Skocz do zawartości
IGNORED

Koda czy yamaha?


przemaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Polecę krótko,mam zamiar zakupić kino,na którym oczywiście chcę posłuchać muzyki,w gre wchodzą yamaha lub koda,może się mylę,ale sprzęt ten potaniał i można kupic coś nienajgorszego za 2-3 tysiące(kolumny wliczając )Nie mówię tu oczywiscie o high-endowych wypasach,bo mnie na to nie stać narazie ,ale o czymś co nieżle brzmi ,taki mam budżet i proszę o ewentualne sugestie,dziękuję ,przemo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha brzmi dobrze , ale głównie w zestwach za 6-7k. Natomiast Koda jest firmą tańszą , co nie znaczy , że gorszą. Do 3tys. Możesz spokojnie kupić coś przyzwoitego od Kody. Ale myślę , że nie ma sensu wydawania tych pieniędzy naYamahę , bo będzie to naprawdę jeden z niższych zestwów. Jestem za Kodą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę możesz mieć jeszcze Marantza (ampli 4500 + dvd + kiepskie eltaxy) i myślę, że warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Zawsze potem możesz wymienić przody na coś z wyższej półki (już np. za 1000-1500 zł), a reszta niech sobie bzyka. Spośród tych trzech wariantów (Y,K,M) w elektronice, najlepiej zabrzmi właśnie zestaw M - żywiołowe, otwarte, przestrzenne, ale nie agresywne brzmienie.

A najlepiej to idź na odsłuch (ale tylko muzyki, i to w stereo), i wtedy wybierz zestaw, który najlepiej Ci spasuje.

I to co najmniej z 2-ch powodów:

1. Za taką kwotę będzie duży kompropis elektronika/głośniki - więc łatwo kupić kiepsko brzmiące badziewie

2. 3000 zł to nie 100 zł, więc warto wydać je tak, żeby później nie płakać na zasadzie "mogłem jednak wziąć zestaw...., bo kolega ma i brzmi jednak lepiej".

 

Pozdrawiam

Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 tys. zl masz juz Denona + Wharfedale Crystal. Jest to dobry wybor. Ale oczywiscie polecam wczesniej posluchac z glosnikami Rubicoan (podobna cena) lub Koda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.