Jump to content
IGNORED

Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe

Recommended Posts

3 godziny temu, Chicago napisał:

Ja bym ten tapczan spod okna usunął i przywiercił go do sufitu. To by znacznie poprawiło scene.

Ależ pustka. Tam się nie da słuchać - no chyba, że bardzo cicho, co też nie jest przecież złe. Zimno jest w tym pokoju - taki feeling...???

Wywalić cały sprzęt za okno i śpiewać do obrazów. To jest Hiend! a podłoga jest akurat drewniana,to można się bezpiecznie wytarzać i nie złapać wilka.

• Like 1

O, widocznie nie prześwietliłem należycie obrazka - wygląda z grubsza na kafle, ale oczywiście może być drewno. Ale to i tak niczego nie oznacza ani o niczym nie przesądza w kontekście aury audio w tym pomieszczeniu, a może być wręcz gorzej z parkietem - generalnie za pusto, i 'emocjonalnie' za zimno, ale wiadomo, to już są kwestie wyobrażni i feelingu. Bardzo schludny i ladny salon, ale jak nigdy na podstawie zdjęć nie określałem jakiegokolwiek brzmienia, tak w tym wypadku definitywnie 'widać', że muzyka z audiofilskiego punktu widzenia i słyszenia tam nie zabrzmi. Ani mru mru.

Parker's Mood

Wróżka Audiosława wrote:

18 minut temu, Chicago napisał:

(...)tak w tym wypadku definitywnie 'widać', że muzyka z audiofilskiego punktu widzenia i słyszenia tam nie zabrzmi. Ani mru mru.

audiosława.jpg

Flat Earth Audio

To wypowiedz się rochu dlaczego uważasz, że zabrzmi, bo to że nie zabrzmi, to widać gołym okiem. Ale jest haczyk - oczywiście człowiek może słuchać pianistów solo, albo skrzypków... wtedy ten pokój może i 'zagra'. Nie mówię 'nie'.

Parker's Mood

3 minuty temu, Chicago napisał:

pianistów solo

nie

3 minuty temu, Chicago napisał:

skrzypków

teoretycznie tak

6 minut temu, Chicago napisał:

słuchać pianistów solo,

wystarczy posłuchać tego

akurat tydzień temu miałem do czynienia z takim "gołym" pokojem i cmokaniem właściciela ?

10 minut temu, Chicago napisał:

To wypowiedz się rochu dlaczego uważasz, że zabrzmi, bo to że nie zabrzmi, to widać gołym okiem. Ale jest haczyk - oczywiście człowiek może słuchać pianistów solo, albo skrzypków... wtedy ten pokój może i 'zagra'. Nie mówię 'nie'.

Ja nie jestem  rochu,ale się wypowiem,bo to normalką na tym Forum ? może trzeba dopuścić do świadomości,że właściciele tych komnat w dudzie mają feelskość,każdą w zasadzie a w DUSZY muzykę i świat się mocno,wyprostuje ? 

• Like 1
  • Thanks 1
14 minut temu, Margol napisał:

oczywiście człowiek może słuchać pianistów solo

raczej nie polecam, szczególnie tych salonowych ;-)))

Edited by piano

Altec/Gpa 604 8HIII/Shindo Richerbourg6L6G monoamp/Mbl 1621A,1611F, 6010D  

22 minuty temu, Chicago napisał:

Tytuł wątku to "Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe"  a nie "Najlepiej brzmiące pokoje odsłuchowe"

Ja trzymam się tematu a ty nie.

Zatem nie będę opowiadał na twój niezbyt rozgarnięty wpis.

• Like 4

Flat Earth Audio

23 minuty temu, Margol napisał:

Ja nie jestem  rochu,ale się wypowiem,bo to normalką na tym Forum ? może trzeba dopuścić do świadomości,że właściciele tych komnat w dudzie mają feelskość,każdą w zasadzie a w DUSZY muzykę i świat się mocno,wyprostuje

Pamiętam jak byłem na J. Mayallu w hali widowiskowo-sportowej - w Okrąglaku. Kompletnie nic nie było słychać, dżwięk fruwał, a echo zabijało. I na pewno muzyka jest mi bliska, ale nie znam się aż tak bardzo - ja rozumiem zadowolenie z reprodukcji sztuki, ale ona musi jakoś brzmieć w tych komnatach. Ale ja rozumiem parcie i ciśnienie forumowe i wcalę nie mówię, że ten pokój to coś złego. Wręcz fantastyczny, taki bardzo modern i bardzo ładny.

Emilio - przecież nikt nie krytykuje rocha...??? Zdjęcie piękne i pokój piękny. I rochu piękny, bo wkleja.

Parker's Mood

13 minut temu, Chicago napisał:

Pamiętam jak byłem na J. Mayallu w hali widowiskowo-sportowej - w Okrąglaku. Kompletnie nic nie było słychać, dżwięk fruwał, a echo zabijało. I na pewno muzyka jest mi bliska, ale nie znam się aż tak bardzo - ja rozumiem zadowolenie z reprodukcji sztuki, ale ona musi jakoś brzmieć w tych komnatach. Ale ja rozumiem parcie i ciśnienie forumowe i wcalę nie mówię, że ten pokój to coś złego. Wręcz fantastyczny, taki bardzo modern i bardzo ładny.

Emilio - przecież nikt nie krytykuje rocha...??? Zdjęcie piękne i pokój piękny. I rochu piękny, bo wkleja.

Ale ja też nie Ciebie miałem na myśli drogi Chicago,Twó stosunek do muzyki znam.rochu wkleja pokoje,które są po prostu estetyczne,nie mają nic wspólnego z pieczarowatością a ich właściciele w pompie mają np podstawki pod kable,mają za to pierdyliony płyt.lub terabajtów muzyki. W naszym grajdole ciągle rządzą wydmuszki po jajcach i ze dwa samplery ? 

49 minut temu, piano napisał:

raczej nie polecam, szczególnie tych salonowych ;-)))

Zgadzam się,choć nie jestem autorem tego zdania ? 

• Thanks 1
W dniu 6.01.2021 o 14:23, Sovereign napisał:
Cytat

The centerpiece of Japanese designer Hiroki Nakamura’s Toyko home is an original JBL Paragon D44000, one of roughly 1000 ever produced. At the time of manufacture in 1957 they were the most expensive domestic speaker ever sold.

E, początkujący hipster, do tego designer, czego to ma dowodzić? Że go stać na ekstrawagancję? "A co on wie o zabijaniu"?

W dniu 8.01.2021 o 07:53, babatular napisał:

..........poza tym Hi-Endowy na tym zdjęciu to jest tylko......fotel

E, chrzanisz, a Sonny Rollins...świetna płyta, hiendowa jak nic

1 godzinę temu, pantagruel napisał:

zj**...ć gościa, nie ma dywanika między głośnikami..

Były trzy koty ale na chwilę na drzewo wyskoczyły

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

akurat tydzień temu miałem do czynienia z takim "gołym" pokojem i cmokaniem właściciela ?

Co za "erotyczne" przeżycia; napisz coś więcej?

W dniu 12.01.2021 o 12:04, iro III napisał:

Tutaj mata wzorca i "zapamientnijcie sobie raz na jutro"!

A jednak potrafi usłyszeć i zrecenzować sprzęty w sposób, który przez wiele osób jest ceniony. Mam wrażenie, że pozwala sobie na więcej krytycznych uwag i to za płatne recenzje niż inni. Jest oczywiście wzór niedościgniony krytyki, ale bieguny na bazie których buduje się przyciąganie są odwrócone, tak wiec nie można tego porównywać ? 

• Like 1
  • 3 months later...

Taki fajny sprzęt i tak fatalnie postawiony. Karykatura audio. Jakaż strata, tyle pieniędzy w błoto. Niestety, wielu, wielu pseudoaudifili ma podobnie ustawiony system audio. 

• Like 1