Jump to content
IGNORED

Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe

Elberoth
 Share

Recommended Posts

To odpowieziałeś sobie sam-masz z kolumn tylko wyższy bas który wydaje Ci się niższym
Na dużych dogłaśnianych koncertach ten masujący nie tylko wątrobę ale nas całych bas to często dodatkowo podbity bas w okolicy 60Hz i to masz na wykresie
Najniższy bas z racji bardzo długiej fali jest w pomieszczeniu inaczej odczuwany i słyszany, Sylwek wielokrotnie to wszystkim tłumaczył ale widzę nie zanotowano w pamięci

Sylwek prostymi żołnierskimi słowami wytłumacz kolegom że to nie jest odczuwane jako rzucenie się z trzech metrów na taflę wody na przysłowiową dechę tylko fala jest tak długa że efekt oddziaływania na organizm jest jak byśmy wylądowali z trzech metrów ale na puchu do poduszek

Poproszę w takim razie o ponowny wykład. Nie czytałem chyba tego.
Rozumiem, że chodzi o coś w rodzaju wibracji, "powiewu" ... Trudno mi to słowami określić. To coś w rodzaju orgazmu ?
Jeśli tak to czy to konieczne aby z przyjemnością posłuchać swoich ulubionych płyt?

2 minuty temu, slawek.xm napisał:

czyli jest na tym samym poziomie db co np 200hz

dochodzi ale w peakach do tego samego poziomu  po opadnięciu poniżej 60Hz

U mnie poziom szumów tła obecnie niestety jest na poziomie 30dB widmowo w wyżsych częstotliwościach ale sygnał rejestrowany widać wygasza się w momentach ciszy znacznie poniżej szumu

3 minuty temu, piorasz napisał:

Poproszę w takim razie o ponowny wykład. Nie czytałem chyba tego.

Czekamy na @sly30 ja nie czuję obrazowego rozwijania mojego opisu jest mz. bardzo dosadny

3 godziny temu, ASURA napisał:

Sylwek prostymi żołnierskimi słowami wytłumacz kolegom że to nie jest odczuwane jako rzucenie się z trzech metrów na taflę wody na przysłowiową dechę tylko fala jest tak długa że efekt oddziaływania na organizm jest jak byśmy wylądowali z trzech metrów ale na puchu do poduszek

nie wychodzi Ci ta prowokacja 🙂

ja tam żadnego puchu nie czuję

przy testach basu

od tego zbyt głośnego mruczenia to mi przy 20hz błędnik szaleje we łbie się kręci i uszy zatyka

to nic fajnego ale do 7 hz nie doszedłem 🙂

Mysle ze to „Appka“ na smartfona.
W takim wypadku trzeba by sie zastanowic, czy mikrofon smartfona jest tak koncypowany, ze jest w stanie uchwycic w miare liniowo zakres od 20Hz do 20kHz
Tak to apka ze smartfona. Cudów to po mikrofonie bym się nie spodziewał ale z drugiej strony słuchałem niskiego głosu męskiego nagranego tym smartfonem i odtworzonym na sprzęcie audio i wcale nie jest tak źle. Ta aplikacja (Sound Analyzer) pozwala podłączyć zewnetrzny mikrofon. Być może ktoś próbował.

od tego zbyt głośnego mruczenia to mi przy 20hz błędnik szaleje we łbie się kręci i uszy zatyka
to nic fajnego ale do 7 hz nie doszedłem

To po co w ogóle zawracać sobie głowę takimi kolumnami? Dla gości? Dlatego żeby mieć? Trochę to dla mnie niezrozumiałe.
Jak się nie trudno domyślić za takie kolumny trzeba więcej na tacę położyć. Czy zatem warto? Ja wiem od dawna, że nie. Zwłaszcza, że nie słucham muzyki, która by to zagrała.
Ale ok. Szanuję ludzi, którzy mają taki kaprys i chcą mieć takie cuda w domu. Szacunek mój jednak kończy się, gdy te same osoby wytykają palcem właścicieli kolumn, które grają ledwie do 50, 40hz. Myślę, że wiesz co mam na myśli..

4 minuty temu, piorasz napisał:

To po co w ogóle zawracać sobie głowę takimi kolumnami? Dla gości? Dlatego żeby mieć?

pisałem o testach to co innego niż muzyka

a muzycznie czuje się po prostu pełnię dżwięku

jak ktoś usłyszy to zrozumie i sam powinien ocenić czy warto

7 minut temu, piorasz napisał:

Jak się nie trudno domyślić za takie kolumny trzeba więcej na tacę położyć

jeszcze innym doznaniem jest róznica pomiedzy wyżyłowanym systemem , który "musi" otworzyć ten niski bas bo takie załozenia były przy projektowaniu

a inaczej jest gdy kolumny robią to "od niechcenia" dzieki dużej powierzchni (nie napisze duzych) ale olbrzymich  wooferów ,

no jest to frajda i odjazd i fun i naprawdę rozumiem Sylwestra i to ,że nie ma z kim o takim dźwięku dyskutować

i tak potrzeba kasy ale bardziej od kasy potrzeba wizji i określenia własnych oczekiwań

choć to prawda,że czasem otrzymany wynik je przerasta

jesli ktoś chce to każdy moment jest dobry do rozpoczęcia tej przygody ale minimum 2x 15 cali na stronę bez wględu na zejście bo jest to naprawdę wtórna sprawa

jeszcze innym doznaniem jest róznica pomiedzy wyżyłowanym systemem , który "musi" otworzyć ten niski bas bo takie załozenia były przy projektowaniu
a inaczej jest gdy kolumny robią to "od niechcenia" dzieki dużej powierzchni (nie napisze duzych) ale olbrzymich  wooferów ,
no jest to frajda i odjazd i fun i naprawdę rozumiem Sylwestra i to ,że nie ma z kim o takim dźwięku dyskutować
i tak potrzeba kasy ale bardziej od kasy potrzeba wizji i określenia własnych oczekiwań
choć to prawda,że czasem otrzymany wynik je przerasta
jesli ktoś chce to każdy moment jest dobry do rozpoczęcia tej przygody ale minimum 2x 15 cali na stronę bez wględu na zejście bo jest to naprawdę wtórna sprawa
Sławku ale kto powiedział, że nie słyszałem kolumn, które schodzą nisko aż do samego piekła. Słuchałem i to wiele razy. Jeden nasz forumowy kolega, u którego czasem bywam, ma takie cuda ale nie chce pisać kto bo on sam nigdy się z tym specjalnie nie afiszuje.
No gra to ładnie. - zwłaszcza jego ulubioną muzykę na bazie elektronicznej. Ja takowej nie słucham, nie słucham też klasyki. Dlatego uwierz mi, że nie mam przez to żadnych kompleksów ani żadnej potrzeby. Gdyby było inaczej już dawno coś takiego stało by u mnie w pokoju - mam taki charakter, że jeśli mam na coś ciśnienie konieczne to muszę to mieć za wszelką cenę. Na szczęście pod tym względem nie mam żadnego ciśnienia i mieć raczej nigdy nie będę

3 minuty temu, piorasz napisał:

Dlatego uwierz mi, że nie mam przez to żadnych kompleksów ani żadnej potrzeby.

ok , ja to rozumiem i to doskonale

tylko po co dajesz komuś powód do kpin podsyłając mu płytę i narażając się dalekie od fajności komentarze , taki ktoś to zawsze wykorzysta...przeciw Tobie

ok , ja to rozumiem i to doskonale
tylko po co dajesz komuś powód do kpin podsyłając mu płytę i narażając się dalekie od fajności komentarze , taki ktoś to zawsze wykorzysta...przeciw Tobie
Oj! Nie wciskaj mi tu czegoś co sobie uroiłeś.
To nie była żadna kpina. Po prostu pomyślałem sobie, że ten akurat utwór może zejść niżej niż pozwolą moje kolumny. Akurat tego utwóru raczej nigdzie indziej nie słuchałem poza moim systemem. Także ten tego... proszę mi tu nie wmawiać..
No i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony z odpowiedzi Sly30. To kolejny dowód, że nie potrzeba mi innych kolumn a już napewno nie takich, które koniecznie muszą nisko schodzić z basem.

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

nie wychodzi Ci ta prowokacja 🙂

ja tam żadnego puchu nie czuję

przy testach basu

to nic fajnego ale do 7 hz nie doszedłem 🙂

Jeśli chodzi o czystą sinusoidę na tak małych częstotliwościach to dla mnie jest to po prostu nudne słuchanie!

Parę lat temu tylko zbadałem co i jak nisko słyszę i na dostępnym wtedy systemie elektro akustycznym doszedłem do 14Hz a nie encyklopedycznie podawanych 16Hz

Oczywiście ciałem odbieramy spokojnie niższe częstotliwości do 1Hz jak nie niżej

24 minuty temu, piorasz napisał:

To nie była żadna kpina. Po prostu pomyślałem sobie, że ten akurat utwór może zejść niżej niż pozwolą moje kolumny.

Ale muzycy i realizator o tym nie pomyśleli🤣

Nie zastanawiałeś się też nad tym😑

26 minut temu, piorasz napisał:

Oj! Nie wciskaj mi tu czegoś co sobie uroiłeś.
To nie była żadna kpina. Po prostu pomyślałem sobie, że ten akurat utwór może zejść niżej niż pozwolą moje kolumny. Akurat tego utwóru raczej nigdzie indziej nie słuchałem poza moim systemem. Także ten tego... proszę mi tu nie wmawiać..
No i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony z odpowiedzi Sly30. To kolejny dowód, że nie potrzeba mi innych kolumn a już napewno nie takich, które koniecznie muszą nisko schodzić z basem.

ok , może nie zrozumieliśmy się

sorry

Jeśli chodzi o czystą sinusoidę na tak małych częstotliwościach to dla mnie jest to po prostu nudne słuchanie!

Parę lat temu tylko zbadałem co i jak nisko słyszę i na dostępnym wtedy systemie elektro akustycznym doszedłem do 14Hz a nie encyklopedycznie podawanych 16Hz

Oczywiście ciałem odbieramy spokojnie niższe częstotliwości do 1Hz jak nie niżej
To podaj jeszcze co to za utwór, który z takim zapałem słuchałeś - przepraszam - badałeś.
Pewnie masz też stetoskop na szyi
Ale muzycy i realizator o tym nie pomyśleli

Nie zastanawiałeś się też nad tym
A co ma piernik do wiatraka ? Czego nie zrozumiałeś w mojej intencji ? Chętnie wytłumaczę jak dziecku.

1 minutę temu, piorasz napisał:

To podaj jeszcze co to za utwór, który z takim zapałem słuchałeś - przepraszam - badałeś.
Pewnie masz też stetoskop na szyi

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Utwór nazywał się....  sinusoida 14Hz🤣

Hidden Content

Można i tak..

Hidden Content

Hidden Content

Jak to zero? Przecież widać gołym okiem pochłaniacze pod oknem i po bokach okien, pod półką, jest dywan; widać też sufit zrobiony, a za rozpraszacze robią wszystkie półki, gitary, płyty... Abstrahując oczywiście od wymiarów tego miejsca, bo to jest malutkie pomieszczenie, to raczej widać, że muzyka może tam spokojnie zabrzmieć i z akustyką tego pokoju raczej nie powinno być większych problemów.

Parker's Mood

16 godzin temu, Chicago napisał:

Jak to zero? Przecież widać gołym okiem pochłaniacze pod oknem i po bokach okien, pod półką, jest dywan; widać też sufit zrobiony, a za rozpraszacze robią wszystkie półki, gitary, płyty... Abstrahując oczywiście od wymiarów tego miejsca, bo to jest malutkie pomieszczenie, to raczej widać, że muzyka może tam spokojnie zabrzmieć i z akustyką tego pokoju raczej nie powinno być większych problemów.

Sprawdzałem czy śpicie ale jednak ktoś tu jeszcze czuwa..😉

Naim z PMC

Hidden Content

Hidden Content

23 godziny temu, Niepokorny napisał:

Naim z PMC

Hidden Content

Naim z Innymi głośnikami na AVS grał tak sobie podobnie jak inny wzmacniacz za ponad milion

W sumie powinien dobrze wysterować każde kolumny…

Hidden Content