Jump to content
Elberoth

Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe

Recommended Posts

W dniu 18.05.2020 o 21:40, rochu napisał:

Przypominam, że tytuł niniejszego wątku brzmi "Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe".

Proponuję wrócić na jego pierwszą stronę i zapoznać się z ideą jaka przyświecała założycielowi wątku.

Zasadniczo, to chyba ten jest najpiękniejszym pokojem odsłuchowym i żadnego daca ani nawet gramiaka:

obraz.thumb.png.477ce53e48660f8a929f9159a2179a7a.png

Sam oglądałem to zdjęcie wiele razy i nie wiem, czy było tu publikowane.

• Like 3

To jest jakiś klub muzyczny, a nie pokój odsłuchowy, co to ma być?

"meblościanka" hahaha, "jebłem"

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głośniki XRT2K, podobno mogą być tak ustawione bo podobno grają tylko do przodu.

xavian

Czy mógłbyś mnie oświecić  jak twój wpis i załączone zdjęcia mają się do tematu wątku?

Gdybyś przeoczył to podpowiem, że niniejszy wątek zwie się "Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe".

Flat Earth Audio

2 godziny temu, rochu napisał:

Czy mógłbyś mnie oświecić  jak twój wpis i załączone zdjęcia mają się do tematu wątku?

Gdybyś przeoczył to podpowiem, że niniejszy wątek zwie się "Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe".

Czy możesz mi powiedzieć od kiedy piękno jest pojęciem względnym, ogólnym i zdefiniowanym? Jest jakiś kanon do przestrzegania?
Jednemu podoba się jedno - innemu drugie. Jeżeli za tym nie nadążasz, to tym bardziej taki komentarz jest nie na miejscu. Tutaj, dokładnie w tym miejscu jest nie na miejscu...

Edited by AudioAddicted
  • Thanks 2

Wzmacniacz PP krzemowy i wzmacniacz SET lampowy; Pre lampowe; DAC nie lampowy; CD nie lampowy; PC nie lampowy; Decki nie lampowe; Kable. Też nie lampowe, bo węglowe 😉 Kolumny własnoręcznie rzeźbione - AudioAddicted AAC250 😛 Własnoręcznie wyryty "Amplifier Switch" - ale nie pamiętam czy aby lampowy 😄 Stolik Atacama Evoque Custom+Mod - nie lampowy, ale na pewno analogowy 🙂 www.audioaddicted.co.uk 

"Kiedy ludzie uznali piękno za piękne, pojawiła się brzydota"

Tao-Te-King

Piękno jest efektem konwencji społecznej więc proszę nie pier... o indywidualizmie.

• Confused 1

Flat Earth Audio

„Kiedyś dawno temu, pamiętam - gdy rochu nie był jeszcze frustratem to i poczytać go można było.. kiedyś dawno temu..” 

Mao-Tse-Tung

• Like 1

6 godzin temu, AudioAddicted napisał:

Czy możesz mi powiedzieć od kiedy piękno jest pojęciem względnym, ogólnym i zdefiniowanym? Jest jakiś kanon do przestrzegania?
Jednemu podoba się jedno - innemu drugie. Jeżeli za tym nie nadążasz, to tym bardziej taki komentarz jest nie na miejscu. Tutaj, dokładnie w tym miejscu jest nie na miejscu...

pojęcie piękna jest Zdefiniowane i określone. To o czym piszesz to jest gust, który każdy ma wg. Własnego uznania. 

• Like 2
  • Confused 1

1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Polecam encyklopedie

• Confused 1

1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Nie, tam nie jest jednoznacznie opisane. Czy na podstawie ponizszego opisu mozesz stwierdzic, czy obraz X jest piekniejszy niz obraz Y?

Czy zagladasz to zrodel, na ktore sie powolujesz?

IMG_3668.thumb.png.270aead1de57a7b79a1c4a658d4bd3ff.png

przeczytaj dokładnie czym charakteryzuje sie definicja piekna. sa to podstawowe zasady zarówno stosowane w malarstwie , rzezbie, architekturze, literaturze, muzyce itd. także w zyciu codziennym. 

przeciwieństwem piekna oczywiście jest brzydota. i tu musimy rozróżnic dwa aspekty brzydoty, gdyż brzydota może byc przedstawiana nawet w pieknym dziele, lub samo dzielo stanowi brzydotę

nawet we fragmencie , który to przytoczyłeś masz to opisane.

polecam ci dwie  pozycje które powinny ci pomóc to zrozumiec. historia piękna, i historia brzydoty. obie umberto eco. swietnie sie czyta 

na twoje pytanie moge odpowiedziec ci tak.

jesli postawisz obok siebie obraz da vinci i obraz domorosłego malarza z bramy florianskiej to tak, odpowiem ci ze jeden jest piekny drugi nie. 

inna kwestia pozostaje gust. 

jak to mówi mój przyjaciel. jeden lubi blondynki a drugi jak mu buty smierdza.

miłego dnia

• Like 1
  • Confused 1

W dniu 26.07.2020 o 13:37, tomaszf napisał:

definicja piekna.

"Istnieje piękno idealne, duchowe, moralne, naturalne, cielesne, obiektywne i subiektywne."
Ostatnie słowo chyba kończy powyższy spór.

• Like 3
  • Thanks 1

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

9 godzin temu, xniwax napisał:

"Istnieje piękno idealne, duchowe, moralne, naturalne, cielesne, obiektywne i subiektywne."
Ostatnie słowo chyba kończy powyższy spór.

Tiaaa, czyli wedle tej definicji gnioty niejakiego Zenka M. też są emanacją piękna bo znajdzie się jakiś kocmołuch który w swej subiektywności uzna je za piękne.

Wybacz, ja wysiadam.

BTW, bezrefleksyjne cytowanie definicji znalezionej na Wikipedii może być zgubne.

Edited by rochu

Flat Earth Audio

Tylko dlaczego zajmować się czymś co jedynie zaburza estetykę środowiskową?

Flat Earth Audio

Wyuczenie poczucia piękna nie jest równoważne z nim samym. Naszej europejskiej kulturze np. sztuka Chińska nie do końca jest piękna, pójdę nawet dalej po prostu jest obca kulturowo

Za tym oglądajmy filmy które tylko znamy :))))

Witamy w zaścianku piękna 😄

3 godziny temu, rochu napisał:

Tiaaa, czyli wedle tej definicji gnioty niejakiego Zenka M. też są emanacją piękna bo znajdzie się jakiś kocmołuch który w swej subiektywności uzna je za piękne.

Rochu, właśnie wyraziłeś opinię subiektywną i nie odbieraj kocmołuchom prawa do subiektywnej oceny  😉
Poza tym owe pomieszczenie pokazane na zdjęciu jako pokój odsłuchowy jest okropne, ale jako warsztat z możliwością odsłuchu jest całkiem przyzwoitte 😉

Edited by xniwax
  • Like 1

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Może się rozwijajmy i bądźmy mniej zaściankowi
Trza wyjść z zapyziałego Krakówka
To skąd kolego słoiki woziłeś?

No offence, of course.

If you want the job done right, hire a professional.

14 godzin temu, Sine Metu napisał:

To skąd kolego słoiki woziłeś?

No offence, of course.

Od 4 pokoleń z Krakowa wcześniej z większego bo wtedy 300tysięcznego Lwowa

a Ty skąd?

a Ty skąd?
Jak tak będziemy liczyć na pokolenia, to ja ponad 300 lat w Polsce, a wcześniej Szkocja.

9 godzin temu, Sine Metu napisał:
16 godzin temu, ASURA napisał:

a Ty skąd?

Jak tak będziemy liczyć na pokolenia, to ja ponad 300 lat w Polsce, a wcześniej Szkocja.

No to muszę Cię zmartwić bo u mnie na pewno Austria,Węgry, Szwecja

Poza tym u nas od 1406 roku piórka nad tarczą

Szkocja piękny kraj i ludzie normalni a Edymburg to perełka w koronie wracając do kraju byłem w szoku, gdzie ja k... wylądowałem

No to muszę Cię zmartwić bo u mnie na pewno Austria,Węgry, Szwecja
Poza tym u nas od 1406 roku piórka nad tarczą

Szkocja piękny kraj i ludzie normalni a Edymburg to perełka w koronie wracając do kraju byłem w szoku, gdzie ja k... wylądowałem

Nie no, martwić się to ja nie mam czym. Szkocję ciężko przebić

Early Origins of the Mc***** family

The surname Mc***** was first found in Lanarkshire (Gaelic: Siorrachd Lannraig) a former county in the central Strathclyde region of Scotland, now divided into the Council Areas of North Lanarkshire, South Lanarkshire, and the City of Glasgow, where they held a family seat on the territories and lands known as *****. The first on record was Christian, widow of Simon ***** in 1293.

Early Notables of the Mc***** family (pre 1700)

Notable amongst the family at this time was Sir John of *****; and Captain William ***** (1623-1661), a Scottish officer who fought for the Covenanters during the Wars of the Three Kingdoms...

Oczywiście to nie wszystko z rodzinnych mieszanek. I jak byłem trochę młodszy to brali mnie za Włocha, a teraz to już za Niemca

1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Nie no, martwić się to ja nie mam czym. Szkocję ciężko przebić emoji56.png

Early Origins of the Mc***** family

The surname Mc***** was first found in Lanarkshire (Gaelic: Siorrachd Lannraig) a former county in the central Strathclyde region of Scotland, now divided into the Council Areas of North Lanarkshire, South Lanarkshire, and the City of Glasgow, where they held a family seat on the territories and lands known as *****. The first on record was Christian, widow of Simon ***** in 1293.

Early Notables of the Mc***** family (pre 1700)

Notable amongst the family at this time was Sir John of *****; and Captain William ***** (1623-1661), a Scottish officer who fought for the Covenanters during the Wars of the Three Kingdoms...

Oczywiście to nie wszystko z rodzinnych mieszanek. I jak byłem trochę młodszy to brali mnie za Włocha, a teraz to już za Niemca emoji6.png

Mówisz i masz

0_11279_77-99-82-111-121_Scottish_311_65-110-100-101-114-115-111-110_Scottish_JPG-1001-600.png