Skocz do zawartości
IGNORED

CD Integre YBA - opinie


daGambus

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę osoby, które miały do czynienia z ww. odtwarzaczem o opinie. Jestem już (szczęśliwym) posiadaczem, cieszącego się zasłużoną sławą, wzmacniacza Integre DT i teraz mam okazję nabycia odtwarzacza do kompletu - nie wiem jednak, czy koniecznie jest to akurat dobre rozwiązanie. Cena - ca 5,5kzł.

Model konkretnie zwie się YBA Integre CDI 528.

W przeciwieństwie do wzmaka, opinii nt. CD praktycznie na Forum nie spotkałem. Do tej pory grałem z NAD C542 i choć nie jest to ideał, jak dotąd bronił się dzielnie w odsłuchach nawet z droższymi źródłami. A źródło chciałbym zmienić, jesli już, to na rzeczywiście duużo lepsze... ;-)))

 

Z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieststy nie slyszalem cd YBA. Natomiast moge powiedziec ze wyraznie lepsze od NAD-a sa dopiero cd-ki w klasie 1200 funtow (jak moj Meridian lub Exposure cdpayer). Nie ma natomist najmniejszego sensu wymieniac na urzadzenie klasy Arcam cd 72, Exposure 2010 bo to tylko pozorne ruchy.

Cena 5,5 tys niebezpiecznie sie zbliza do granicy za jaka mozna nabyc Meridiana 508.24.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars > cena którą podałem, to oczywiście też cena w second handzie... W jedynej sensownej recenzji znalezionej w sieci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak wół stoi, iż nowy CD Integre kosztował ca $2500, zatem chyba, przynajmniej pod tym względem, należy do tej samej ligi co źródła podane przez Ciebie?

Co do Meridiana 508.24, to we Wrocławiu nigdy nie udało mi się go upolować do odsłuchu (słuchałem za to DAC-a Meridian 563). No a CD Integre już stoi sobie na półce... i kusi ;-)))

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daGambus -> Aktualny model YBA CD Integre wyglada inaczej niz ten z recencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec -> ten który widziałem wygląda dokładnie tak jak w recenzji (tylko czarny :-)

Nie ma pilota, który trzeba zamawiać osobno, ale to nieistotne. Szuflada jest tak jak na zdjęciu w recenzji, wysuwa się powoli i zamyka z niejakim trudem, co nie jest zachęcające, ale też raczej nie najważniejsze.

Czy naprawdę nikt nie słuchał tego źródła? skądś sie w końcu w Polsce te YBA-y pojawiły ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzies kiedyś zdjęcie rozkręconego CD YBA - we wnętrzu siedział cały odtwarzacz Harmana, bodajże 750 z kosmetycznymi zmianami. Cena oczywiście 5x wyższa niż za Harmana ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu YBA jest specjalistą od CD i może niech tak już pozostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, Parsec > Panowie zapewne jaja sobie robicie? Odtwarzacza nie widzieliście, ale wiecie, ze w środku YBA było niby siedzi co innego? A co z technologią - blue laserem i podobnymi dyrdymałami? Hmmm, malutki jestem, nie wiem doprawdy co o tym sądzić... jeśli mi się uda wypożyczyć, to może też uda mi się bez bólu go rozkręcić i podeślę fotki - chociaz nie wiem czy to ma sens, wszak najważniejszego zapewne i tak nie widać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daGambus-> Ten blue laser w wydaniu YBA nie ma nic wspolnego z nowa technologia o tej samej nazwie. Jest to niebieska dioda oswietlajaca wnetrze odtwarzacza, plyte odtwarza tradycyjny laser. Do tego dochodzi dorobiona przez YBA teoria o zbawiennym wplywie niebieskiego swiatla na laser odczytujacy plyte. Czyli mamy "legede niebieskiego lasera" bez niebieskiego lasera.

Mozna sie nie zgadzac z tym co pisze Elberoth, co tez do czasu robie, ale gosc swoje wie. Uwazam, ze ja tez jakies doswiadczenie audio mam. Tak, ze nie jaja sobie robimy, lecz podejmujemy niesmiala proba powiedzenia Ci, ze moze sa lepsze odtwarzacze CD w cenie YBA Integre.

Dodam, ze bardzo lubie wzmacniacze McCormack, ale odtwarzacza tej firmy nie kupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, miałem napisać:

 

"Po prostu YBA jest specjalistą od WZMACNIACZY i może niech tak już pozostanie."

 

Od wzmacniaczy, nie od CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec > dzięki za sugestię. Chciałem tylko zauważyć, że YBA YBIE nie równa, a opisywana historia z tuningowanym HK 750 dotyczy bodaj modelu YBA Initial, który tak się ma do Integre, jak... - no kto wie? Nie twierdzę, iż YBA jest potentatem w dziedzinie CD, ale wiem, że parę ich modeli CD ma ambicje dość poważne, żeby nie (nad)użyć słowa hajendowe, a sama firma cieszy się w swiecie niezłą renomą. W dodatku mam ten, nad wyraz moim zdaniem, udany wzmak - a teraz po prostu wróbel pcha mi się w garśći - cóż mi z tego, iż wiem, że są pewnie lepsze odtwarzacze? No i wreszcie - czy w komplecie YBA Integre nie wystąpi jednak efekt synergii, pewnie się łudzę, ale właśnie dlatego pytam...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posluchac. Czasami synergia wystepuje gdy ze soba graja produkty tej samej firmy, ale czasmi nastepuje wzmocnienie brzmienia charakterystycznego dla danej firmy co nie zawsze jest dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.