Skocz do zawartości
IGNORED

LCD ? Totalna zmiana.


Simonello

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak nie kupię TV CRT. Szkoda mi pieniędzy , wolę wydać raz , a więcej na LCD.

I moje pytanie brzmi: Jaki TV LCD w cenie do 5000tys.

1)odległość od TV - 3 i 4,5 m

2)musi mieć co najmniej pRZYZWOITY obraz z kablówki.

3) dobrze by było , gdyby obsługiwał HDTV.

Sam konretnych modeli jeszcze nie znalazłem , więc liczę na Was. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, no czyli zmiana o 180 stopni :-))) do 5000 zł ciężko będzie 32", prędzej dobre 26" a z nich:

1) Samsung LE26M51B 4579 zł

2) Panasonic TX-26LX500 (o ile znajdziesz go poniżej 5000 zł)

3) JVC LT-26A60 (bez HD)

4) SHARP LC 32P50 (za nieco ponad 5000 zł)

 

Chyba tylko te.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie , dużo dobrego słyszałem o P50 - podobno 1. LCD w historii z dobrym obraz w kablówce - tylko rozdz. jakaś mała. 26" odpadają - ale z tego co się orientuję , to w grancack 5k można kupić wcale nie złego LCD 32".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko zależy od sygnału. Musisz znaleźć sklep który dopuści próbę konkretnego modelu u Ciebie w domu, inaczej to jest kupowanie kota w worku. Jeśli nie zapewnią Ci takiej możliwości to są szmaciarze a nie handlowcy, zero szacunku dla człowieka chcącego zostawić u nich kilka ciężko zarobionych tysięcy. Wtedy olać ich i szukać u konkurencji.

Co do P50 to nie zauważyłem aby obraz na nim różnił się czymkolwiek od obrazu na tańszym Samsungu. Tak samo szajsowaty (niezbyt dobry sygnał z satelity) - stojące obok BYLE JAKIE i 3xtańsze CRT deklasowały go po prostu jakością. Po co przepłacać 3x za o wiele gorszy obraz? A sygnał z kablówki mamy, jaki mamy... To powstrzymuje mnie nawet przed myśleniem o LCD a co dopiero zakup... nieeeee... Wolę pomyśleć o dobrym CRT gdzie mam np. prawdziwą czerń a nie kolor ciemnoszary... Wieszczenie śmierci CRT, modne ostatnio, jest zdecydowanie przedwczesne... Tak czy owak - każdy wybiera sam. Ale wydać kilku tysięcy bez KRYTYCZNEGO testu na własnym sygnale w domu bym się nie odważył.

Pozdrowionka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w kablówce jakiś polski kanał hdtv, że się spytam niewinnie...? ;)

Na zdrowy chłopski rozum to P50 nie ma szans na obsługę HDTV bo matryca ma małą rozdzielczość PAL'owską co ma niby poprawić odbiór zwykłego sygnału (w rzeczywistości tego nie dostrzegam). Zatem HDTV (gdziekolwiek jest... :)))) ) żeby było widoczne na ekranie P50 musi być poddane downscalingowi do rozdzielczości PAL co pozbawia całą sprawę sensu. Wszak HDTV to wyższa natywna rozdzielczość.

Ale... jakie to ma znaczenie??? Przecież jeśli zgodność z HDTV ma być argumentem za zakupem jakiegoś odbiornika to zmienisz go sobie 3x zanim polskie stacje zaczną nadawać w tym systemie.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że gdy Polacy zaczną w końcu nadawać sygnał HDTV to telewizory LCD będą mieć tak niską cenę, że dostaniesz je bezpłatnie w paczce Crunchips... ;) Teraz szkoda grosza na tą technologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że masz racje.LCD to strata kasy,choćby z całą stroną funkcji na papierze poprawiających obraz!

A co myślisz o plasmie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak LCD wciąż niedoskonałe - i znowu chyba powróce do CRT. Co do plazm to do kablówki też chyba nnc specjalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simonello - nie! Nie uważam LCD za niedoskonałą technologię. Twierdzę tylko że na razie niezbyt dobrze sprawdza się na słabym sygnale. Jeśli masz w kablówce mocny sygnał - wypróbuj sobie LCD w domu! Może być tak że na CRT już nie spojrzysz! :)

Ja namawiam tylko aby nie zachłystywać się technologiami i nie kupować w ciemno. Do tej pory nie widziałem plazmy ani LCD które by dawały lepszy obraz od poczciwego CRT na sygnale o średniej jakości. Jeśłi to się zmieni - nie omieszkam powiadomić.

Natomiast jeśli zasilisz LCD czy dobrą plazmę sygnałem DVD z HDMI... zapewne dostaniesz orgazmu! ;)))

Tylko, że... to ma być przecież telewizor! Do kina znacznie lepszym i tańszym wyjściem (jeśli liczyć koszt cala przekątnej ekranu) jest projektor.

Nie jestem wrogiem nowych technologii - ale jeśli mam płacić 3x więcej za odbiornik to chciałbym mieć 3x lepszy obraz. Na dziś tak niestety nie jest. Wystarczy pójść do sklepu i na zimno sobie popatrzeć. Ten tekst też piszę na ekranie LCD, ale do oglądania TV stanowczo wolę mój starożytny telewizor. :)

Jeszcze słówko do pytanka piętro wyżej - jeśli interesuje Cię mój prywatny stosunek do plazmy to jest on dokładnie taki sam, jak do LCD - choć widziana przeze mnie w Euro ostatnio plazma Panasonica za 7999 odbierała słaby sygnał bardzo przyzwoicie - niemal na poziomie CRT. Tylko że rozdzielczość żenująca... 480 to jest NTSC a nie PAL! DLACZEGO w Polsce zezwala się na sprzedaż takiego sprzętu??? Przecież to robienie z ludzi idiotów!!! :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale... jakie to ma znaczenie??? Przecież jeśli zgodność z HDTV ma być argumentem za zakupem jakiegoś odbiornika to zmienisz go sobie 3x zanim polskie stacje zaczną nadawać w tym systemie.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że gdy Polacy zaczną w końcu nadawać sygnał HDTV to telewizory LCD będą mieć tak niską cenę, że dostaniesz je bezpłatnie w paczce Crunchips... ;) Teraz szkoda grosza na tą technologię.

 

w pelni popieram, malo tego ostatnio w poszukiwaniu nowego telewizora ogladalem nowego Spherosa R37, Xelos SL37 podlaczone do DVD i cyfrowego sata. Obok stala topowa, 40-to calowa (chyba) plazma Pioneera podlaczona do QualiTV (jeden z nielicznych o ile nie jedyny dostepny tuner HDTV) z jedynym wolnym wzorcowym belgijskim kanalem HDTV. Obraz byl niezly, ale gdyby sprzedawca nie zwrocil na to uwagi i nie zaczal bym sie przygladac w detalu pixelom, wcale bym nie dostrzegl roznicy miedzy tym Pioneerem a tymi wspomnianymi Loewe. Sam argument HDTV nie byl przekonujacy i w efekcie ze wzgledu na wbudowane tunery sat i HD-recordery wybralbym Loewe.

 

HDTV -> jak niemcy powiadaja "nie wszystko zloto co sie blyszczy..."

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

temat jak rzeka

ale zrobiliśmy kilka porównań

TV 29 Px 15 - tv LC 32 i 26 JVC S 60, tv JVC c 50. Ekrany ustawione przodem do słońca .

Zdcydowanie lepszy obraz na LCD. Nie wspominam że czasami nie widać było na CRT - nic.

Czarny tak krytykowany - był tylko na LCD.

Sporo osób -dziś było na pokazach i ich opnia była taka sama

Odwróciliśmy ekrany od słońca i ........ sytuacja się powtarza.

Co prawda jeszcze jasno jest w sklepie.

Ale testy się zakończyły powodzeniem.

Sporo osób wyszło z LCD.

Oczywiście zamów pokaz do domu i tam w spokoju sprawdź na własnym sygnale.

Możesz też wymienić ekran na inny jeśli Ci nie odpowiada.

Najlepszą ofertą w klasie cenowej ok. 5000 zł jest Sharp 32 P 50.

I w Palu i w HDTV - chodzi extra. Z dvd - wczoraj po hdmi - test z Panasonic dvd s 97 i Samsung 950 - chodzi super.

TV Samsung 32 r 51 - 5335 zł

 

TV Philips 32 7320- 5999

Tv JVC 32 a 60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tv sony 32 a 10 - 5750

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

32 lx 50 panasonic - 5499

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TV samsung R 31 - 4699

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu wybierając dzisiaj pomiędzy technologią crt a lcd waro pamiętać, że im większy format crt, tym większe pudło w pokoju. Nie mam dużego mieszkania, więc zaoszczędzona powierzchnia realnie mi go powiększa.

Niezaprzeczalną zaletą crt jest dźwięk, ale w moim przypadku i tak korzystam z usług kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.