić otwory w tych półkach ...

2.takie punktowe podparcie szkła byłoby niebezpieczne ... musiałbym użyć ich więcej ...

3. a pozatym ten kolorek jest nieakceptowalny przez moją małżonkę ... nie chcę sie narażać ;-))

A tak w ogóle to ew. mogłoby pasować tylko do punktu "3" ... a co z resztą - jakieś pomysły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.