Skocz do zawartości
IGNORED

Avance Dana 509 nadają się do rocka?


norwidos

Rekomendowane odpowiedzi

Są raczej lekkie,małe, mają niską efektywność a do tego bas reflex jest z tyłu więc czy nadają się do ostrego hałasowania na muzyce rockowej w pomieszczeniu ponad 25m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem nie. To Ladnie brzmiące kolumny, o delikatnym i nienarzucającym się dźwięku. Idealne do... sypialni. Wokale, małe składy - OK. Ale stanowczo brak wykopu. Poszukaj innych moich postów (o poszukiwaniu kolumn) to znajdziesz szerszy opis. W tej cenie szukaj jednak czegoś innego.

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msl72=> Dany 509 i brak wykopu ?

Moim zdaniem seria 500 Dany jest bardzo uniwersalna ( wiem co mówię bo 503 mam, a 509 sporo słuchałem) Nadaje się zarówno do ostrego łomotu jak i małych kameralnych składów. Faktycznie brzmią łagodnie, ale jednocześnie z pazurem i rock brzmi IMO bardzo dobrze. Już od dawna nic tak dobrze mi nie zasuwało na rocku jak 503-ki.

 

 

norwidos=>Polecam przynajmniej posłuchać

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norwidos=> jeszcze tak mi się przypomniało, że ewentualną alternatywą dla Avance mogą być Dali 6006. Brzmienie podobne do Dany, jednak dynamika i wykop jeszcze większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to pytanie bo jestem w sytuacji kiedy dokonałem już prawie wyboru bo zamówiłem JBL E-90 ( jednak bezzaliczkowo a człowiek który mi je przywozi jak na razie milczy więc interes nie jest jeszcze pewny). Mam okazję nabycia Avance Dana 509 za około 1500zł jednak to dopiero gdyby interes z JBL nie wyszedł co okaże gdzieś w najbliższym tygodniu, a jak widać różnica w cenie to około 600zł, które to niby dużo, niby mało ale akurat na centralny, którego nie mam....

Słuchałem już Avance ale tych starszych i chyba model niższy tzn. 503 więc raczej nie biorę pod rozwagę tamych wrażeń-jak dla mnie grały zbyt miękko:(

Nie mam ostatnio zbyt dużo czasu na odsłuchy bo jestem mocno zaganiany ( studia dzienne IV rok prawa i praca kosztuje trochę zdrowia niestety ) więc odsłuch raczej tylko przed ewentualnym zakupem. ( nadal )nie dopuszczam możliwości zakupu w ciemno ale mam dosyć spore zaufanie do forumowiczów bo jak dotychczas wiele powielanych tu opinii o danych modelach kolumn posiadało swoje odzwierciedlenie w odsłuchach które przeprowadziłem więc przyjmuję że owe opinie są na tyle autorytatywne że jeśli większość osób z góry zgani mój zakus słuchania rocka na tych kolumnach to zwyczajnie w zaoszczędzę swój czas). Brałem pod rozwagę także zakup Dali 6006 ale ich brzmienie średnio mi odpowiadało gdyż te kolumny wyraźnie buczą a do tego zestaw Dali serii Blue jest jako całość trudnym obciążeniem dla amplitunera ( centralny jest też 3-4ohmowy). Poza tym brzmienie JBL-a nieźle mnie zepsuło w sensie wymagań co do dynamiki i zdolności wytwarzania dużych natężeń...

Wobec powyższego pytam czy oszczędzając te marne 600zł stracę wiele z moich priorytetowych cech wybierając Avance? Myślałem też kiedyś o AE Evo 3 ale ich brzmienie nie jest już tak spektakularne i grają odpowiednio mniejszym dźwiękiem jak różnica w gabarytach JBL/AE3 a jest ona znaczna-zwłaszcza gdy stoją obok:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

WSZYSTKIE moje wypowiedzi są jak najbardziej subiektywne. Podzieliłem się MOIMI wrażeniami. Jednak będę się bronił. 25m2 to dużo. A bas (a to ważne w rocku) w Avance jest tylko lekko zaznaczony. Dobrze kontrolowany, ale nie dość niski. Stopa w perkusji brzmiała nieco pudełkowo, nie czuło się jej "żołądkiem" nawet przy dużych poziomach głośności. W tym samym momencie gitary czy wokal "uciekały" na pierwszy plan, co moim zdaniem fałszowało trochę całość brzmienia. To kolumny do cichego słuchania. I będę przy tym obstawał. Powtórzę jednak, że grają ŁADNIE!.

> ygrek,

 

Masz rację. Należy najpierw posłuchać. I tych i innych.

 

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja celuję w kolumny które nie mają kompleksów w graniu ostrych poczynań perkusisty, nie szukam kolumn z niskim, misiowatym basem, chodzi mi natomiast o maksymalny atak, wykop czy jak jeszcze by to inaczej nazwać:)

Najniższymi oktawami zajmie się subwoofer który efektywnie zagra tylko do 40hz. Zależy mi jednak żeby to co będzie powyżej tego zakresu grało na 100% możliwości ( właśnie kosztem braków najniższego basu). Co do Dali 6006 to stawiam im zarzut że one właśnie silą się na granie basem rozłożystym kiedy kończy się to właśnie buczeniem i ani rybka ani akwarium:) Do tego masa Dali czyli trochę ponad 17kg nie sugeruje porządnej i solidnej konstrukcji:(

Słuchałem też Mission M35 które są dosyć wyraźnie droższe a do tego grają jakoś tak mrucząco-właśnie kosztem tempa basu...

Dlatego pytam jak mniej więcej do tych kolumn mają się Avance?

Obawiam się że z moimi estradowymi wymaganiami to byłaby ślepa uliczka:(? ale spytać zawsze można?:)

Czy uważacie że konsekwencja co do JBL-i byłaby wskazana?

A może macie jakieś inne sugestie?

Czekam na każdą sugestię dażąc forumowiczów wielkim szacunkiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer zmienia postać rzeczy. I chociaż wiele osób na tym forum krytykuje takie rozwiązania, ja się do nich nie zaliczam. W takim układzie jednak nie musisz szukać kolumn podłogowych. Rozejrzyj się także za monitorami (no, może nieco większymi). Ale koniecznie na odsłuchy zabierz swój subwoofer. Nie kpię. Spróbuj!. Monitory generalnie charakteryzują się lepszą precyzją - ze względu na oczywiste kompromisy w odtwarzaniu niskich częstotliwości. Ale Ty masz na to sposób...

Założyłem, że szukasz uniwersalnych kolumn podłogowych. Powinieneś był wcześniej wspomnieć...

 

Powodzenia

 

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zostanę przy podłogowcach bo mam w domu Tannoy M2 i standy a dawniej miałem też Paradigm Monitor 3 i żadne z tych kolumn nie dawały rady w konfrontacji z podłogowcami-oczywiście przy współudziale z subwooferem. Żaden monitor w moim sporym pomieszczeniu nie zejdzie z basem do tych 40hz a akurat mój subwoofer to maszyna która przenosi tylko te NAJniższe czśtotliwości( tego z resztą oczekuję od subwoofera). Swoją drogą monitory mają na ogłół szybciej kompresję więc nie tędy droga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem AE EVO3 przewyzszaja brzmieniem wszsytkie tu wymienione kostrukcje, a jeśli chodzi o produkty Avance, to w szranki z EVO 3 moze stanac dopiero seria Dana 600, no ale skoro Evo Ci nie odpowiadaja... O gustach sie nie dyskutuje. Powodzenia w wyborze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.