Skocz do zawartości
IGNORED

CD do tuninigu


bojaco

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

temat wałkowany wielokrotnie, przesledziłem archiwum i mam mętlik w głowie...

Pomóżcie - chcę kupić używany CD do tuningu u Pana A. Stelmacha. Do tej pory miałem tylko Denona, własnie się pozbywam DCD-755AR, stan igła :) To nie musi być Denon, choć chciałem kupić 1420, 1015, 1520 ale od czasu rozmów o tuningowaniu ceny na Allegro oszalały. Myslę też o 890, 800 ale ich nie znam, nie wiem co tkwi w środku, kompletnie nie znam się na Sony, Phillips itd. Sledzę tylko wątki i ceny.

Zaproponujcie proszę parę modeli - kryterium soildny i tani napęd. I tak kupuję go by włożyć DAC p. Andrzeja więc nie wazne jak grał do tej pory. Znam listę już tunningowanych ale myślę że Pan Andrzej kierował się kryterium mozliwości przeróbki a nie walorami użytkowymi poszczególnych modeli.

Pozdrawiam!

jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś tu nie rozumiem - dlaczego pozbywasz się denona 755, tam chyba da się założyć tego DAC-a ?

Z tego co wiem to prawie wszystkie denony się nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo pomyślałem. Mam denona 655 o on też sie nadaję. Zresztą zastanawiam się nad tym aby coś z nim zrobić aby nie stał taki zakurzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ze względów ekonomicznych. Odtwarzacz posiadam w stanie doskonałym, ze wszystkim co otrzymałem z zakupem, aż żal w nim grzebać. Ponadto ten model reprezentuje nowoczesne podejście producentów hifi do tworzenia sprzętu - ładny design, mnóstwo funkcji a wewnątrz powietrze i dzwiek taki sobie.

Zamierzam go spróbować sprzedać jak najkorzystniej i kupić solidny cd z dobrym napędem z dawnych lat za niewielkie pieniądze, dołożyć do DAC-a i ... mam nadzieję że nie bęę żałował poczynionych wcześniej kroków.

Pozdrawiam,

jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, akurat im więcej miejsca w środku, tym lepiej, bo musi się tam zmieścić spora płytka i toroid do zasilania. A z drugiej strony ile dostaniesz za tego denonka? Nie lepiej dołożyć te 580 pln i zainstalować DAC Stelmacha do niego? Ja bym tak zrobił!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy Denon i prawie każde Sony się nadaje. W ogóle nadaje się większość tego, w czym siedzą lasery Sony, za wyjątkiem Harmanów i Roteli-te się nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonale do upgrade nadaje się denon 1420,1520,1015,yamaha 1030,930,sony 333,33,ostatnio znajomy

kupil 33 za 600 moge coś w tej cenie załatwic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Patrząc na tą cenę to może rzeczywiście jeste sens pogonić do ludzi tego cedeka, przy odrobinie szczęścia można za otzrymane pieniądze mieć cedeka z przetwornikiem Stelmacha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też sony XE700 sam takiego mam już po modyfikacji. Przy okazji podziękowania dla Mc Gyvera który przekonał mnie do tej modyfikacji no i oczywiście dla Pana Andrzeja.

Denona 1420/1520 raczej bym nie polecał z uwagi na wiek i cenę laserów, oraz problemy z napędem (psujące się paski czy coś takiego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Po pierwsze, dziękuje za odzew. Przyznam, że zabiliście mi klina. Myślałem, że kupię jakis dobry solidny cedek , wsadzę DAC-a i jakoś wyjdę na zero. Teraz moje refleksje - w salonie używana 755AR wycenona została na 460 zł do ręki co dla mnie jest żenujące, zważywszy na stan w jakim znajduje się mój egzemplarz. Ale "jest prawda ekranu i prawda czasów o których mówimy". Ceny hifi generalnie idą w dół, ten rodzaj sprzętu jest w odwrocie - dominują DVD i MP3 playery. Przy takim stanie rzeczy uważam, że po prostu nie opłaca mi się sprzedawać mojego cd. DAC p. andrzeja obecnie kosztuje prawie 700 zł. Kupując na Allegro nie wiem nigdy co dostanę. Poza osobami jak ja, pragnacymi zmienić sprzęt, czai się tam mnóstwo wszelkiej maści handlarzy, którzy wyczuli mozliwość zarobku i nasycają rynek czym tylko sie da. Jak oddzielić ziarno od plew? Nie wiem. Pozostaje mi włożyc DAC-a w mój egzemplarz lub póki co czekać i starać się coś upolować, ale do tego potrzebna mi jest Wasza wiedza. Poza tym, 755AR razi mnie swoją estetyką, zbyt wiele tam przycisków i wszelkiej maści wodotrysków, mnie to już nie bawi.

Jesli macie jakieś propozycje, coś na widoku, chętnie wysłucham. Tymczasem qszystkich serdecznie pozdrawiam,

jacek

 

p.s. McGyver - wiem, że masz masę roboty, ale czy możesz mi powiedzieć, bo coś mi się kiedys obiło o uszy, możesz zrobić tuning Tannoy M2,5? Sprawa przyszłościowa, myślę o drobnych udoskonaleniach.

Pzdr!

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mogę zrobić. M2,5 nie wymagają zmian rewolucyjnych. Po tuningu będą grać bardzo wyraźnie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie cieszę. Będę wobec tego w kontakcie, nie pali mi sie, własnie będę się zamieniał z kolegą za B&W 303, które rażą mnie swoją ostrością. Szczegóły jak będę ready ustalimy na priv, przypomnę się. Tak a propos - czy wspomniany Sony 700 to EX700QS z wysuwaną szufladą z napedem?

Nie jestem teraz pewien ale p. Stelmach przerabiał ponoć taki napęd, czy to oznacza że takie rozwiązanie nie nadaje się do włożenia DAC-a? Muszę luknąć na jego stronę. Znalazłem tez na Allegro Sony X202ES za 550 zł ale to chyba wygórowana cena za cd do przeróbki, nie sądzicie? A może się mylę...

Pzdr!

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XE700 to właśnie ten z wysuwanym napedem i takie rozwiazanie jak najbardziej nadaje się do włożenia DAC-a czego mój sony jest najlepszym przykładem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj ES-a do przeróbki bo to nie ma sensu. Pan Andrzej twierdzi że nie ma żadnej róznicy czy to ES czy nie gra po przeróbce tak samo, a dodatkowo lasery w ES-ach są zwykle dość drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, szkoda kasy skoro trzewia i tak do wymiany... Jest jeszcze XE530, zobaczę na ilę skoczą finalnie. Ale on ma chyba zwyczajny napęd - taca, nieprawdaż? Mój Boże, to jakiś amok...

Pzdr!

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bojaco

Możesz też rozważyć inną możliwość: kupno używanego odtwarzacza z dobrym/i przetwornikiem/ami i modyfikację. Może wyjść taniej z podobnym lub lepszym efektem. Ja np. nabyłem Pioneera PD-S802 i poddałem gruntownej modyfikacji (dodanie/wymiana ok. 90 elementów) u speca o nicku usha, która kosztowała mniej niż przetwornik Stelmacha (a jak pisał gdzieś na forum ktoś znający się na rzeczy, przetworniki w Pioneerze są właściwie tej samej klasy). Do rozważenia. U mnie efekt jest fantastyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wiktor3

O ile dobrze pamiętam, odpadają wszelkie DVD (inna konstrukcja napędu), ale najlepiej sprawdzić u źródła na stronie Andrzeja Stelmacha :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko tyle jesteś w stanie wyciągnąć za tego DEnona to ładuj przetwornik i tyle - będziesz wideział co masz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaję sobie sprawę z ograniczeń mojego odtwarzacza i dlatego chcę to zmienic tyle, że z głową i w rozsądnej cenie.

Nadal twierdzę że słuchający dla przyjemności są w odwrocie i podobnie jest ze sprzetem. Inna sprawa że to co dobre, zwykle nie jest tanie. Jednocześnie zas, pomijając sprzęt dla wyrafinowanych słuchaczy i odpowiednią kieszenią, tzw. górna pólka hifi nie jest tym, czym była. Nijakie, plastykowe tałatajstwo z markowymi napisami, które kiedyś znaczyły wiele, dzis kryje podobną jakość rodem z Azji.

I dlatego nie wydam uciułanych pieniędzy na nowy sprzęt prosto z półki tylko pójdę wzorem poprzedników. Nie chcę jednak zabłądzić w slepą uliczkę i dlatego tak marudzę.

Pzdr!

bojaco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo Pioneer byłby Ok, ale przeraża mnie cena nowego napędu, która jak mi wiadomo, nie jest mała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam sterego poczciwego denona DCD-620 i zastanawiam sie co moznaby w nim wymienic aby polepszyc jego brzmienie i rozpietosc sceny.... wszelkie podpowiedzi, schematy itp mile widziane... Z gory wielkie dzieki. P.S jak narazie zadnych radykalnych zmian nie przewiduje-brak kasy......

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojco

mam soniaka cd 761 ktorrego kupilem wlasnie z mysla o tuningu u Andrzeja Stelmacha.niestety kasa przycisnela musialem zrezygnowac.Napad tani ale dobry ,latwo dostepny,miejsca w srodku sporo wiec spokojnie plytka`Stelmacha wejdzie.

 

Bardzo przepraszam za mala reklame ale ten cedek jest naprawde w ladnym stanioe i szkoda aby gnil u mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenam, 5 Paź 2005, 10:56

>najlepiej sprawdzić u źródła na stronie Andrzeja Stelmacha :-P

 

Czy można prosić o linka na tą stronę? Jakoś nie trafiłem...

 

Czy jest już w sprzedazy ten zewnętrzny DAC?

 

PS: Jak sądzicie czy mając NAD541 zmiana na Stelmacha da widoczną poprawę? Wiem że NAD to żadna rewelacja, ale chyba nie jest zły a nie miałem okazji porównywać do czegoś lepszego...

 

Czy raczej zainteresować się zewnętrznym DAC do tego CD czy prędzej kupić tanią używkę i wstawić do niej DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Misfit

Proszę, oto link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale na Twoim miejscu nie brzydziłbym się googlami :-))

Nie wiem, jaki napęd jest w tym NADzie, nie przypuszczam, że świetny. Myśląc o przetworniku Stelmacha (powszechnie chwalonym), trzeba chyba raczej rozglądać się za CD z porządnym napędem, może jakiś CDM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, patrzyłem w goglach, ale nie znalazłem. Okazało się że nad jest nieprzerabialny, na stronce tez nie ma zadnego info o zewnętrznym DAC :( Ogólnie to myślę się na poważnie zainteresować tematem :) Szkoda ze DVD sa nieprzerabialne bo to bylby ideal - jeden odtwarzacz do wszystkiego z super jakoscia :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.