Jump to content
IGNORED

czy mial ktos stycznosc

Lukasz

Recommended Posts

Mam go teraz w domu. Niestety ciezko mi powiedziec o seryjnym egzemplarzu (pewnie masz na mysli ten zloty od Stania z Allegro), poniewaz do tego mam wlozone operacyjne 627, ktore znaczaco zmienily dzwiek.

Ogolnie 2,2 kzl wydaje sie dobra propozycja. Swietny transport (uzywa go np Wadia) i mozliwosci tuningu przeogromne (kilka firm w Niemczech zajmuje sie tym tylko i wylacznie). Pozdrawiam.

Poniewaz sluchalem Teaca Stania osobiscie to moge powiedziec, ze mechanicznie jest idealny. NAD cykal plyta 7 sekund zanim rozpoznal, a to prawie natychmiast. Dziwiek jest bardzo mily i wszechstronny. Dobry bas, mily srodek, czysta gora. Gra lepiej niz moj NAD 541, a NAD kosztuje cos kolo 2000. W razie pytan chetnnie jeszcze opowiem o wrazeniach

Tak, ale w milej atmosferze. Ty zadales pytanie, ja odpowiedzialem a Ty nawet dzieki. Tak by nakazywalo dobre wychowanie i maniery. Potem znow odpisalem z Ty mnie tak potraktowales. No coz...

Z reguly na tym forum inaczej sie zadaje pytania. Opisuje problem i prosi o pomoc. No ale ten ostatni wpis wystarczajaco daje pojecie o Tobie.

Guest Bambus > Hienka

(Konto usunięte)

Ostatnio testowałem wzmacniacze operacyjne,właśnie 627 2604 i 2134.Czy próbowałeś ich również.Ciekawe czy miałbyś podobne spostrzeżenia odnośnie ich sygnatur dźwiękowych?

Witam

do lukasz gość

Nie mam Teac`a VRDS-10SE, ale od kilku lat ten model ma mój kolega

(być może kupię go na wiosnę 2004).

Dźwięk jest wyważony, raczej ciepły, "tłusty", pełny.

Muzyka odtwarzana przez VRDS-10SE nie jest syntetyczna, przypomina analogowe brzmienie, w nagraniach (wszystkie rodzaje muzyki) jest dużo "powietrza", oddechu. swobody i płynności.

Scena muzyczna jest szeroka i głęboka, muzycy są precyzyjnie ustawieni.

Bas jest bardzo precyzyjny, środek pasma - otwarty i nasycony, góra czasem trochę "sklejona", ale jest czysta i naturalna.

Bardzo dobra dynamika.

Kolega miał do wyboru Quad`a CD67 i Marantza CD10 - wybrał VRDS-10 - Teac`a.

Bardzo udany model.

Ostatnio pojawia się ich trochę w ogłoszeniach. ( w Niemczech cena +/- 500 - 550 Euro).

Łatwy model do tuningu.

Maty bitumiczne, korek, stożki, dodatkowe kondensatory,...

Jeśli masz okazję kupna VRDS-10SE to gorąco polecam.

Pozdrawiam wszystkich

• Redaktorzy

Ale ta dycha to juz nie jest ostatnie slowo firmy, co? Teraz raczej 25-ki sie kupuje z drugiej reki... Ostatnio chyba zaprzestano ich produkcji, ale przynajmniej sa swieze. Tylko drogie, czort, chcialem nawet kupic w pewnym momencie, ale lotr gestapowiec zada zwykle 1000 euro na ebay, i to na zasadzie na dzien dobry. Ostatnio byl tylko jakis filantrop, ktory zaczynal od 750. Moze z czasem spuszcza z tonu. W UK nowy kosztowal raptem 1 kilofuntow.

Ostatnio nastąpił "wysyp" modeli Teac`a VRDS-25X - do kupienia z drugiej reki

(ceny w Niemczech - 1100 -1250 Euro - wszystkie po tuningu).

Po małym i tanim tuningu (wytłumienie i zasilanie) model VRDS-10/10SE - nie powinien grać gorzej niż model VRDS-25X.

Pozdrawiam

Guest Bambus > Hienka

(Konto usunięte)

Powiem Ci szczerze,ze 627 wypadl najsłabiej z tej trójki.2604 i 2134 stawiam na równym poziomie,brzmią natomiast odmiennie.2134 gra super czysto ale mniej szczególowo w średnicy (niewiele mniej),2604 ma brudniejsze wysokie tony ale za to duże bogacstwo w średnicy,reszta podbna.Aplikacja pewnie zależy od CD-ka.Jeśli ktoś ma super średnicę ale brudne wysokie tony polecam 2134,jeśli wycofaną i mało szczegółową średnicę ale czyste wysokie,polecam 2604.

Pozdr.

A ja Ci powiem szczerze ze mnie troszke zastanowiles. Powaznie.

Jak dotad mialem do czynienia tylko z gotowymi cd-kami, czyli tuning byl zrobiony. Nie mialem okazji mieszac Opow. Ale bede mial taka okazje i chetnie posluchal. Wrazenia opisze.

Z drugiej strony troszke dziwne, przeciez niby 627 sa topowe?!

Co o tym sadzisz?

Nie wiem,kupiłe 3 które sa uważane za najlepsze.Głównie używam DAC-a z wyjściem na lampach ,ale mam teraz taki skromny DAC na CS 4390 ze wzmacniaczem operacyjnym w stopniu analogowym więc pomyślałem ,ze się pobawięw testowanie op-ampów.W sumie zostawiłem 2134 bo gra bardzo czysto a moje kolumny raczej walą bardzo bogatą średnicą.627 mi się wogóle nie spodobał,ma brudną górę,gorszą od 2604 i wogóle jest jakiś mało naturalny,podbarwiony.

Jeśli ktoś jescze zna jakieś godne polecenia,inne ,ale mniej znane wzmacniacze operacyjne to proszę o typy...

Pozdr.

Hmm, czyli ogolnie Twoje spostrzezenia dotycza zmian jakie wprowadzily w Twoim przetworniku? Ja postaram sie sprawdzic na dwoch cd-kach aby margines bledu byl jak najmniejszy. Teac z 627 gra swietnie. Barwa dzwieku, tlo, potega...Ale znow niestety...niestety poniewaz nie mam kilku cd-kow za podobna cene aby porownac.

• 2 weeks later...

Po wielu poszukiwaniach odtwarzacza cd zdecydowałem się na Teaca od Stania i jestem zadowolony. Większość opini dot. brzmienia zawartych w niniejszym wątku się zgadza w 100 % natomiast wg mnie dźwięk jest może trochę zbyt miękki i brakuje mu odrobinę drapieżności ,bas jest bardzo precyzyjny natomiast nie zawsze potrafi mocno uderzyć . Więcej zastrzeżeń nie mam. Myślę natomiast nad jakimiś kabelkami które odrobinę zaostrzyłyby brzmienie , nie tracąc przy tym na basie czy dynamice. Z góry dziękuję za porady.

• 3 months later...

Zabieram się właśnie za tuning VRDS- a 10 . Bardzo prosze o jakiekolwiek rady gdyż nie mam koncepcji od czego zacząć.

>Bambus - napisz prosze coś więcej o swoich spostrzeżeniach odnośnie tesowanych wzm. operacyjnych. kóry wg Ciebie najlepiej poradziłby sobie z zaostrzeniem brzmienia i szybkim i kontrolowanym ładnym basem.

>Hiena - napisz proszę coś wiecej o tuiningu wykonanym w swoim cd i ew. jaki cd ma obecnie charekter brzmienia.

Ew. priv : biuro@albrecht.pl

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.