Skocz do zawartości
IGNORED

KOSS UR40 vs R80 - czy znamy zwycięzcę??


Dave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Pytanie jest takie...czy w pojedynku tych oto dwóch modeli produkcji KOSS Stereophones znajduje się zdecydowany zwycięzca w odsłuchu muzyki zarówno ze wzmaka np: NAD C320 jak i przy podłączeniu do komputera. Przy rozpiętości gustów muzycznych począwszy od jazzu na progresywnym metalu skończywszy.

 

Prosze o opinie i może jakichś nowych konkurentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi już tak porównać, bo R80 słuchałem z rok temu, ale na pewno mają mocniejszy bas i cieplejszą barwę niż UR40. Choć jedną rzecz zapamiętam na długo. Po oględzinach R80 zauważyłem,że kabel sygnałowy wygląda żywcem jak telefoniczny!!! Ma nawet identyczna wtyczke :)

 

UR40 nie są jakoś wyraźnie gorsze. Grają inaczej.

Generalnie tak jedne jak i drugie są dobrymi słuchawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie lepsze są R80.Jeśli słucham u siebie muzyki przez słuchawki to sięgam właśnie po nie a odkładam HD650.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak....R80 - musze przyznac ze graja naprawde ciepło, natomiast nie udalo mi sie odsluchac UR40 i zatsanawialem sie jaka moze byc roznica w odtworzeniu calej sceny. Jeszcze jedno pytanko - oba modele sa konstrukcjami zamknietymi, nie mialem jeszcze okazji sluchac przez dluzszy czas takich konstrukcji, czy ucho moze byc zmeczone po ciaglym sluchaniu okolo 3-5h ? wiem o braku wentylacji i poceniu sie uszu jednak nie wiem czy to ciagle nie jest wielka przewaga zamknietych nad otwartymi ze jakosc jest lepsza poprzez lepsze odizolowanie otoczenia.

 

Aaaa może jeszcze jakies propozycje sluchawek innych firm w cenie do 500pln - sluchalem sennheiser'ów HD500 jednak dzwiek wydal mi sie bez wyrazu a jak graja HD570?...moze jakies inne propozycje...beyerdynamic, akg, grado etc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave, 4 Paź 2005, 13:13

>oba modele sa konstrukcjami zamknietymi, nie mialem jeszcze okazji sluchac przez dluzszy czas takich

>konstrukcji, czy ucho moze byc zmeczone po ciaglym sluchaniu okolo 3-5h ? wiem o braku wentylacji i

>poceniu sie uszu jednak nie wiem czy to ciagle nie jest wielka przewaga zamknietych nad otwartymi ze

>jakosc jest lepsza poprzez lepsze odizolowanie otoczenia.

 

R80 nie miałem przyjemności oglądać/słuchać.

 

Co do UR-40 - nie są to typowe słuchawki zamknięte. Obudowa nauszników jest perforowana. Nie wiem, czy można je więc określić mianem "półotwarte", ale na pewno nie ma żadnych problemów z wentylacją uszu. Ja jestem w stanie nie zdejmować tych słuchawek z uszu nawet i 8 godzin i nie odczuwam z tego powodu żadnych nieprzyjemności. To są na pewno najwygodniejsze słuchawki, z jakimi miałem doczynienia.

 

A jeśli chodzi o izolowanie od otoczenia - jak wyłączę muzykę, słyszę otoczenie tylko odrobinę ciszej, niż bez słuchawek (to chyba jest kolejny argument za tym, że nie są to słuchawki zamknięte). Jednak po włączeniu muzy, nawet całkiem cicho, odgłosy z zewnątrz w żaden sposób nie przeszkadzają w słuchaniu. Fakt, że nie pracuję na budowie i raczej wielkiego hałasu u mnie w robocie nie ma. ;)

 

Trochę więcej szczegółów dotyczących UR-40 jest w mojej opinii o nich. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Snajper

 

Czytałem wcześniej twoja opinie o tych sluchawkach i dlatego zainteresowalem sie tym modelem...jednak nie mialem mozliwosc ich sluchac dlatego staram sie zdobyc jak najwiecej informacji na ich temat a miedzyczasie wejde ich odsluchac. Bardzo jestem ciekaw jak bardzo różni sie prezentowana scena od w UR40 od R80, których defakto juz chyba nie produkuja (przynajmniej na oficjalnej stronie koss'a nie ma juz ich na liscie - albo ja zle szukam ;-)) .

UR40 slyszalem ze sa bardzo wygodne i co wazne nie skrzypia platykiem, musze ich koniecznie posluchac bo zdecydowanym faworytem do tej pory byly R80.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave, 4 Paź 2005, 14:31

>UR40 slyszalem ze sa bardzo wygodne i co wazne nie skrzypia platykiem, musze ich koniecznie

>posluchac bo zdecydowanym faworytem do tej pory byly R80.

 

Ja wybierałem jakiś czas temu pomiędzy UR-40 i TD80. Nie wiem, czy TD80 mają coś wspólnego z R80. Ale jak dla mnie były one koszmarne - dźwięk owszem, ładny, co prawda nie mój (zbyt delikatny jak na moje upodobania), ale na pewno dobrej jakości. Natomiast wykonanie... Ściskało toto głowę jak imadło, skrzypiało przy każdym poruszeniu, całą siłą opierało się na uszach (UR-40 opiera się o głowę dookoła uszu, przynajmniej u mnie), przez co po kilku minutach miałem ich dosyć... Masakra po prostu. Nawet nie chciało mi się jakoś dokładniej wnikać w dźwięk. Bez wahania wziąłem UR-40. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave

Jeśli masz tylko możliwość kupna R80 to się nawet nie zastanawiaj nad UR40.R80 bardzo rzadko można kupić z drugiej ręki gdyż nikt specjalnie nie chce się ich pozbywać.Ja za swoje R80 dałem około 500zł jakoś 3lata temu a za HD650 Sennheisera 1500zł.Nie twierdzę,że R80 są lepsze od HD650 ale ja częściej odsłuchuję muzyki naR80 a to coś oznacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marek9 za wskazówke tez tak właśnie sie zdecyduje, mysle ze watek mozna uwazac za zamkniety i jednak zwyciezka okazaly sie Koss'y R80 !

 

Dziekuje wszystkim za rady - pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave, w tym przedziale cenowym mieszczą sią już dwa modele Grado (SR80 - 540zl).

Nie wolno ich pominąć! :) Posłuchaj jak tylko masz taką możliwość.

Z UR-40 to przepaść. Od R80 moim zdaniem też lepsze

 

sorki, chyba Ci znowu zamieszałem trochę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->> Bartezz

 

Zgadza sie widzialem te modele Grado jednak nie mam mozliwosci ich odsluchac...moze ktos wie gdzie we Wroclawiu mozna je przetestowac?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dave

Tez jestem z wroclawia, wiec jesli chcesz to Ci moge SR80 podrzucic i sobie je obadasz czy Ci pasuja czy nie.. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale mi sie trafilo....wielkie dzieki bartezzz skontaktuje sie z Toba mailowo....dzieki propozycje

 

pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.