Skocz do zawartości
IGNORED

Koszulki ochronne na vinyle jaka folia.


Momok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, posiadam zgrzewarkę o szerokości 50 cm, więc mam zamiar samemu zrobić zewnetrzne koszulki ochronne na płyty. Mam tylko problem z folią, czy to musi być jakaś specjalna do zgrzewarki, czy może być zwykła jaką sie stosuje np. na budowie. Będę jej szukał w Castoramie więc o co pytać sprzedawców, są może jakieś oznaczenia na te folie. W sklepie dla DJ takie opakowania są po 1zl za sztuke, to już wole samemu się pobawić, jak nie wyjdzie to kupie te sklepowe ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, tak szczerze to nie wiem ... ale mam jedną uwagę, jak kupisz folę nawet najbardziej specjalistyczną to wpier zrób test na kilku płytach na których ci mniej zależy! Ja kiedyś kupiłem oryginalne foliowe koperty na płyty i narobiłem sobie problemów - do części płyt po kilku tygodniach "ochrony" folia po prostu się przykleiła !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w ogóle przekonania do tego ofoliowywania okladek. Ma to oczywiście jakiś sens w przypadku płyt, które chce sie zachować w jak najlepszym stanie - także jeśli idzie o stan okładki - ze wzgledu na ich ewentualną sprzedaż w przyszłości, wymianę czy wykorzystanie w charakterze prezentu. W innych wypadkach - po co?

 

Słuszna rada - popieram - dotycząca sprawdzenia, czy folia nie przyklei się do papieru. W przypadku okładek płyt to mi się nie zdarzyło (mam kilka), ale w przypadku plastikowych obwolut na papier parę razy i owszem. Efekt był naprawdę koszmarny.

 

Co do problemu rozpadających się okładek (no coż, zawsze się trafią) to nie pamiętam, bym gdzieś widział w sprzedaży jakieś zastępcze papierowe okładki, choć je same na płytach i owszem. Nikt tego dzisiaj nie robi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi głównie o ochrone, kupiłem ostanio sporo nowych płytek, i szkoda patrzeć, jak powoli okładki sie wycieraja, zginaja, odbijaja paluchy użytkownika ;). Na pewno sprawdze czy sie klei czy nie, mam tez troche płytek sentymentalnych i chciałem je wlozyc i przechowywac w koszulkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ja uzywam takich i jest ok. nawet plyty ze przetartymi okladkami wygadaja calkiem ladnie. pomijam to ze chroni sie nowe plyty. sprobuj te drugie. pierwsze maja troszke za sztywna folie i ciezko sie wsowa i wysowa plyty z polki. trzeba sie przyzyczaic i odpowiednio to robic zeby folia sie nie zaginala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu kupowalem koszulki ochronne na allegro u czlowieka o nicku analog3 i do tej pory sobie je chwale. Wlasnie jestem na etapie zakupu nowych koszulek z racji powiekszenia sie mojej kolekcji winyli. ;) Z allegro juz nie korzystam, wiec szukam gdzies indziej.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na allegro sa, ale ja chcialem samemu sie pobawic, zawsze mozna zrobic np. inne kolory, grubosci samej foli, czy tez koszulki np: na albumy z 4 płytami w srodku, ktore nie mieszcza sie w standartowe opakowania, o zadnej produkcji masowej nei ma mowy ;). Jutro jade szukac foli, moze ktos z Wrocka wie gdzie maja wiekszy wybor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to link, ktory powinien pasowac do tego watku. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zastępczo mogę polecić opakowania foliowe od passepartout (takie kartoniki wkładane w ramy do zdjęć) o wymiarach 30 mm x 40 mm. Passepartout 30x40 firmy Wist lub Icar kosztuje ok. 6 zł. Jedyny kłopot dla co cenniejszych płyt to fakt, że na zamknięciu tej folii jest warstwa kleju, więc lepiej nie dotykać tym klejącym paskiem płyty.

Nie przesadzajmy z tym "składem folii". Jakby tak patrzeć to winylowi szkodzi dosłownie wszystko, łącznie z tym że jest. Sporo ludzi twierdzi, że to właśnie dni płyty kompaktowej są policzone, ze względu na jej warstwową strukturę i możliwość rozwarstwienia się tej strukrury. Pod wieloma względami, nieuszkodzona mechanicznie płyta winylowa może przeżyć w dobrym stanie płytę CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bluzgów lata w powietrzu, jak ma się do czynienia z tymi foliami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i nie ma znaczenia czy są one na CD czy LP.

To patent beznadziejny. Wszystkie jakie miałem musiałem skleić i rozciąć z boku.

Okładki na vinyle i CD z foli 160 kupiłem na allegro i mimo farfocli jakie wiszą w miejcu zgrzania, spełniaja swoje zadanie.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Trzymanie wszystkich płyt w koszulkach to wg mnie bezsens, ja trtzymam tylko te, które albo mają tak uszkodzoną okładkę, że nie sposób jej skleić, albo mają jakieś delikatne skrzydełka, wycinanki czu tzw. OBI.

Część płyt kupowanych przeze mnie ma koszulki dołączane przez sprzedajęcego, te gorsze wywalam, a te najlepsze odkładam do w.w. celów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie wszystkich płyt w koszulkach to wg mnie bezsens,

dlaczego, przecież wyjmując albumy z regału itp. nawet delikatnie, ocierasz okładki, ja preferuję mieć wszystkie pedantycznie

w koszulkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia jest do kupra, ale niezbedna - mam porysowane nowki reedycje Depeche Mode. Obiecalem sobie dbac, dbac i przeoczylem. Bez folii sie nie obedzie. Jak wszystko bedzie ok, to zarekomenduje sprzedawce na Al1egro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe wydania plyt z MM sa tragiczne (okladki) dzwiekowo tez mocno srednie winyl miekki i rysuje sie strasznie.

 

Depeche Mode mam i potwierdzam ,koszulki nalezy ubrac im odrazu a wewnetrzne to obowiazkowo poniewaz w to co sa zapakowane powinno splonac.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne to oczywiście.

Ale zewnętrzne?

Jk to wygląda ta folia na półkach...fuj.

A jakie to niepraktyczne.

A tak z ciekawości, czy książki na półce też w folię owijasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam folie na płytach - jak będe miał aparat to zrobie zdjęcie - każda folia jest tak podklejona taśmą że w ogóle nie widać różnicy na półce i co najważniejsze nie zsuwają się. Dokładnie tak jak nowa, sklepowa folia ochronna rozcięta z jednej strony, żeby się płyte dało wyciągnąć. Też byłem sceptyczny do folii, ale nie żałuje, aczkolwiek wymaga to sporo pracy, jak się ma ponad 500LP to samemu ciężko to wszysktko posklejać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - w tym temacie dałem kilka zdjęć poszczególnych płyt, zobacz i sam ocen;)pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tutaj wszystkie płyty są w foliach, jak dla mnie wygląda w porządku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gatefoldy robie z dwóch koszulek, przynajmniej się otwierają i wszystko jest dopasowane. Ale to cholernie czasochłonne. Widziałem kiedyś specjalne folie na gatefoldy, chyba na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz_pianista! te koszulki na gatefoldy sprzedawane na alle to totalna porazka... i stanowczo nie polecam... masterjack takowe sprzedaje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz_pianista! te koszulki na gatefoldy sprzedawane na alle to totalna porazka... i stanowczo nie polecam... masterjack takowe sprzedaje..

No wlasnie, kurka, sredniawo to troche wyglada (od masterjacka). Z drugiej strony ma chronic i chroni...

 

EDIT:

Kupilem tylko 10szt. na probe i z ciekawosci - lepiej nie kupujcie od razu pincet. Kazdy ma inne oczekiwania wzgledem folii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia ma na celu ochronę i musi być antystatyczna.

 

Od pół roku używam folii na krążki - Vinylstatic, są antystatyczne , nie gorsze od tych Japońskich (jeśli nie lepsze - bo to nie papier), oraz akcesoriów do mycia tych krążków i inne gadżety . Jak na razie to jestem zadowolony , a zwłaszcza z płynu do igieł . Vinyle po myciu idą w te koperty - nie wcześniej, inaczej to nie miałoby sensu. Mozna to kupić m.innymi w Krakowie tam gdzie i Ortofona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś sprawdzał już te okładki? Warto? Ta zakładka nie sprężynuje zbytnio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzisiaj w jednej przesyłce dostałem płyte w takiej koszulce -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Straszna tandeta. Cieniutka folia, cała naelektryzowana, i jeszcze w takiej cenie? 25zł za 10 sztuk?

To są dokładnie takie same koszulki jak w starych płytach Supraphon, tylko tam niektóre są kwadratowe. Myśle, że płyte supraphonu można kupić za 2,50, czyli oprócz koszulki w cenie tej nagaoki będziecie mieli płyte gratis:)

 

Stanowczo nie polecam tej nagaoki:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.