Skocz do zawartości
IGNORED

Czego słuchają DIY-owcy?


stefanB

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym namówić kolegów do podzielenia się informacjami jakich zestawów słuchają jako podstawowe. Co w diy uważają za godne wykonania. Krótko mówiąc brzmienie jakich klocków "zwala ich z nóg".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slucham dvd philipsa z przerobionym wyjsciem analogowym na lampowy.

Wzm diy o najwyzszym na swiecie dmaping factor = 20000-40000/8om do tego przedwzm. diy na fetach o super malych thd a kolumny to byczki na 30cm+50mmdome+37mmdome+12mmdome podzial to 700/5000/10000

kolumny sa firmy germanskie firmy Hell robione dla nich w Anglii. Glosniki to skladanka audax philips i cos jeszcze. stare to ale jakos graja. Kupilem na Wolumenie za bradzo male pieniadze. Jak tylko zobaczylem tego 37mmm audaxa w tych kolumnach natychmiast kupilem. Poprzednio byly w nich audaxy 17cmpapier na magnezowych koszach ale wymienilem na philipsy 50mm. Mniejsze podbarwienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY to świetny wstęp do audiofilskiej przygody. Tak i jest w moim przypadku: wzmacniacz słuchawkowy na lampach ECL86 klasa A DIY, słuchawki Koss Porta Pro i używany CD HarmanKardon HD710. Polecam ten zestaw na początek - za około 600 zł + własna praca można uzyskać świetny sprzęt na początek, dzięki któremu można spędzić wiele naprawdę miłych wieczorów :-)

 

A co do urządzeń "godnych wykonania": uważam, że DIY to nie tylko próba zaoszczędzenia PLNów przez robienie sprzętu, ale coś więcej: począwszy od sprawdzenia samego siebie, poprzez pasję - ciągłe ulepszanie a skończywszy na emocjonalnej więzi pomiędzy człowiekiem a sprzętem. Tego ostatniego nie zaznamy przy zakupie sprzętu w sklepie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~Irex Wzmacniacz jest w 99% na bazie kitu AVT, także tam jest projekt i płytki za bodajże 20 zł. Części sobie sam łatwisz. Ja zastosowałem jedną modyfikację (tu na forum mi doradzili): na wyjściu zastosowałem inne kondensatory - 2xRubycon ZL 270uF (na kanał, czyli razem 4 szt.) i każdy kanał jest jeszcze zbocznikowany polipropylenem Jentzen Audio 4,7uF dedykowanym do zwrotnic. Dodałem też potek Alpsa, ale to mniej ważne.

 

Z tego co pamiętam projekt tego wzmaka jest dostępny na stronie Audioton :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja słucham muzyki. Choć mój Pioneer A400X trochę brzęczy (drgania transformatora powodują rezonans górnej pokrywy obudowy), co jest słyszalne z ok. jednego metra od wzmacniacza, więc co mam napisać (?), że słucham A400X. Nie słucham, bo przy słuchaniu muzyki siedzę 2 metry od niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słucham muzyki, niekoniecznie perfekcyjnie nagranej. Choć śmiertelnie nudne audiofilskie płyty również posiadam, używam ich do testowania.

A na czym słucham, to jest w "o mnie". Mam dwa zestawy, czasem zdarza mi się wymieszać między sobą urządzenia z nich pochodzące. Elektronikę zmieniam stosunkowo często, stałym elementem jest jak na razie tuner Marantz ST83 i nagrywarka CD Pioneer PDR 05. Inne elementy podlegają częstym zmianom. Najczęściej zmieniają się kolumny.

Chcę mieć dobrego lampowca DIY na "diabełkach", wtedy pozostanie on na dłużej w moim zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patefil ---> Zostają Ci 2 możliwości.Kosztowna to wymiana trafa (mi "brzdąknie" tylko wtedy jak trafe na największą amplitudę napięcia w sieci i jest największy prąd ładowania pojemności) albo mniej kosztowna kupienie nieco maty bitumicznej i nalepienie jej po bokach wzmacniacza między chassis,a pokrywe i w miejscach gdzie nie ma wentylacji.Powinno to zmniejszyć drgania i przenoszenie ich na obudowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem Panowie o Genialnych Waszych Konstrukcjach, ktore zwalają z nóg i są godne pochwalenia się przed kolegami. Kupić klocka to se przecież moze każdy, ale zrobić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro tak...

Moje kolumny Minas Anor Premium grają tak, że inne sobie zrobię dopiero jak zmienię mieszkanie na większe. Chyba że wcześniej znajdę dobre źródło zaopatrzenia w głośniki Accutona.

Poza tym w zasadzie każdy element mojego zestawu jest w jakimś stopniu modyfikowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK tak, jestem chwalipięta ;)

 

moje genialne konstrukcje to kable IC chociaż AcoustiC robi lepsze ale tylko trochę ;))) Pass Aleph5 clone ale to nie moja konstrukcja ale moje wykonanie ;)

Preamp na ECC88... i tak ztuningowany CD że już nie można nic zrobić (błąd, zawsze można) ;) .. tuningowane kable głośnikowe... o głosnikach nie piszę bo to do zmiany ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG z accutonem bedziesz mial problemy. Producent wypina sie na wszystkich. Robią membrany w jakis prechistorycznych piecach a produkują je seriami - tydzien jedne , tydzien inne i wogole nie przejmuja sie terminami. Sa to glosniki genialne ale producent ma w d.... caly ten markieting. Dlatego nikomu sie nie chce tego sprowadzać a ci co to robią daja 30 % marzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o genialne konstrukcje, to trudno mi określić kryteria oeny tej genialności, jedyne co mi przychodzi na myśl to czas użytkowania takiej DIY konstrukcji. Biorąc to pod uwagę, najdłużej używałem kolumny, które zrobiłem w 1993 r. (z późniejszymi modyfikacjami w 1995 i 1996) i służyły mi do wiosny 2005 r.(obecnie są w stanie lekkiego demontażu), a więc 12 lat. W tym czasie zrobiłem kilka innych konstrukcji, ale żadne z nich nie osiągnęły poziomu brzmienia tych kolumn. Są to kolumny podłogowe, czterodrożne, w obudowie zamkniętej, na głośnikach Tonsilu i Visatona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> z accutonem bedziesz mial problemy. Producent wypina sie na wszystkich. Robią membrany w jakis prechistorycznych piecach a produkują je seriami - tydzien jedne , tydzien inne(...) Dlatego nikomu sie nie chce tego sprowadzać a ci co to robią daja 30 % marzy >>

 

marven, jakie to problemy są z Accuonami i co to za piece do wypalania ? :-) Ze sprowadzeniem Accutonów bez marży polskich dystrybutorów nie ma żadnego problemu - do 10 dni masz każdy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej ja takowe mialem :). Jakie piece? Ano takie jakie wynikają z technologii produkcji membran. Oni najpierw ksztaltują membrane z folii aluminiowej a pozniej wypiekają ja w specjalnej atmosferze tak ze aluminium przechodzi w ceramike (takie czary).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.