Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka Integra do Totem Mite ??


mlody2

Rekomendowane odpowiedzi

mlody2, jako początkujący majsterkowicz mogę polecić GC na lm3886+bateria kondensatorow przy mostku. Wiem, ze w zakladce stereo brzmi to jak voodoo, ale znajdziesz w zakladce Gainclone na DIY kogoś, kto Ci tą końcówkę wykona, zresztą popatrz w ogloszeniach. Uważam, ze warto o tym pomyśleć przy poszukiwaniu niedrogiego wzmacniacza nie tylko do Totemów. Koszty powinny być bardzo zbliżone do tych o jakich pisałeś, w każdym razie do 1kzł powinno się udać. Ostatnio widzialem a Allegro za 700zł. Oczywiście bez odsłuchu nie kupuj niczego.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu słuchałem Totemów w zaprzyjaźnionym salonie i powiem szczerze ze bardzo udany zestaw tworzyło połączenie z elektroniką Cyrus'em IIIi i Audiolab'em 8000s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango

 

Cyrus II + PSX to bylby dobry wybor mysle. Ale obecnie nie widzialem nigdzie na allegro ani w ogloszeniach. C III ma gorsza prase chociaz nie slyszalem.

 

 

///

 

Narazie zastanawiam sie na paroma klockami z allegro. Powiedzie mi ktory z nich moglby zagrac na poziomie z tymi Mitami?

 

Yamaha AX-550

PIONEER A-503R

MARANTZ PM-65AV

CAMBRIDGE AUDIO ATAC 3

CAMBRIDGE AUDIO A1

SONY TA-F 550 ES

PIONEER A-757

Końcówka mocy ROTEL RB-971

 

To sa integry nad ktorymi sie powaznie zastanawiam a zczegolnie nad tym CA ATAC 3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prasa to nie wszystko i wierz mi CyrusIII ma mniej prądu od zestawu Cyrus II + PSX ,ale znacznie lepszą górę.Z tych co wymienileś zdecydowanie wybrał bym Rotela a osobiście bardzo polecam Rotela 972 super wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totemowe Majtki to skromne ale bardzo wdzieczne glosniczki. Moje pierwsze audiofilskie, kochane przytulanki :)

Ladnie graly z Naitem Naima i z Alpha Arcama. O dziwo da sie na nich sluchac wokali bez bolu zebow a ja jestem cholernie na to wyczulony. Stereofonie tez maja przyzwoita, jesli dobrze ustawione w dobrym pokoju na cokolikach. Bas jak to bas z 13-centymetrowego Tonsilka ale co sie da wycisnac z 13cm to uczciwie wyciska. kopulki o dziwo nawet nie szeleszcza. Fajne sa, nie przyniosa sluchaczowi wstydu. Acha i mozna ich sluchac z przyjemnoscia godzinami w przeciwienstwie do wystawowych hitow za 100 wieksza cene, ktore po godzinie potrafia zmordowac czlowieka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede mial ta koncowke rotela we wtorek u siebie w domu wiec bede mogl sprawdzic jak to gra. Drugi moj typ to ta Yamaha Ax-500 i Arcam Alpha ktorego na zlosc nigdzie nie moge znalezdz w ogloszeniach:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan

 

O, widzisz tez zauwzyles nadprzecietna prezentacje wokali. Wiec jednak dobrze je ocenilem. Co do kopulek to ze sa Tonsilowkie to nic nie znaczy, wlasnie najwiecej zmian zostalo w nich poczynionych w stos do postawowej wersji. Troche miej w midwooferze. Ale nie sa to seryjne glosniki co niektorzy w innych watkach sugerowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mlody2 - jeśli nie masz cierpliwości na dozbieranie kasy na coś z wyższej półki to może poszukaj Pioneer'a A-400. Leciwa integra, ale może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Nie twórzcie mitologii,Mite to zwyczajne buddżetowe kolumienki i nie potrzebują ogromniastych piecy do napędzenia."

 

Frank, miałem te kolumny u siebie w teście dość długo, i BYŁY trudne do napędzenia. Żrą dużo prądu. Podłączone do Jazza zagrały ZNACZNIE ciszej niż skuteczniejsze i ośmioomowe Studio 100. Wzmacniacz, ledwo letni przy ProAkach, przy Majtkach robi się ciepły. To JEST różnica. Inna sprawa, że Jazz wywijał nimi jak chciał, ale tam jest sporo ponad ćwierć kilowata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokojnie panowie:P

 

jozwa maryn

 

Czyli juz wiem ze mam szukac wydajnego pieca. Dzieki. Na allegro jest Kenwood KA-7020. Mysle ze bez problemu napedzi te totemki. Jest tez Yamaha Ax-900 :) Szkoda ze tego wsztyskiego nie mozna posluchac. Juz nie raz sie naciolem kupujac w ciemno. Jutro bede mial ta koncowke Rotela jak fajnie zagra to moze sobie zostawie. Kupie do tego na poczatek pasywke VALa i styknie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody2,

 

mnie sie wydaje, ze jozwa slucha jakichs piekielnych lomotow i potrzebuje do tego piekielnego pieca. Ja tam sobie slucham muzyki spokojnej, niewrzaskliwej i nie niosace jw sobie zbyt wiele energii w szerokim spektrum. Moje upodobania repertuarowe ale takze koncepcja dzwieku sa nietypowe (mowiac szczerze sa heretyckie), zatem i wnioski z odsluchow niekoniecznie musza sie okazac uniwersalne. Ale za to wiolonczele od altowki rozrozniam, co niekazdemu sie udaje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac a teraz popatrz na swój wpis i zastanów sie na soba.....na tylko podałem nazwe wzmacniacza który jest wart posłuchania jesli sie dysponuje kwota 600-700zł a Ty od razy pokazujesz nerwy..ehh cos wrazliwy jestes....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokoj chociaz w tym watku. Juz praktycznie kupilem wzmacniacz od jednego z Forumowiczow. Narazie nie powiem jaki i od kogo dopuki nie sfinalizuje transakcji:) Ale watek sie przydal i napewno bedzie na przyszlosc pozytecznym tematem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.