Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo + Tannoy nie bardzo


kokosanka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam amplituner Onkyo TX-DS 595 i Tannoye MX3M, MXCM, MXR, do tego sub Jamo E4SUB.4. Mam dość. Nie mogę już tego słuchać. Przez długi czas winiłem ampli za płaskość dźwięku i zimę, dosłownie zimę brzmienia ale jak wygrzebałem z piwnicy stare Mirage 390is, okazało się, że jest lepiej więc może problem leży w Tannoyach. Może nie dla mnie brytyjska szkoła dźwięku.

Potrzebuję rady od ludzi, którzy mają ten ampli ale inne kolumny lub te kolumny, z inną elektroniką. Chciałem uderzyć w Marantza 7500 lub Yamahę 1500 ale nie jestem pewien, czy nie lepiej wymienić zestaw głośników. Osobną sprawą jest sub - chyba najsłabszy element zestawu. Myślałem o jbl 250 ale tę decyzję chyba muszę zostawić na koniec. Proszę o sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój amplituner jest całkiem niezły więc nie szalej, natomiast wymienione kolumny Tannoy MxM to wielka porażka. Niedorastają nawet do pięt starym Tannoy Mercury, które wg mnie też nie są jakieś tam wyśmienite....Najlepiej będzie jak sprzedasz cały zestaw kolumn a przynajmniej te przednie, chociaż chętnych na wymienione modele trzeba będzie szukać ze świecą:( Mają beznadziejną ( i słusznie) prasę. Co ten Tannoy nawyprawiał produkując te kolumny?:((

Na szczęście nowa seria Fussion jest OK. Koniecznie zmień też subwoofer, wymieniony przez Ciebie JBL E 250 jest całkiem niezły chociaż za około 1900zł można mieć o niebo lepszy tj. Infinity Beta SW-12. Szczerze polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

>seria Mx a MxM to dwa całkiem różne typy brzmienia. Moim zdaniem Mx są o niebo lepsze chociaż nadal

>gorsze od zwykłej serii M czyli Mercury.

 

Takie są przeważające opinie na tym i innych forach. Choć audioreview ocenia mx całkiem nieźle (średnia ocen)

Ja się do MX przyzwyczaiłem.

A jak mówię po dociążeniu i odpowiednim dogięciu grają fajnym basem (ale tutaj dużo zależy od rodzaju basu płynącego z nagrania). Wysokie tony (perkusja) to już inna bajka - muzyka na żywo ma się nijak to tego co zapodają tannoy'e... (pewno wszytskie z tej półki cenowej)

 

 

>Jeśli masz Onkyo 500 albo 501 czy 502 to zasmucę ale akurat

>następcy modeli 555 i 575 to modele wyjątkowo średnio udane i osobiście mając porównanie nie mogłem

>uwierzyć że spartolili całkiem niezłe 555 i 575.( po drodze było jeszcze całkiem przyzwoite 595)

 

W ostatnich dniach zamieniłem 500 na 600. Jest to czego szukałem - więcej dynamiki i niskich dzwięków. Ale góre wg mnie sprawuję się gorzej. Nie moge pojąć jak kiedyś 600 mogła kosztowac ponad 2 kołła :-)

 

I co kokosanka ma zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Amplitunery Onkyo + tannoy serii mercury.Totalne nieporozumienie.Wszystkie wady tych sprzetów tworza jedną lejącą się masę dzwięku.Tannoy potrzebuja wzmacniacza grajacego bardziej zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, różnie to bywa. Przykłady, których miałem okazję słuchać osobiście:

 

Philips DVD 763 SA + Technics SU-V300M2 +:

 

1. KEF iQ3 - nie za bardzo (ewidentnie psuje brzmienie tych kolumn)

2. Tonsil Ex1S - bardzo!!! (góry nie jest za duże, paradoksalnie w tym zestawieniu KEFy serwuja jej więcej (!))

 

Tonsil Maestro 70 +:

 

1. Technics SU-V300M2 - OK!Gra to nieźle

2. Philips FA670 - beznadzieja...

3. Diora WS 704 - ujdzie, ale marnie...

 

Tonsil Excellence Ex1S +:

 

1. Philips FA670 - odjechane w kosmos, super

2. Diora WS707, Pioneer PD-S505 - z kablami Oehlbach (jakis tam model, nie pamiętam) - marnie, z Sonic Link -OK

3. Philips DVD 763SA lub Philips CD751, Technics SU-V300M2 - dziwne: całkiem "wporzo".

4. Philips DVD763SA, Diora WS704 - bez wątpienia najlepszy z tych zestawów dla Excellenców

 

Jak widać nie ma w tym momentami ani trochę logiki... DVD Philipsa w pewnych zestawieniach wydaje się być o 2 klasy lepsze brzmieniowo od CD Pioneera, a Diora czasem przy słabowitym Technicsie gra bardzo źle. Zmiana irządzeń towarzyszących i... całkowita zamiana ról, teraz to Technics jest chłopcem do bicia, a Diora bryluje. Wniosek? Przed zakupem warto, o ile to możliwe, posłuchać całego zestawu. W niektórych konfiguracjach Maestro zagrają lepiej niż Excellence, choć wyższość tych drugich jest niepodważalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norwidos

15 Lis 2005, 15:52

g.prawda:)

 

Miałem dwa modele ONKYO 474 ,575.

Grały z M1,M2.

Łagodne, przyjemne brzmienie ONKYO+łagodne,przyjemne brzmienie Tannoy.Robi się za łagodnie i za przyjemnie.

ONKYO to dobre Amplitunery KD ,lecz z innymi kolumnami.Do Tannoy moze DENON ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.