Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 603 S3 & CAMBRIDGE AUDIO 640 A


metod

Rekomendowane odpowiedzi

Daj sobie chłopie spokój z tym szajsem. Jesli chodzi o używane klocki to za 4,5 tys przy rozsadnym, konkretnym podejsciu do sprawy, sprecyzowanych oczekiwaniach skompletujesz sobie 3 klasy lepszy zestaw. A argumentami typu gwarancja, mozna sobie tyłek wytrzeć. Znalezienie dobrych uzywanych klocków wymaga cierpliwości, która później jest wynagrodzona. Wiem, bo sam przez to przechodziłem po wpadce z NADem C320Bee i C521Bee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście druga ręka to dobre sugestie. Fakt 320bee to kiepski wybór- tez się strasznie naciołem, ale napewno CA 640 jest dla mnie bardziej rozsądny niż ten nad-to nie ulega wątpliwośc. Troche słuchałem tego CA czy ja wiem czy męczy ? nie jest tak źle,ale to fakt nie należy on do aksamitnych wzmaków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to CA kosztuje koło 2000zł. Za te pieniądze możesz kupić dwa elementy czyli wzmak i cd, które o 2 klasy będą przewyższać CA640. Moj DENON PMA1500R ( jeszcze na gwarancji, nówka 3500zł, ) i kultowy czołg cd SONY CDP-X505ES (rocznik 1993, bez jednej ryski, z kartonem, serwisówka i po upgrade ) razem kosztowały mniej niż 3000zł.........a klasa dzwięku totalnie nieporównywalna z CA640....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego houek idąc twoim tropem odradzam koledze takiego podejścia do sprzętu jak twoje. już kiedyś jeden z osłuchanych "audiofili" wypowiadał się w ten sposób, cytuję:daj sobie spokój z tym szajsem. nie dla wszystkich CA 640 jest szajsem i nie dla wszystkich używane klocki są dobrym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Generalizować nie warto. Żeby kupić wartościowy sprzęt z drugiej ręki, trzeba wiedzieć czego szukać, mieć doświadczenie i dodatkowo umieć ocenić stan techniczny sprzętu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo często na ten upatrzony klocek czeka się miesiącami, przeczesując rynek wtórny. Poza tym zbierając doświadczenia można sugerować się np. wpisami z forum, ale przede wszystkim powinien decydować odsłuch. A to nastręcza często sporo problemów organizacyjnych, na które nie każdy chce, a często nie może, się zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

drakuul swiete slowa - trzeba sie znac zeby kupowac z drugiej reki - przyznaje jednak tez racje Mackowi (houkowi) bo dobrze dobrany uzywany sprzet w wielu przypadkach gra lepiej niz nowy - sa jednak tacy co nie toleruja uzywanego sprzetu w wiekszosci przypadkow dlatego ze sie na nim nie znaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam! Aktualnie pracuje u mnie CA 640A a zasila kolumny które zrobiłem sam według projektu Akustyka na bazie przetworników serji XT. Gra to tak ciekawie że nie mam narazie potrzeby zmian w torze. Kolumny te spisują się dobrze z CA 640A jak i z NAD C-350 ponieważ moim uchem są bardzo liniowe i neutralne, przez co dziwięk jest dynamiczny nawet przy potencjometrze poniżej godz. 9 w CA 640A ( częsty zarzut wśród forumowiczów że CA gra powyżej godz. 9 ) Natomiast należy pamietać o najważniejszym składniku ostatecznego brzmienia, tj. pomieszczeniu gdzie nasze, z trudem skompletowane, klocki "pracują". Moim zdaniem jest to najmniej przewidywalny i mający duży wpływ na ostateczny charakter brzmienia element. Nad tym elementem jeszcze będę pracował u siebie,ale sądzę że warto pomyśleć o kolumnach DIY do CA, bardzo się opłaca. Jeżeli Cię to interesuje w szerszej formie to napisz : [email protected] Pozdrawiam Jarek 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam.Mam do sprzedania caly osortyment firmy Cambridge Audio.640A z 640C.Nowy,karton,papiery.Gwarancja 12 miesiecy ale tylko w UK.Jezeli pan jest zainteresowany to prosze o kontakt.Moj e-mail;[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze:a na czym to się trzeba tak znać aby kupić dobry klocek z drugiej ręki?

Odpowiem:skoro ktoś uważa,że się "nie zna" to pewnie dokona niewłaściwego wyboru kupując także w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.