Skocz do zawartości
IGNORED

Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Wszystko ślicznie, mnie tak samo nie stać na "Prawidłowo działające dyfuzory to jednak elementy budowane wg.ściśle określonych zasad" jak ciebie na gramofon
ale mnie nie interesuje inżynier wciskający mądrości, dla mnie albo pasuje albo nie, 
wykonam sam więcej prób i stracę pieniędzy az dojdę sam, niz mi nasz wspólny .... ze studia cos narzuci

 

Obawiam się, że Ameryki nie odkryjesz. Kolejnymi próbami nie zmienisz zasad akustyki. Na rynku jest wiele różnych opcji dyfuzorów, które spełniają założenia akustyczne i mogą się wpasować wizualnie w dany pokój i gust właściciela. Takie próby na własną rękę, akurat w tym temacie są skazane na porażkę i zmarnowanie sporych środków, nie mówiąc już o czasie. No ale skoro uważasz, że kilkoma próbami osiągniesz więcej niż profesjonalni akustycy, to życzę powodzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sly30 napisał:

Obawiam się, że Ameryki nie odkryjesz. Kolejnymi próbami nie zmienisz zasad akustyki. Na rynku jest wiele różnych opcji dyfuzorów które spełniają założenia akustyczne i mogą się wpasować wizualnie w dany pokój i gust właściciela. Takie próby na własną rękę, akurat w tym temacie są skazane na porażkę i zmarnowanie sporych środków, nie mówiąc już o czasie. No ale skoro uważasz, że kilkoma próbami osiągniesz więcej niż profesjonalni akustycy, to życzę powodzenia. 

Moze gdybym nie słuchał w pomierzeniach zrobionych przez profesjonalistów czy nawet aktywne DSP to bym powątpiewał

wole jednak moją popsutą akustykę

 

P.S

Mam absorber narożny + 2 Helmholtza zrobione przez akustyka na zamówienie po przedstawieniu pomiarów, dodatkowo 5 sztuk (fachowe) tez online kupione w gikacoustics
resztę robiłem i dobierałem sam po efektach fachowców, i sam to zakończę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, przyjedz do Monachium to cie oprowadzę, zawiozę do sklepów w Monachium w centrum i Starnberg  gdzie specjalizują się w akustyce i maja studia profesjonalnie przygotowane, takich technologi to te twoje ... nie słyszeli, bo nie sztuka nakickac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, bo ja wiecznie żył nie będę, większość to wyszkolone małpy bez własnej wyobraźni, taki świat

indywidualność a nie powtarzalność, chyba słyszysz różnice w realizacjach, a to przez tzw. fachowców,
dla mnie wszystkie zjeba...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, tylko dodam, kazdy panel akustyczny a nawet "nieakustyczny" ustawiony w pewnym miejscu wnosi zmianę akustyki.
Choćby byl stworzony nawet przez dziewice akustyki to nie jest doskonały do naszych wymaganych parametrów
 

Dlaczego zrobiłeś pod siebie kolumny DIY ? To masz odpowiedz na pytanie dlaczego ja sam kończę u siebie akustykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Dlaczego zrobiłeś pod siebie kolumny DIY ? To masz odpowiedz na pytanie dlaczego ja sam kończę u siebie akustykę

Przykład nie do końca ma sens, bo jednak osobiście tych kolumn nie wykonywałem. Były projekty, pomiary i udział ludzi, którzy się na tym znają. A Ty kombinujesz zupełnie sam na chybił trafił. To jednak zasadnicza różnica. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piorasz napisał:

Tylko, że...
Zupełnie nie ma to związku z tym o czym piszę Sly.
Sly podszedł do tematu nie tyle (wg mojej opinii) profesjonalnie co bardzo osobiście.
Wielu audiofili postępuje wg pewnych wzorów, którzy wypracowali sobie inni.
Jestem pewien, że za Sly30 po jakimś czasie pójdą inni.
Problem tkwi w tym, że inni nie potrafią myśleć sami tylko czekają na gotowce. Nie potrafią czerpać z wiedzy jak zrobił to Sly.
Świetny system można zrobić już w dość niewielkim budżecie - taki który może grać nawet lepiej niż w o wiele większym budżecie.

A u Pana panie Roxy?.... Byłem, słuchałem. Widzi Pan osobiście coś co chciałbyś poprawić?
 


 

 


Na suficie? Jeśli tak to które dokładnie

 

SLY zrobił system w niewielkim budżecie???? Chyba żartujesz. 

Za Sly30 pójdą inni tzn.??? 

Sugerujesz że najpierw kupią TOP od Burmestera, Gryphona, dzielony CD Accuphase, do tego topowe Focale, potemTADy, a na końcu zlecą sklecenie magikom wielgachnych odgrod w garażu??? A to wszystko okablują Enerrem? I zamówią monobloki lampowe w polskiej firmie, która nie wiadomo jaka ma ofertę i czy jeszcze w ogóle istnieje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... lampowych monobloków za 300tys zł - info dla niezorientowanych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dzarro napisał:

Ktoś ma dobry gust

mnie też się podoba, nawet bardzo, bo jeśli dobrze odczytuje tytuł wątku, to akcentuje się w nim nie tyle soniczne właściwości czy audiofilskie prawidłowości, co urodę. 

Dopuszczam jednak i taką możliwość, ze się nie znam na urodzie i źle odczytuję intencje wątku. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
SLY zrobił system w niewielkim budżecie???? Chyba żartujesz. 
Za Sly30 pójdą inni tzn.??? 
Sugerujesz że najpierw kupią TOP od Burmestera, Gryphona, dzielony CD Accuphase, do tego topowe Focale, potemTADy, a na końcu zlecą sklecenie magikom wielgachnych odgrod w garażu??? A to wszystko okablują Enerrem? I zamówią monobloki lampowe w polskiej firmie, która nie wiadomo jaka ma ofertę i czy jeszcze w ogóle istnieje. 
 
Nic z tego nie zrozumiałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Okay, tylko dodam, każdy panel akustyczny a nawet "nieakustyczny" ustawiony w pewnym miejscu wnosi zmianę akustyki.

No, tak jest. Dobrze zagracony pokój, z głową (regał z książkami musi stać w odpowiednim miejscu itd) może w dużym stopniu załatwić sprawę akustyki.

Jeśli jednak sięgamy po panele akustyczne, profesjonale ustroje, szczególnie dyfuzory, to muszą być wykonane "wg przepisu", nie ma zmiłuj się. Inaczej nie będą działały i nie spełnią swojej roli. Tu się nie da pójść na skróty. 

Inna sprawa, że muszą być ustawione w odpowiednich miejscach i odpowiedniej ilości by osiągnąć pożądany efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kenaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kenaj napisał:

No, tak jest. Dobrze zagracony pokój, z głową (regał z książkami musi stać w odpowiednim miejscu itd) może w dużym stopniu załatwić sprawę akustyki.

Jeśli jednak sięgamy po panele akustyczne, profesjonale ustroje, szczególnie dyfuzory, to muszą być wykonane "wg przepisu", nie ma zmiłuj się. Inaczej nie będą działały i nie spełnią swojej roli. Tu się nie da pójść na skróty. 

Inna sprawa, że muszą być ustawione w odpowiednich miejscach i odpowiedniej ilości by osiągnąć pożądany efekt.

Wszystko się zgadza, nie pisałem ze nie maja pojęcia w konstrukcji i wyliczeniach

jak pisałem, słuchałem w pomieszczeniach przygotowanych przez profesjonalistów, kompletnie przebudowane pomieszczenia, czy tam zagrało dla mnie lepiej, nie

Co do wykonania
Np. budowa panela szerokopasmowego, czy ja go wykonam gorzej niż oferowane na rynku ?

A właściwe miejsce, nie będę wymieniał tych którzy po ustrojeniu przez profesjonalista byli niezadowoleni do końca
Następny przyklap: postawie jeden przedmiot nieduży nad TV i dla mnie zaczyna psuć


Szkoda naszego pisania, musiałbyś u mnie byc, posłuchać muzyki i mnie na miejscu abym wytłumaczył
Akustyka to wyciszenia/pogłośnienia i przesunięcia a ja mam ustawiony system optymalnie
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kenaj napisał:

Dobrze zagracony pokój, z głową (regał z książkami musi stać w odpowiednim miejscu itd) może w dużym stopniu załatwić sprawę akustyki.

jeżeli wg Ciebie regał moze załatwić sprawę akustyki pomieszczenia to chyba celowe urządzenia jakimi są ustroje, nawet chybione „w przepisie” zrobią minimum taką samą jak nie lepszą pracę ?

Bo bo co wówczas ustroje akustyczne w ogóle skoro regał „załatwi” akustykę ?

1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Następny przyklap: postawie jeden przedmiot nieduży nad TV i dla mnie zaczyna psuć

yeap, czepiając się to stan zastany pomieszczenia może zmienić każdy „nowy” obiekt: 1 audiofil w sweet spot a np. 4 po 100 kg kazdy ? Bedą inne warunki odsłuchu? ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sly30 napisał:

Przykład nie do końca ma sens, bo jednak osobiście tych kolumn nie wykonywałem. Były projekty, pomiary i udział ludzi, którzy się na tym znają. A Ty kombinujesz zupełnie sam na chybił trafił. To jednak zasadnicza różnica. 

Ty dostrajasz system do akustyki i gustu jaki masz, to jest zasadna różnica

Zgadza sie kombinuje na chybił trafił bo wiem czego chce a czego nie, a zastosowanie jednego ustroju poprawi zlokalizowany zakres ale tez zadziała na inne rzeczy które nie zawsze byśmy chcieli zmieniać, cos czego na wykresie nie zobaczysz a dla "techników" jest to pomijalne

16 minut temu, will66 napisał:

jeżeli wg Ciebie regał moze załatwić sprawę akustyki pomieszczenia to chyba celowe urządzenia jakimi są ustroje, nawet chybione „w przepisie” zrobią minimum taką samą jak nie lepszą pracę ?

Bo bo co wówczas ustroje akustyczne w ogóle skoro regał „załatwi” akustykę ?

yeap, czepiając się to stan zastany pomieszczenia może zmienić każdy „nowy” obiekt: 1 audiofil w sweet spot a np. 4 po 100 kg kazdy ? Bedą inne warunki odsłuchu? ?? 

Z "załatwi akustykę " nie do końca miałem to na myśli, źle sformułowałem i nie musisz tak przytaczać
pisałem o warunkach domowych u większości gdzie trzeba iść na kompromis

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Z "załatwi akustykę " nie do końca miałem to na myśli, źle sformułowałem i nie musisz tak przytaczać
pisałem o warunkach domowych u większości gdzie trzeba iść na kompromis

Słusznie, sam bym tego lepiej nie napisał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piorasz napisał:

Widzi Pan osobiście coś co chciałbyś poprawić?

Ta zabawa w większości z nas nie ma już większego związku z muzyką. To jest uzależnienie od dopaminy, której dostarcza nam mózg jak mamy coś nowego. Dokładnie ten sam mechanizm jak w przypadku hazardu. Najlepiej coraz części i w zwiększonych dawkach. Nie dziwi mnie zresztą cały ten audiofilski bełkot uzasadniający te fanaberie i wydatki. Ludzie po zawałach palą, piją i twierdzą, że bez tego życie straciłoby dla nich sens. W tych okolicznościach zakupu kabla sieciowego za 20-30 tys wydaje się całkiem racjonalne i uzasadnione ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, will66 napisał:

Bo bo co wówczas ustroje akustyczne w ogóle skoro regał „załatwi” akustykę ?

sam regał nie załatwi akustyki. Zupełnie opatrznie to zrozumiałeś. Tam było jeszcze " w dużym stopniu" załatwi akustykę, a to jest roznica. Było też zagracone, a nie sam regał zalatwi akusykę. Zagracone, oznacza i regał z książkami i kanapę i fotele i komodę i jakieś bibeloty, i dywan i cos tam na ścianach itd,  resztę dopowiedz sobie sam. Wiele osób ma systemy postawione w salonie, pokoju dziennym z którego korzysta rodzina. I nie ma tam miejsca na boazerie typu Schroedery 1D itp. Ale mają całkiem niezłą akustykę. Jasne, że w profesjonalnie zaadoptowanym studiu będzie lepiej, a przynajmniej powinno byc...  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kenaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Roxi napisał:

Ta zabawa w większości z nas nie ma już większego związku z muzyką. To jest uzależnienie od dopaminy, której dostarcza nam mózg jak mamy coś nowego. Dokładnie ten sam mechanizm jak w przypadku hazardu. Najlepiej coraz części i w zwiększonych dawkach. Nie dziwi mnie zresztą cały ten audiofilski bełkot uzasadniający te fanaberie i wydatki. Ludzie po zawałach palą, piją i twierdzą, że bez tego życie straciłoby dla nich sens. W tych okolicznościach zakupu kabla sieciowego za 20-30 tys wydaje się całkiem racjonalne i uzasadnione ?

przyjmując Twój tok rozumowania, kupno dobrego auta, BMW czy... ,  nie ma sensu, to fanaberia, wręcz głupota bo przecież Fiat Uno jest i powinien być wystarczająco dobry dla wszystkich.

Widzisz, jeden kupuje Punto , drugi BMW, jeden kupuje wieże Technics i kable po 3zł za mb a drugi kupuje..... BMW czy Lexusa (czytaj kable za 20 tys zl i resztę systmu na podobnym poziomie)

Oczywiście że kable, w kontekście ceny budzą kontrowersje, ale tak jak do BMW nie założysz opony od malucha, bo nie pojedzie tak i do dobrego systemu nie założysz kabli za 3 zl za mb bo to nie zagra nawet w połowie tak dobrze jak powinno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Oczywiście że kable, w kontekście ceny budzą kontrowersje, ale tak jak do BMW nie założysz opony od malucha, bo nie pojedzie tak i do dobrego systemu nie założysz kabli za 3 zl za mb bo to nie zagra nawet w połowie tak dobrze jak powinno. 


Jak nie zadbasz o akustykę pokoju to żaden kabel nawet za 200 tyś nie pomoże.
Jeśli jednak ktoś nie ma możliwości zaadoptować profesjonalnie pokoju to ja skupiłbym się na dobraniu kolumn do tego co mamy. Korzyści będą z tego niewspółmierne.

Jeśli kupisz zbyt duży samochód do ciasnego garażu to skaleczysz lakier.
I nie ważne czy będzie to BMW czy Fiat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, will66 napisał:

Bo bo co wówczas ustroje akustyczne w ogóle skoro regał „załatwi” akustykę ?

A z czego będą żyć tzw. profesjonalne firmy, akustyką DOMOWĄ się z parające?

Bo o domowym audio tutaj ględzimy, nie o salach koncertowych.

Takie firmy jak widać skutecznie wmówiły audiofilom wyczynowym, że normalne wyposażenie domowe to za mało, że trzeba potrząsnąć porządnie sakiewką, by dopiero było Haj.

2 godziny temu, will66 napisał:

czepiając się to stan zastany pomieszczenia może zmienić każdy „nowy” obiekt: 1 audiofil w sweet spot a np. 4 po 100 kg kazdy ? Bedą inne warunki odsłuchu? ??

No ?. Z tego właśnie biorą się te wszystkie kontrowersje od-słuchowe spotkań. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, piorasz napisał:


Jak nie zadbasz o akustykę pokoju to żaden kabel nawet za 200 tyś nie pomoże.
Jeśli jednak ktoś nie ma możliwości zaadoptować profesjonalnie pokoju to ja skupiłbym się na dobraniu kolumn do tego co mamy. Korzyści będą z tego niewspółmierne.

Jeśli kupisz zbyt duży samochód do ciasnego garażu to skaleczysz lakier.
I nie ważne czy będzie to BMW czy Fiat.

 

Bo okablowanie nie jest od poprawy akustyki
System gra własną charakterystyką i zadbanie o jego najlepszą jakość to jedno a o akustykę która będzie przyjazna albo nie to drugie,
dostrajanie systemu pod akustykę to raczej do pracy, to tez najlepsza metoda we wgląd realizacji ale chcąc wykorzystać taką metodę do słuchania z namiastką realu to trzeba mieć niezły zestaw przetworników

Albo budujemy wierze jak Sylwek albo szukamy "popsutej= podbitej" akustyki i ją wykorzystujemy, oczywiście niechciane korygujemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niby-adaptacje domowe to taka tabakiera do nosa, trawersując stare polskie porzekadło.

Nie ma sensu zamieniać pomieszczenia przeznaczonego do życia w niby-studio. Bo ani to miejsce do życia ani żadne studio.

Zastanawiam się czy gdybym pasjonował się np ludzką anatomią to czy musiałbym zaadoptować swój salon w prosektorium aby wieczorami dla przyjemności i z pasji móc podłubać sobie w cudzych wnętrznościach?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kenaj napisał:

Oczywiście że kable, w kontekście ceny budzą kontrowersje,

I to zasadnicze. 

W porównaniu do przyt,czonych Punto i BMW - róznice materiałowe, techniczne są mierzalne i bezdyskusyjne. W przypadku kabli? Różne są tylko ceny, wygląd izolacji, metki i bajki o nich plecione na forach i w świerszczykach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

The centerpiece of Japanese designer Hiroki Nakamura’s Toyko home is an original JBL Paragon D44000, one of roughly 1000 ever produced. At the time of manufacture in 1957 they were the most expensive domestic speaker ever sold.

1p9rq61dflv-tei8cthpbpa.png

Hiroki Nakamura / JBL Paragon D44000 (Photo: Keisuke Fukamizu)

Source: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

“Our house in Tokyo is 250 years old. In this room I listen to first-press vinyl — Zeppelin, Neil Young, Rolling Stones — on my JBL Paragon sound system.”

649692543bc98a6ca7dc99a0de6a8d23.jpghttp:_%7C__%7C_mmbiz.qpic.cn_%7C_mmbiz_%

Cytat

“Every morning I play rock and blues on the prewar guitars hanging in my house in Tokyo — just chords I make up.”

“I love Japanese culture, but I love being American.”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem pare bledow literowki ale razący to chciałem wieze a weszło "wierze", nie moglem juz edytowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL-Orange-at-Bali-Island-Iwan-Arjanto-A

(Autor: Iwan Arjanto) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kenaj napisał:

Zagracone

Orientuję się jaki to stan „zagracone”, ale jeżeli mówimy o akustyce typowych ca. 20-25 m2 polskich betonowych pokojach to regał nic w „znacznym stopniu” nie załatwi. Na bank poniżej fz pomieszczenia - oczywiście case by case.  
 

6 godzin temu, kenaj napisał:

Wiele osób ma systemy postawione w salonie, pokoju dziennym z którego korzysta rodzina. I nie ma tam miejsca na boazerie typu Schroedery 1D itp.

Jak można poczytać na tym forum, znakomitej większości adaptacja akustyczna kojarzy się niestety z P80, bejcowaną sklejką, jakimś materiałem obiciowym = estetyka z tego jest taka jaka jest, a WAF najcześciej nie daje zgody.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.