Skocz do zawartości
IGNORED

kabel sieciowy..


adam-wwa

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie, jak podlaczacie swoja sieciowke? bezposrednio do gniazdka, czy moze do listwy zasilajacej? najlepiej by oczywiscie bylo do kondycjonera, ale nie mam takowego i nie zanosi sie ze na to ze miec bede;) pytam, bo brakuje mi raptem pare cm zeby podlaczyc wzmacniacz prosto do gniazdka, a ponoc tak jest lepiej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama listwa spełni jedynie funkcje przedłużacza/rozgałęziacza, chyba, że ma zabezpieczenia p/przepięciowe i/lub filtry p/zakłóceniowe. Dobra powinna być ekranowana, podobnie jak jej kabel i dalsze kable sieciowe do urządzeń. Co do kondycjonerów, to są przeciwnicy i zwolnennicy. Zależy to od klasy urządzeń, wbudowanych filtrów, itp.

Ja nie mam kondycjonera. Wzmacniacz, CD i preamp gramofonowy podpinam do ekranowanej listwy z filtrem p/zakłóceniowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tyle, że zmieniłem w niej kabel na ekranowany. W przyszłości kupię drugą listwę (chyba Neel).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wasze kabelki sieciowe wyprodukawane z zakupionych hurtowo elementow.operajac sie o wasze wpisy zrobilem tez cos takiego i niestety pelna porazka.zginal bas wysokie wyostrzone i szorstkie.zastosowalem go do zasilania odtwarzacza .uzywam na codzien oryginalnej sieciowki od musicala ,a na wzmacniaczu sieciowke audio agila.jak u was sprawdzily sie te samorobki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> lechu

 

A no wlasnie ... jak wam to wyszlo ???

Ja nie porownalem ze starym kablem. Ale mysle, ze jesli nie ma roznicy

przy takim komputerowym to i tak dobrze bo 1 sieriowka kosztowala mnie

20 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J amam kable podłączone do listwy sieciowej, umieszczonej pod parapetem. chce w niej zmienic kabel na ekranowany.

* * *

pzrewodów sieciowych zrobiłem kilka. podłaczyłem nimi, co sie dało, czyli wszystko, prócz cd.

 

Kozrystne zmiany zanotowałem duzo wczeniej, a teraz ciągle eksperymentujęz innymi elementami toru i listwy mnie ni eabsorbują.

Niekorzystnego wpływu na dźwiek nei zauważyłem.

* * *

Dorwałem sąsida z góry i dałem mu posłuchać mego systemu. Jego reakcja: "bas się pojawił".

Przeprowadzam dalej swoje eksperymenty, a gadanie - jak wiadomo -przeszkadza w działaniu...

Trzymajta się, hej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie cos na temat listwy audio agila.jest wykonana z grubej blachy b ciezka kabel rowniez gruby i ekranowany .czy posiada wewnatrz jakies filtry.nie ma juz dystrybutora i nie mozna nic sie dowiedziec.mam jeszce jedno pytanie do praktykujacych elektronikow czy powielanie ukladow filtrujacych np w listwie ,na przewodzie i gniezdzie zasilajacym urzadzenie moze byc pozytywne dla samego dzwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wlasnie, co z CD. Uwaza sie ze CD jest najbardziej wrazliwy na zmiane kabla zasilajacego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. U mnie jednak wiekszy miala o dziwo na wzmacniacz. Wplyw jednak na oba komponenty slyszalny. Ogolna poprawa kontroli brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sieciówkach SC 2000, SC 3000 Heliona też poprawa jest słyszalna, ale mimo wszystko nie wiem czy przeszedłbym ślepy test, bo różnica naprawdę jest minimalna - kto wie może największe znaczenie ma to, że te siecióweczki są ekranowane i nie sieją zakłóceń na kabelki połączeniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzilem ze nie bede sie meczyl psychicznie;), ani tez przestawial sprzetu zeby stal blizej gniazdka (co prawda stolik jest na kolkach i nie problem, ale rozwalilo by to 'uklad' pokoju troche), doplacilem 35 pln do wersji 1,5 m. jesli chodzi o listwe to mam zwykla komputerowa.. w ulotce neel stoi ze kabel bardziej poprawia brzmienie cd, ja nie mam takiego gniazdka w cd, i tu, przy okazji, pytanie - ile kosztuje takie gniazdo i montaz?

co do brzmienia to zmiany sa slyszalne, co sie rzuca w uszy to pelniejszy bas i jakby 'plynniejsze' brzmienie. pewnie duzo zalezy od sprzetu - ale, w moim przypadku - warto (kabel 1,5 m - 195 pln).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w odtwarzaczu zmieniłem mocowany na stałe kabel 2x0,75 na ekranowany Technokabel 2x1,5 - jest na tyle cienki (ok 7mm), że obyło się bez rozwiercania obudowy. Wydaje się, że brzmienie się oczyściło ("ciemniejsze tło"), choć nie miałem możliwości bezpośredniego porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale ja sie sam nie podejme grzebania w bebechach swojego hi-fi;) aha, zapomnialem napisac jaki kupilem kabel - neel n7e.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Frycu: dokładnie jest, jak myślisz. Zmiany nastąpią. Teraz mam ważniejsze wydatki, ale za cd też się wezmę w dalszej kolejności.

(cd Pioneer PD-S 901 ma oryginalnie na stałe zamontowany dwużyłowy przewód.)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.