Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do 280-320zl, kol. gale 3020


krychu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Jak w opisie, mam kolumny gale 3020, w salonie zagraly pieknie na jakims NADzie za 1500zl. nie znam sie na sprzecie i nie mam mozliwosci odsluchu roznych wzmacniaczy aby wybrac, dlatego prosze Was o porade, czego unikac a co sprawowaloby sie dobrze. Natknalem sie raz na pewna opinie, ze gale 3020 musza byc napedzone mocnym wzmacniaczem zeby dobrze graly, gdyz ich bas nie jest tak dobry ... autor pisal zeby odpuscic sobie sony, Technicsa i nawet chyba NADa, a zainteresowac sie luxmanem i kilkoma innymi (nie pamietam). Wszystkie uwagi beda bardzo cenne, pomozcie cos dobrac w tych granicach cenowych i moze opis roznic jakie beda slyszalne miedzy roznymi markami, czym sie roznia i co ma znaczenie w przypadku tych kolumieniek. Zaznaczam takze, ze interesuje mnie wzmacniacz (lub amplituner) uzywany np. z allegro, prosze podawajcie takze konkretne modele albo serie, dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chłopie nie ma co się oszukiwać za 320 zł. to wielkiego wyboru nie ma... Możesz spróbować kupić Nad'a 302 za tą kasę, ale musiałbyś mieć duuużo szczęścia. To na prawdę dobry sprzęt za niewielkie pieniądze i z basem też nie powinieneś mieć problemów. Wzmak melodyjny, ładnie i czysto brzmiący. Miałem swego czasu Nad'a 312 i bardzo byłem zadowolony, a to prawie to samo co 302. Nie kupuj niskich i starych modeli Technics'a bo to wogóle nie gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj przyjacielu. Jak widzisz ktos wczesniej pisal i proponowal sprzet Luxmana do Gali! I uwazam ze ten ktos mial duze pojecie o tym co pisze! Ja rowniez uwazam ze tych do tych kolumn bardzo dobra propozycja jest wlasnie Lux. Stare modele Luxmana z lat 80-90 graly znakomicie! i dzis sa one jeszcze dostepne na wszelkich aukcjach w cenach o ktorych piszesz. Zwroc szczegolna uwage na serie L2xx i L4xx to dosc leciwe ale solidne maszynki. L4xx moze okazac sie nieco drozszy w granicach 400-500zl jednak mysle ze warto! Taki Luxman napewno zagra duzo lepiej niz wspomniany wyzej Technics czy cos podobnego.

pozdrawiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za pomoc, wszystkimi tymi modelami sie zainteresuje, zadnego z nich jednak nie znalazlem narazie na allegro. wiem, ze to skromny kasa na wzmacniacz, kolumny kosztowaly mnie 660zl i jakos mialem przeswiadczenie ze wzmacniacz nie powinien przekraczac polowy. pieniadze mialbym na nieco drozszy sprzet, powiedzcie, uwazacie ze dla tych kolumn (gale 3020) warto pomyslec o czyms drozszym? czy roznica bylaby znaczaca? warta? jesli tak to prosze podajcie modele. przepraszam, ze taki niepewny jestem ale po prostu chcialbym dobrac jak najlepiej bo duzo slucham, ale na sprzecie sie nie znam.

 

Pablo, co do luxmanow to znalazlem jedynie na allegro serie LV-(100/122) oraz A-(311/312), jak one wypadaja? w ogole jesli lux wchodzi w gre to raczej sa to starsze sprzety i w tych cenach moznaby dostac cos duzo nowszego. pewnie to glupie i bezpodstawne ale czy nie ma to znaczenia? sprzet z lat 80/90 moze lepiej sobie poradzic niz produkcje nowsze?

 

czy moglibyscie napisac jakie cechy maja te marki wzmacniaczy? np. jakie roznice w odluchu one prezentuja, ktore sa wyrazniejsze, moze niektore podbijaja pewne czestotliwosci? wiecie o co chodzi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - przy tak małym budżecie, starszy sprzęt (nawet 20-letni) z ówczesnej wyższej półki poradzi sobie lepiej niż kilkuletni w tej samej cenie (bo kilkuletni to bedzie raczej najtańszy wzmacniacz którejś ze znanych firm).

Chyba, że nowszy będzie mało znanej marki a wyjątkowo udany i wyjątkowo tani, tak jak ten przykładowy Coda/Conrad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.