Skocz do zawartości
IGNORED

Do Admina i nie tylko


MPB

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Lukarze czy nie myslałeś o modyfikacji (powiększeniu) załaczników graficznych. 50 kB 700x700 px to naprawdę mizeria. Owszem można umieścić obrazek na serwerze FTP i podać link, ale po pewnym czasie obrazki znikają i w forum zostają dziury. Net jest coraz szybszy, pamięci coraz większe, a 50 kB jak było tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. Trzeba umiec z tego korzystać co jest - obrazek odpowiednio przekonwertować i przyciąc to co zbędne. Forum i tak sie nie wczytuje błyskawicznie mimo że np. ja mam 256/128 kbps. Często wręcz transfer stoi i ledwo rozwija parę kbps. Mozna zwiększyć dopuszczalny rozmiar pica nieco np. do 800x700 pix ale obrazka a nie pliku bo spowoduje to za duże zamulenie. I tak bez tego jest pełno zbędnych obrazków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Redaktorzy

Albo ja nie potrafię liczyć, albo forum zaczyna się sypać. Próbowałem wrzucić wpis na bocznicę i oto co pojawiło się przed mymi oczami:

"Nie możesz pisać w tym temacie.

 

Wszystkich Twoich wpisów jest 2793 (z tego 2105 w zakładkach AUDIO i 688 na BOCZNICY).

 

Aby mieć możliwość wpisywania się na BOCZNICY musisz mieć przynajmniej 2x więcej wpisów na temat AUDIO niż na BOCZNICY."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te 50kb jest strasznie męczące. Nie wiem po co wogóle jest te 700*700 bo przy tej rozdzielczości skompresować zdjecie ponizej 50kb to wychodzi już straszna kasza. Ja przynajmniej się zawsze męczę a mam przyzwoity aparat (Canon G2) i zdjecia obrabiam w Photoshopie. Ostatnio zamieszczając zdjęcia daje 500lub max 600 bo po prostu przy 700 wychodzi straszny syf.

 

Być może przekracza to możliwości forum i admina więc w takim wypadku trudno, ale te 100kb zamiast 50 zrobiło by kolosalną różnicę. Sądzac po ilości wyskakujacych ciągle reklam i ich wielkości to forum chyba jakoś tam w miarę prosperuje więc moz ejest jakaś szansa. Swoją droga takiej ilości reklam jak tu nie widziałem jeszcze na żadnym forum :)

 

Jezeli chodzi o szybkość to poza sporadycznymi zastojami u mnie chodzi bardzo szybko, ale mam 1MB łącze.

Smieszne jest tylko to, ze przy kazdym logowaniu dostaję komunikat "strona wygasła" i ponów próbę, daję ok i już jest. Takie mae urozmaicenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko3T, 2x wiecej wpisow audio niz na bocznicy....... no to jednak sie cos sypie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden,

 

forum działa błyskawicznie pod warunkiem zablokowania niektórych skryptów java (aktualnie mam zablokowanych 12 skryptów, przy okazji zblokowane reklamy).

Forum chodzi bardzo szybko - jedna z szybszych stronek w necie które odwiedzam,

(stronach praktycznie samo txt, a zdjecia i tak wczytuja sie osobno do cache).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi te blokady ? Od jakiegoś czasu zauwazam że strona glówna długo się wczytuje i nawet potrafi zamielić dyskiem ! No ciężka jest, gadzina...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan, 8 Mar 2006, 14:16

 

>Jak się robi te blokady ?

 

Na przykład: Firefox + plugin Adblock + plugin NoScript. Na forum widzę tylko te grafiki, które chcę widzieć: menu i obrazek na górze, bo ładny. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.