Skocz do zawartości
IGNORED

DIY-kolumny do 2000PLN czy AA, AE ?


toksaj

Rekomendowane odpowiedzi

Zerkając w profil "o mnie" nie trudno zgadnąć jaki mam dylemat-kolumny. Z racji, że w mojej okolicy mozliwości odsłuch są niewielkie (JBL 80,90, AE Evolution Three, Paradigm Performance Legend 3, AA Phebe) obecnie dokonuje wyboru pomiędzy AA, a AE i tu mam pytanie co z DIY ?

Czy warto zaryzykować ? jezeli tak to o co pytać ?

Czy są jakies modele do odsłuchu ?

Czy zlecamy "w ciemno" ?

Komu warto zaufac ?

Czy w tej cenie mozna uzyskać "więcej" od wskazanych modeli?

 

Sporo obczytałem sie na Forum, co wpis to zazwyczaj inna opinia, a ja proszę o szczegóły "techniczne" jak sprawy w DIY się załatwia? i czego można oczekiwać ?

Czy gra jest warta swieczki ?

 

ps. wiem, że nie brzmi to "profesjonalnie" i może mało powaznie, ale takie mam dylematy

POMOŻECIE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zrozumienie, lub zmowę, którą można ostatnio zauważyć, życzę, żęby wam padło co wam jeszcze stroi lub stoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co jest kur...a pisac! natychmiast! odpowiadac! nie obijac sie gdy kafar pyta bo ...

aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sklepach nie slyszalem nic co by dobrze gralo na moje mozliwosci finansowe dlatego jedynym wyjsciem dla mnie jest DIY made by McGyver.

Juz dawno sie zdecydowalem i teraz tylko czekam az bedzie mial chwile czasu na wykonanie ich.

Jeszcze nikt sie nie zawiodl na kolumnach Mcgyvera i mam nadzieje ze ja dolacze do klubu zadowolonych klientow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwij sie na maila :) do mnie to postaram sie coś pomóc .

 

AE ,czy AA w conajmniej dobrym DIY idą sobie do domu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....tak sobie myśle, że jak inni robią kolumny DIY dla innych, to ja też tak mogę powiedzieć, że robie DIY. No bo w takim razie czym sie różnimy? Chyba tylko tym, że ja biorę za to większą kase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał z AA ma rację. DIY jest wtedy kiedy zrobisz to sam i to używasz. A jak ktoś coś kupuje od kogoś, a ten ktoś zrobił to sam, to dla Ciebie (kupującego) nie jest to już DIY, bo sam tego nie zrobiłeś, tylko kupiłeś gotowy produkt na zamówienie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkrecz, 1 Paź 2005, 11:17

 

>Michał z AA ma rację. DIY jest wtedy kiedy zrobisz to sam i to używasz. A jak ktoś coś kupuje od

>kogoś, a ten ktoś zrobił to sam, to dla Ciebie (kupującego) nie jest to już DIY, bo sam tego nie

>zrobiłeś, tylko kupiłeś gotowy produkt na zamówienie.

>Pozdrawiam.

 

Oczywiście że ma rację w kwestii nazewnictwa. Jest to pewne uproszczenie stosowane z braku lepszego określenia. Może wymyślimy jakieś określenie na taką formę działania? Tylko dobrze byłoby żeby było krótkie i jednoznaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roznych wzgledow, w tym dla prestizu zamawiajacego i brak klopotow podatkowych tworcy za najlepsza nazwe uwazam DIT czyli Do It Together.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

Jestem za wymyśleniem innej nazwy i chętnie wypiłbym z Tobą kawę zaparzoną przez Ciebie, ale za daleko ... :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Toksaj

Należę do coraz większego grona melomanów korzystających z produktów audiomajsterkowiczów (skoro DIY Kolegom nie odpowiada, poniekąd słusznie). Kolumny wykonał dla mnie niejaki gipsy2 (Łukasz na chrzcie - patrz wpis wyżej) i uprzejmie donoszę, że wykonał je więcej niż przyzwoicie, więc po raz nie wiem który Go polecam. Gdybyś się zdecydował na kolumny na miarę, to mam dwie rady: po pierwsze cierpliwość (sądząc po Twoim drugim wpisie, przyda Ci się ;-). Chodzi o to - tak uważam - żeby pasjonata wykonującego kolumny nie traktować jak zwyczajnego zleceniobiorcy: termin, kasa, do widzenia. To po prostu nie zadziała. Ci ludzie działają nie tylko i nie nade wszystko dla forsy, ale dla audiofilskiej idei i dobrze jest dać im możliwość swobodnej kreacji. No bo czym jest tydzień czy dwa w jedną albo drugą stronę wobec szansy posiadania niepowtarzalnych, pięknie brzmiących głośników? Po wtóre: rzeczywiście dobrze wybrać się i posłuchać jakiegoś gotowego produktu, nie tyle dla sprawdzenia co i jak, ile dla lepszego zdefiniowania swoich oczekiwań. Chociaż uważam, że porządnie zrobione skrzynki zazwyczaj zaspokoją wszelkie oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno. Myśle, że Gipsy2 nie powinien powiedzieć, że AA i AE przy dobrym DIY idą do domu.

Może natomiast powiedzieć, że DIY jest lepszym rozwiązaniem, niż kolumny kupione w sklepie.

Jakieś zasady etyki powinny obowiązywać.

Ja mogę powiedzieć, że moję kolumny grają lepiej niż DIY, ale nie mogę powiedzieć, że grają lepiej niż np. kolumny zrobione przez MG. Mógłbym tak powiedzieć wtedy, kiedy MG zaparzyłby mi zamiast kawy, lure.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>AA

To już nie tylko kwestia etyki czy zwykłego taktu, ale pewnej ideologii. Nie ukrywam, że stałem się entuzjastą DIY czy audiomajsterkowania na zamówienie TAKŻE ze względu na alterglobalistyczne ciągoty. Po prostu nie podoba mi się postawa wielkich producentów wobec konsumentów, tak w ogóle. Natomiast urzeka mnie wszelkie działanie napędzane pasją. To jedno.

Ponadto taki gipsy2 na przykład może jednym krokiem znaleźć się po drugiej stronie barykady, zakładając któregoś dnia własną firmę powiedzmy Akademię Dźwięku. Czy przez ten fakt zacznie robić gorsze kolumny? Ciekawe.

Czyli tak: popierajmy nie tylko samorodne talenty DIY, strugające różne klocki na miarę, ale również rodzime, niewielkie firmy, bo wszyscy oni mogą być dla nas obroną przed terrorem korporacji i sieci handlowych. Tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA, jestem przekonany, że Twoje kolumny świetnie grają, ale nie oszukujmy się.

Decyduje relacja jakość do ceny.

I patrząc na tę relację, przy dobrym DIY (jak zwał tak zwał) Twoje kolumny muszą iśc do domu. Gipsy dobrze napisał.

 

AA, Ty jako producent nie masz szans konkurować cenowo z dobrym DIY, i dobrze o tym wiesz.

Skoncentruj się może raczej na tym, czego DIY nie daje. Na przykład mozliwość wyboru (odsłuchu), gwarancje z pieczątkami, powtarzalność, recenzje fachowców z prasy, zakup w salonie audio a nie w mieszkaniu itp.

 

DIY w swojej istocie jest wyrobem, który tylko brzmieniowo konkuruje z wyrobami sklepowymi.

Pod każdym innym względem DIY raczej konkuruje z produktami z drugiej ręki.

Jest wiele ludzi-klientów (sam takich znam paru), dla których wyrób audiomajsterkowicza nie jest żadną alternatywą, bo taki klient musi kupić nowe w salonie, takie które fachowcy (czyli prasa audio) polecają. Inaczej źle by się czuł, czy to z wyśmiewanym sprzętem używanym ("żone też masz używaną?"), czy to z wyrobem DIY, którego jakości nie można poprzeć opinią nikogo kto byłby dla niego i znajomych autorytetem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henrykpiatek napisal:

 

"aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"

 

jesli ktos napisal "aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa", musi napisac "bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb bbbbbbbbbbbbbbbbbbb" !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipsy ostro pojechal...

ale co by bylo jakby AA i gipsy mieli do dyspozycji identyczne elementy z ktorych musieliby zrobic kolumny ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proplayer, kwestia jest nie tego, co kto potrafi zrobic z identycznych elementów, tylko kwestia jest tego, za ile zechce to sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lub nawet nie za ile chce, ale za ile może to sprzedać ;)

Żeby nie było, że mam coś przeciw AA.

Ale logiczne jest, że audiomajsterkowicz będzie mógł swoje wydłubki ;) sprzedać znacznie taniej niz producent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, ciekawe, co w kontekście tych rozważań pocznie założyciel wątku "toksaj' (nota bene: nie ładniej byłoby: tokaj :-)? Jeszcze trochę dzielenia włosa na czworo, a gotów z rozpaczy nabyć altusy... Poradźcie coś człowiekowi konkretnie! Ja jestem za kolumnami na miarę od audiomajsterkowicza i już. Za 2000? Toż to można dostać coś pięknego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>adse

Oooo, tutaj sie mylisz, bardzo przepraszam. Ja miałem trzy osoby, które budowały sobie kolumny przez wiele miesięcy. Opierały sie na różnych projektach i słuchały wielu rad. Niestety nie wytrzymały i kupiły gotowe kolumny.

U mnie cena była oczywiście wyzsza o kilka setek, ale widocznie warto było dopłacić, skoro te osoby sie zdecydowały.

 

No i taki prosty przykład. Mamy takie same kolumny, ale wykonane przez dwie różne osoby. Jedna para gra lepiej a druga gorzej, ale ta pierwsza kosztuje 700zł więcej. Jak myślisz, które kolumny wybierze klient, jeżeli szuka kolumn w pewnym przedziale cenowym np. do 2000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.