Skocz do zawartości
IGNORED

AA Mimas II czy Tonsil Excelence


Wally 70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam porady. Przymierzam sie do zakupu kolumn, koniecznie podlogowe powiedzmy do 2 tys. zl. Slyszalem dobre opinie o AA ogolnie, nie spotkalem sie z opinia na temat Excelence, oczywiscie wszystko wyjasni sie po odsluchu, ale to dopiero gdzies w okolicy lipca jak wroce do kraju, ale na razie czyms trzeba zyc. Prosze o opinie , najbardziej pozadane obiektywne. Dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

No to masz jeszcze sporo czasu na przemyślenia. Do listy dołóż jeszcze OpusAudio (patrz wątek 17874 ). Tonslil to już historia, więc zastanów się czy warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Excellence grają na poziomie kilku kzł więc mozna je potraktować jak okazyjne nonamy, coś z drugiej reki itp. Po prostu dla audiofila to ma grać bez względu na znaczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik- proszę jeśli piszesz tak ostro to dodaj co Ci się w tych kolumnach nie podoba. Słuchałem ich z tanią elektroniką Yamahy i na 60cm standach w odległości jakiegoś metra od ścian znikły zupełnie, czuło się rasowy dźwięk i obecność ciepłych wokali i czystej góry. Było naprawdę ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ani Maestro ani Excellence nie grają nawet poprawnie, choć diametralnie różnią się charakterem. Maestro są zamulone i rozlazłe z napompowanym, rozmazanym basem bez szczegółów. Excellence z kolei są drastycznie rozjaśnione, męczą już po chwili odsłuchu. Jednak excellence są zbudowane z wyższej klasy przetworników, i upgrade polegający na zaprojektowaniu i wykonaniu zupełnie nowych zwrotnic pozwala im przenieść się na zupełnie inny pułap jakościowy, niedostepny dla Maestro po podobnym upgradzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do imageman

 

 

---->To co napisał McGyver

 

Excellence z kolei są drastycznie rozjaśnione, męczą już po chwili odsłuchu.

-dużo w tym prawdy i to samo mialem na myśli...

 

Maestro II wg. mnie działają poprawnie hmmm. posłucham jeszcze to może zmienię zdanie...

 

Do McGyver:

 

 

---> jakie inne kolumny w tym zakresie cenowym będą wg. Ciebie sporo lepsze od wyżej wymienionych oprócz DIY :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchałem AA hyperionowIII i Phoebe bodajze jezeli MimasyII sa zrobione tak samo porzadnie i z sercem jak wymienione przezemnie kolumny AA to miałem okazje słuchac maestro 130 i niczym szczegolnym za serce mnie nie złapały a bas jest owszem zmulony i rozlazły taki puf puf ale miałem wrazenie ze był lekko ocieplony taki ciut scielacy sie..w kazdym razie 130 powinni troszke w tonsilu dopracowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o stolarke to i tonsil i AA sa na medal!

Szczerze mowiac w media markcie we wrocławiu kolumny tonsila były jednymi z najsolidniej wykonanych "paczek" jak powiedział sprzedawca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w sumie nic do Tonsili ani do innych kolumn i w tym momencie można by dać sobie siana, ale tuż obok toczy się wątek dotyczący niejakiego Darkula. Co ma piernik ........... ano ma i to sporo. Bo właśnie o to obrywa się Darkulowi że opierając się na utartych schematach myslowych, a wiadomo że audiofile to ludzie którzy szukają, więc z zasady można im wiele wcisnąć, sypał z rękawa że tu ALPS to siano, a tu że taki kabelek to zmieni brzmienie całości- skąd my to znamy ? Obawiam się że i tu jesteśmy blisko takiego wciskania, że ten głośnik to za dużo wysokich a wogóle to Tonsil. I Jak tu wymieniać się poglądami na forum skoro ja piszę że dało się coś usłyszeć a kolega wciska że Tonsil ma za dużo góry. Albo rozmawiamy o wyższych rejonach gdzie góry nigdy za dużo (SACD i dobrze nagrane płyty z czytelnym zapisem), albo wracamy do brytyjskiego brzmienia ciemnych Tannoy-ów czy Wharfedali (nie daję głowy za poprawnośc nazwy). Jak koledzy wyorażają sobie otwarcie sceny, wibrację powietrza i to wzystko co tak cenimy z obcietą górą jak w M1 ? To bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imageman, 9 Paź 2005, 14:30

 

>Obawiam się że i tu

>jesteśmy blisko takiego wciskania, że ten głośnik to za dużo wysokich a wogóle to Tonsil. I Jak tu

>wymieniać się poglądami na forum skoro ja piszę że dało się coś usłyszeć a kolega wciska że Tonsil

>ma za dużo góry.

 

No właśnie, jak tu się wymieniać poglądami, skoro kolega przedstawienie poglądów odmiennych od własnych uznaje za wciskanie?

 

Rozumiem że powyższe uwagi są reakcją na mój wpis. Otóż wcale nie napisałem że wszystkie kolumny Tonsila mają za dużo wysokich, ani tym bardziej że wyzej wymienione kolumny są złe, bo to Tonsil. Zresztą znalazłoby się dziesiątki przykładów kolumn produkcji zagranicznej kosztujących podobnie, a grających znacznie gorzej. Zastanów się zatem w jakim celu założyłeś ten wątek. Czego oczekiwałeś? Czy tego, że koledzy przedstawią swoje wrażenia z kontaktu z kolumnami o które pytasz, czy raczej oczekiwałeś potwierdzenia Twoich poglądów? Z tego co piszesz wynika raczej że to drugie. A jeżeli tak jest, to pisanie o swoich spostrzeżeniach w tym wątku uważam za daremne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do McGyver:

 

 

---> jakie inne kolumny w tym zakresie cenowym będą wg. Ciebie sporo lepsze od wyżej wymienionych oprócz DIY :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do imageman

 

Z Toba też musze sie zgodzic bo lubię nieco rozjaśnione przestrzenne brzmienie i dobry bas przy tym ''ciemne zestawy głośnikowe'' moga wydawać się dość smutne...

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2000:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) całkiem poprawne, lekko zadziorne brzmienie, podobnie grają 5005 a powinny być tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) są nieco rozjaśnione, ale czyste, z ładną średnicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za tą cenę warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) równo i w miarę neutralnie grają.

To tylko kilka przykładów. Znalazłoby się więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 6006 - brak wyraznych wad za to mnostwo zalet, latwe do wysterowania. Uwzgledniajac ostatnie "dolowanie" euro wzgledem zlotowki, cena 1900,- powinna byc jeszcze do lekkiej negocjacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver - tak przy okazji, może wiesz coś na temat kolumienek AA GEMINI ? Wygladają identycznie jak NAD 802, a te właśnie ostatnio mnie zainteresowały i nigdzie nie moge niczego konkretnego siew o nich dowiedziec.

Jesli chodzi o watek to nie ja go rozpocząłem, tyle że mnie poniosło bo nie cierpię wszelkich uprzedzeń, po prostu liczy się dla mnie muzyka a nie jakieś napisy ble ble...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie Ty założyłeś, sorry.

Kolumn o które pytasz nie znam.

Tonsile Maestro i Excellence znam, więc opisałem moje wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.