Skocz do zawartości
IGNORED

Amplit. Denon + JBL NORTHDRIGE?


norwidos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada bądź chociaż słyszał taki mariaż?

Zastanawia mnie czy mój ampli( patrz w o mnie) będzie pasował do tych kolumn, zarówno elektrycznie jak i brzmieniowo? Niby słuchałem JBL E-90 ( niedługo do mnie mają przyjechać) z amplituinerem w warunkach zbliżonych do moich ale niestety nie był to Denon, tylko jakiś H/K? Chyba 430 albo 630...

Byłbym wdzięczny za porady...ewentualnie jakie kable dobrać żeby lepiej taki zestaw dopasować. Wiem że same kolumny mi pasują tylko w razie co mogę zmienić amplituner:)

Pozdrawiam i czekam na sugestie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam denona 2105 z tymi głośnikami. Zestaw bardzo miło gra. Takie wrażenie tylko odnoszę że mój amplituner jest trochę za słaby do tych głośników. Przy odkręconym potencjometrze na powiedzmy 1/3 jest przyjemnie ale bez rewelacji. Dopiero od połowy głośniki jakby się budziły. Przy ostrym rocku i dużej glośności pokazują na co je stać. Dźwięk jest olbrzymi, jest głośno ale, nie umiem tego opisać (kiepski byłem z polskiego), to nie przeszkadza. Głośniki grzmią. Wszystko jest na swoim miejscu. Minimalne zastrzeżenia mam tylko do basu. Czasami potrafi zabuczeć (minimalnie). Może jakbym pokombinował z kolcami i w końcu zakupię normalny odtwarzacz cd to będzie lepiej. Co do kabli głośnikowych to posiadam monster podłączone bi-wire i banany ixusa.

Jak wybierałem głośniki niestety słuchałem ich na jakimś ampli onkyo i mimo to zdecydowałem się. Myślę że będzie dobrze, choć mało się znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię...:))

A czy jak zrobisz naprawdę głośno to amplituner się nie wyłącza albo nie dzieje się coś nieprzyjemnego z dźwiękiem?

Ja też słucham rocka ( dosyć często koncerty na DVD) i lubię dać po garach:)) więc ciekaw jestem jak te kolumny są znoszone przez piecyk bo mam raczej uzasadnione obawy że te kolumny są bardziej 4ohmowe niż 8 tak jak tego by chciał producent. Wiem że gdy będę słuchał na stereo to mój amplituner powinien sobie poradzić bo w końcu jest to kawał maszyny ( ponad 16kg i 400W poboru) ale gdy podłączę jeszcze moje surroundy Paradigm które producent określa uczciwie jako 4ohmowe, do tego w niedalekiej przyszłości centralny JBL EC-35, to mogą zacząć się problemy:( W ostateczności będę musiał kupić końcówkę mocy ale to już większy koszt więc lepiej by było żeby wyszło iż te JBL E-90 nie są zbyt trudnym obciążeniem. Interesuje mnie jak najwięcej doświadczeń z nimi....

Co do buczenia z nich to raczej się nie boję bo dużo zależy od pomieszczenia chociaż może też być tak że jak wzmacniacz nie wyrabia prądowo to traci kontrolę i z tąd mogą być te buczenia:(

Ja słuchałem tych kolumn w takiej małej dziurze na Radzymińskiej( na allegro kmicic 202) i tam to one strasznie buczały!!!:(((( podpięte były pod jakieś Onkyo i miałem wrażenie że ten zestaw wogóle do siebie nie pasował....Gdy słuchałem ich w dużym pokoju na H/K to podjąłem decyzję o ich zamówieniu( na szczęście w miejscu gdzie jest znacznie taniej niż u kmicica:)))) bo grały tak jak to pisał cieńki Bolek.

Pozdrawiam i nadal czekam na uwagi osób które ich słuchały...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zdaje się taki sam amplituner jak ty - 3802, faktycznie to kawał maszyny i pociągnie te E90;

jakieś 2 miesiące temu brałem go pod pachę i słuchałem różnych kolumn, między innymi E100, pociągnął je bez najmniejszego problemu, buczenia nie było (pomieszczenie ok. 30m2) grało całkiem nieźle, ale bez rewelacji i ostatecznie nie kupiłem tych JBL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie rozwieję wątpliwości co do tego jak się będzie apli zachowywał gdy podłączysz dodatkowe głośniki (może za 2 tygodnie bo albo kupię odtwarzacz albo pozostałe glośniki). Jedno mogę powiedzieć. Słuchałem ostatnio (sam w domu) dark side of the moon z sacd. Odkręciłem potencjometr na -10. Wbiłem się w ścianę i odpłynąłem. Dźwięk był potężny i żadnych zniekształceń. Ampli się nie wyłączył i nic się nie działo. A co do basu to pewnie wina pomieszczenia (20m2 ale w kwadracie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyliście Panowie że najczęściej posiadacze Denonów słuchają muzyki rockowej?:)))

Oczywiście traktuję to z przymróżeniem oka ale tak mi się akurat na oczy rzuciło:)

Jak dla mnie jest to uzasadnione brzmieniem tych urządzeń---ta dynamika i zadziorność:)))

Mam pytanie do Kreta:

Co właściwie Ci się nie podobało w tych JBL?

Ja chciałem najpierw kupić E 100 ale myślę że na moje 26m2 byłyby za duże?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwidos - gdzieś czytałem że zrezygowałeś z JBL na rzecz B&W? Skąd powrót do JBL-i?

Za jaką cenę znalazłeś E-100?

Ja znalazłem E-90 za 2150zeta, ale zastanawiam się czy mój pokój nie jest za (uwaga) mały?(z uwagi na bas)

Słuchałem E-90 i E-80 ale w dużym odstępie czasu i obydwa zestawy mi pasowały(podłączone do denona 1905.

Słuchałem też Celestion F38 i chyba28, dali Concept6, ale do JBL daleko im.

Na koniec słyszałem coś takiego jak Fidek BB-EX i wypadł nieco lepiej od JBL, ale jako przody +sub. same przody są oczywiście bez basu.Mam specyfikację i zdjęcie jak kogos interesuje, bo w necie ich niema.

Wadą fideka jest to, że to komplet dostępny za 4500zł. i ich wygląd nie bardzo mi pasi, ale dźwięk nieco lepszy od jbl.

Narazie zbieram na Denona 1906 +JBLE-90 lub E-80. Nie mogę się zdecydować.

 

ps. Podobno JBL brzmią dobrze tylko z Denonem i H/K.

i jeszcze - podobno ten fidek zagra dobrze w pomieszczeniu 20m jak i 50m, tak mówił sprzedawca(wydawał się wiarygodny, bo przebywałem w sklepie dosyć dlugo i nie odniosłem wrażenia że maja mnie dość, choć na wstępie zaznaczyłem, że narazie tylko szukam jakiegoś zestawu kolumn)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że miałem mnóstwo różnych dziwacznych koncepcji po drodze ( włącznie z Tonsil Cz@t130:) a zaczynałem od posiadanych Tannoy Mercury 5 potem były M2 i M1 z subwooferem ( samych subwooferów było kilka) wszystko z Tannoya bo mogłem je tanio kupować, natomiast dźwięk mi raczej wogóle nie pasował i błądziłem wśród chwilowych zmian których dokonałem mnóstwo i doszedłem do wniosku ( po kilku długich odsłuchach i dzięki cierpliwości sprzedawców w warszawskich salonach audio:)))) że mam do wyboru jedynie dwie drogi: albo JBL albo B&W. W skrócie powiem że B&W okazały się dla mnie nazbyt purystyczne i jakby za "suche" nie wiem czy to określenie coś tu wnosi ale mimo ich ogromnej poprawności nie byłem do nich nigdy przekonany. Swoją drogą myślę że właśnie ta obsesyjna liniowość z jaką grają B&W spowodowała że te kolumny mnie nie przekonały. Co do JBL to miałem z nimi też niezłą przeprawę bo prawie wszędzie grały inaczej i były też momenty że wieszałem na nich psy ale gdy usłyszałem E-90 w warunkach zbliżonych do moich to poczułem "to coś". Cholera! Te kolumny mają w sobie straszny czad! Nie obchodzi mnie czy grają wybitnie neutralnie i obiektywnie poprawnie! Ja po prostu lubię taki dźwięk...Zakładając że nie rozstane się szybko z moim subwooferem to powinny one stworzyć z tym potworem niezły diabelski duet:) Jeśli chodzi o cenę to mam je dostać chyba jeszcze w tym tygodniu za 2090zł, już bardziej wynegocjować nie dało rady:( Z zakupu E-100 wycofałem się ze względu na to że są : chyba za duże? oraz ich wygląd nie jest już tak atrakcyjny bo wyglądają jak mała lodówka:)

E-100 mogłem dostać za 2450zł, jak chcesz to dam namiar....

Zawsze sugeruj się własnymi odczuciami...

Ja dopóki sam ich nie posłuchałem to błądziłem od jednego mądrali do drugiego:(

Teraz wszystko jakby prostsze:)

Byle tyklo do mnie dojechały i jestem zadowolony:)

P.S. Wg mnie B&W robi najlepsze subwoofery. Nie polecam JBL-E250 bo wydaje mi się że jak na subwoofer to nie ma zejścia w dół oraz trochę buczy...Mój Mirage kładzie go na łopatki a co dopiero B&W.

Jestem szczęśliwy że podobno połączenie Denona z JBL pasuje bo nie miałem sposobności posłuchać tych kolumn właśnie z moim amplitunerem. Zobaczymy jak zagra u mnie ale lepiej byłoby nie zamieniać Denona na H/K bo jestem z niego bardzo zadowolony. W razie co mam możliwość kupna po dobrej cenie H/K 7500 więc z tym to już na pewno zagrają:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbl 250 buczy hmm , ten mirage to jaka dokladnie wersja??

moze bede mial okazje posluchac

 

-- uwazam tez ze cena 2t. za jbl250 jest troche przesadzona -- skad tak dobre ceny (sklep??) cikaw bylbym ile za sub jbl'a

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Suba jest w o mnie. Słuchałem kilka razy tego E250 i zawsze to samo. Mogę go dostać za 1650zł ( w tej kasie jest nie najgorszy ale za 2kzl to można kupić coś o wiele lepszego, nawet od Mirage, który nowy kosztuje 2700zł)

Oczywiście źródło tych JBL to import więc nie ma cudów

( na allegro nick-darekapsik). Albo gwarancja albo cena:(

Właściwie to o ile w subie gwarancja ma jakiś sens to w kolumnach raczej mały. Gdy się przepali głośnik wysokotonowy(najczęstsza usterka) to i tak nie obejmuje tego gwarancja. Pocieszę że ten z serii Northdrige kosztuje całe 49zł więc cały majątek:))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack_bond

Jak tylko dotrą to się odezwę:)

W tej chwili człowiek co je sprowadza prawdopodobnie wyjechał po nie za granicę, więc najpóźniej pocz. przyszłego tygodnia powinny dojechać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie kandydat nr.1 to Infinity Beta Sw 12 za około 1800zł albo Magnat Omega 300 za 1500zł. Za około 2kzł można dostać Paradigma PW2200 z 2 ręki. Ewentualnie dobrą propozycją jest też B&W 1000 ale już nie produkowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos darka-apsika czy ktoś miał już przyjemność coś od niego nabyć?

Ja nadal czekam na kolumny i nie powiem żebym był zbyt często informowany o postępach w tej sprawie ( przynajmniej nie wpłacałem zaliczki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od tegoż pana swój amplituner. Zadzwoniłem, zapytałem, okazało się że posiada i nie trzeba było sprowadzać więc sprzęt miałem po 4 godzinach w domu. I tak już jest ponad miesiąc. Nie wiem jak to jest gdy musi sprowadzić. Pan jest z Wrocławia jak ja więc to była tylko kwestia ustalenia godziny która nam pasowała i sfinalizowaliśmy transakcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

Będę jeszcze czekał bo człowiek ma pewnie sporo na głowie i taka skromna para kolumn raczej nie jest najważniejsza. W końcu mówił że musi je sprowadzić więc nie ma się co dziwić....pewnie po niedzieli będzie już u mnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba kupowałem swoje JBL E100 u pana darekapsik

piszę chyba bo był jeszcze jeden sprzedający z którym się kontaktowałem i już nie pamietam u którego kupiłem

w chwili obecnej (mały rmont) grają w pokoju 22m2 (są do takiego pokoju za duże) a docelowo w pokoju 40m2 (już grały i jest bardzo dobrze)

w sumie mam inny amplituner ale równierz główna muzyka jaka wydobywa się z tych kolumn to rock/metal

pasują do takiej muzyki idealnie

wygląd kwestia gustu

mi się te lodówki podobają ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych JBL E100 w jednym Media Markt i zrobiły straszliwie dynamiczny koncert, nagłośniły bardzo dużo metrów kwadratowych z lekkością wręcz niespotykaną ale moje pomieszczenie jest dla nich stanowczo za małe ( akurat ich wygląd mi się teraz wydaje całkiem atrakcyjny) więc nie mogę sobie ich kupić bo nie zanosi się na większy pokój:( Myślę jedank że te E90 wcale nie muszą być wiele słabsze bo w końcu 2x20cm to też nie są przelewki:)

Panie ogOr-mam nadzieję że nasze dawniejsze konflikty odeszły do lamusa i będziemy mogli dyskutować po przyjacielsku:) Ja tak bym chciał i miło będzie jeśli ze wzajemnością.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, problem z tą wielkością pokoju.

Ja mam 20m2, 4x5m i boję się że E90 będą za mocne (chodzi o bas) może powinienem się zdecydować na E80?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od AKUSTYKI!!!!!!!!!!! pokoju

 

mam jbl e90 na 22m i najpierw stal tam jeszcze spory regal , jak sluchalem muzy to bas mnie zalewał , troche dudnił -- jak puszczalem kawałki np: z nowej płyty FOO FIGHTERS - "In Your Honor''(polecam!) to poprostu meble wydawały odgłosy jakby zaraz miały sie rozpasc wszystko pieknie ta dynamika!! ale bas nie dawał mi spokoju i troche ogolnie byl metlik.....ok wywalilem ten cholerny regał !! teraz o wiele lepiej ALE....no wlasnie po pozbyciu sie mebli i innych smieci z pokoju zagralo w koncu tak jak bym chcial-- rozstawilem te dryblasy 2,5 m od siebie - wkrecilem kolce puscilem i: leprza przestrzen , dynamika sie poprawila wszystko wlasciwie (bardziej czytelne) ale BAS MI ZNIKL!!! -- nie ma basu zrazzz jest ale w lewym i prawym rogu pokoju po przeciwnej stronie kolumn i to za duzo jakby caly bas tam sie zbieral.....a wiec w te rogi fotele , kanapa na 2 sciane a na srodek miedzy kolumnami fotel i jest lepiej, dalej na rogach mam bas spory ale na srodku jak usiade jest zupelnie inaczej:polowa tego co na rogach(ogolnie ok ale.....)

 

moglbym jeszcze sporo pisac o moich bojazach z akustyka-ustawianiem jbl E90....chcem tylko powiedziec ze nawet jak postawisz w zupelnie pustym pokoju takie glosniki to moze byc porazka

 

Wazne zeby miec jakies rzeczy wytlumiajace w pokoju: jakies kwaitki:) , polka z ksiazkami itp

 

ok sorki za bledy ale pisalem to w biegu

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, boję się że będę miał podobny problem.

Załączam rysunek mojego pokoju 4x5m. Może ktoś pomoże co wybrać E90 czy E80?

Dodam że na ścianach nie mam (narazie) żadnych obrazków, ściana naprzeciwko wejści to okna z fierankami a kwiaty to małe drzewka, jukka i dracena.

Ciekawe czy ktoś porównywał w podobnych warunkach te głośniki?Mam to nieszczęście, że nie mam szans na wyprubowanie ich w domu, słyszałem i te i te ale w dużym odstępie czasu i w różnych sklepach i nie umiem powiedzieć które będą lepsze. Wizułalnie jedynie- stawiam na e90, ale może to błąd. Niechciałbym się rozczarować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już we wtorek podłączę zamówione E90 w pokoju 26m2 ale o wysokości tylko 2m więc może moje wrażenia będą jakoś pomocne. Mnie się wydaje że nie warto kupować tych E80 bo jak porównywałem je na odsłuchu łeb w łeb to różnica była znaczna na korzyść E90. Co do basu to gdy się słucha na amplitunerze z subwooferem to nie będzie żadnego problemu bo zawsze można ustawić obcięcie basu i to co poniżej np.60hz zesłać na subwoofer. U mnie akurat najniższa granica obcięcia to 80hz ale nowsze amplitunery potrafią więcej w tej dziedzinie. Ja będę grał na przodach ustawionych jako LARGE a subwoofer ustawię tak żeby grał tylko do 60hz.

Zastrzegam jednak że u mnie w pokoju akustyka jest ponad standardowa gdyż pokoik służy tylko i wyłącznie do zabawy w audio, czyli mogłem sobie pozwolić na wyłożenie całego sufitu watoliną dźwiękochłonną o grubości 4cm a na solidną i grubą podłogę drewnianą nałożyłem wykładzinę. Do tego w najbliższym czasie w narożniki z przodu pokoju powędrują ćwierćwałki zrobione z gąbki polipropylenowej o wym.10x10cm ( po całej wysokości). Na deser zostawiam 4 panele akustyczne 60x60cm z fakturą piramidek oraz symetrycznie do 2 dłuższych ścian przymocuję półki na płyty CD i DVD, których to posiadam multum a do tego na ścianie za kolumnami jest roleta od okna oraz obraz. Kwiatów niestety nie będzie:(

Jak to nie zagra to będę zdziwiony...

Dziś podłączyłem Tannoy M2 i w duecie z subwooferem grały całkiem nieźle choć bałem się że mogę je "przedmuchać" bo są to dosyć delikatne kolumny:(

U mnie największe zmiany brzmienia systemów powodowane były:

1. Zmianą miejsca odsłuchu ( teraz mam kanapę pod samą tylnią ścianą-basu jest zapas nawet na Tannoy M2:)

2. Akustyką pomieszczenia a najbardziej pomocna okazała się wymiana podłogi, dokładniej to położenie parkietu pod wykładzinę. Wcześniej miałem goły beton a na nim wykładzina i cierpiał najbardziej bas, choć całościowo też było gorzej. Do tego teraz można lepiej wbić kolce:)

3. Doborem elektroniki.

Wszystkie te elementy są kluczowe!!!!

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Szanowni użytkownicy innowacji technologii KD jak również klasycznego stereo,

mam wielką prośbę a mianowicie czy mógłby mi któs udzielić odpowiedzi na pytanie , które jest kluczowe dla mojej , mam nadzieje , słusznej koncepcji. Czy amplituner YAMAHA rx v-750 będzie wystarczający pod wzgłedem mocy do kolumn JBL Northridge E90 lub E100 i które z nich są wstanie zagrać mniej twardo...?

Czy ten model AV będzie w stanie zapewnić całkowitą potrzebną moc do napędzenia tych "diabełków" jeśli nie to proszę o ewentualne porady bądź skutki takiego zestwienia.

Ostatnio słuchałem E100 na H/K 630 w MM i całkiem ładnie brzmiały aż żal wyłączać...

Będę również wdzięczny za opinię na temat takiego połączenia jbl E 90yamaha 750.

Miejsce w którym mam zamiar je ustawić do pokój o powierzchni 28m^2(6x4,5) i wysokości 2,5metra.

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za każdy post przybliżający mnie do podjęcia prawidłowej decyzji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że między E90 a E100 przy Yamaha 750 nie usłyszysz znaczacej różnicy

a E100 to bardzo duże klocki, mogą niekórym przeszkadzać przy 28m pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym aby okazało się ,że mój wzmak nie da w 100% rady ich napędzić i kolumny zaczną dudnić czy się "dławić".Chciałbym aby grały na maksa mocy jaką dysponują. Wiem że model który posiadam(ampli) ma dosyć dużą moc, (może to nie kolos),ale dotychczasowe kolumny (2*25cm , twardy resor-->na kolumnę) to rozpędza jak chce.

Fakt, że w trybie wielokanałowym 750 ma tulko 5*78watt ale to juz mniejszy priorytet bo muzyki slucham głównie w stereo.

Może ktoś z użytkowników takiego zestawienia jak to planowane przeze mnie mogłby się podzielić swoimi wrażeniami...

pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.