Skocz do zawartości
IGNORED

czy mial ktos stycznosc


Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam go teraz w domu. Niestety ciezko mi powiedziec o seryjnym egzemplarzu (pewnie masz na mysli ten zloty od Stania z Allegro), poniewaz do tego mam wlozone operacyjne 627, ktore znaczaco zmienily dzwiek.

Ogolnie 2,2 kzl wydaje sie dobra propozycja. Swietny transport (uzywa go np Wadia) i mozliwosci tuningu przeogromne (kilka firm w Niemczech zajmuje sie tym tylko i wylacznie). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to : musztra? Wypada najpierw podziekowac za pomoc a potem grzecznie dalej spytac.

Mam dobry dzien. Z tymi cenami jest roznie. W Polsce zawyzona -ok 7kzl, w Niemczech o wiele mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz sluchalem Teaca Stania osobiscie to moge powiedziec, ze mechanicznie jest idealny. NAD cykal plyta 7 sekund zanim rozpoznal, a to prawie natychmiast. Dziwiek jest bardzo mily i wszechstronny. Dobry bas, mily srodek, czysta gora. Gra lepiej niz moj NAD 541, a NAD kosztuje cos kolo 2000. W razie pytan chetnnie jeszcze opowiem o wrazeniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do hieny kim jestes i za kogo sie uwazasz zeby od razu ci slac poklony, uwazam ze po to jest forum ze by sobie na wzajem odpowiadac na pewne zagadnienia , wydaje mi sie ze jednak nie masz dobrego dnia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w milej atmosferze. Ty zadales pytanie, ja odpowiedzialem a Ty nawet dzieki. Tak by nakazywalo dobre wychowanie i maniery. Potem znow odpisalem z Ty mnie tak potraktowales. No coz...

Z reguly na tym forum inaczej sie zadaje pytania. Opisuje problem i prosi o pomoc. No ale ten ostatni wpis wystarczajaco daje pojecie o Tobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bambus > Hienka

(Konto usunięte)

Ostatnio testowałem wzmacniacze operacyjne,właśnie 627 2604 i 2134.Czy próbowałeś ich również.Ciekawe czy miałbyś podobne spostrzeżenia odnośnie ich sygnatur dźwiękowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie Ty masz?

 

Mysle ze w ogole znamienne jest aby probowac wszystkich mozliwych opcji. To, co w jednym urzadzenie sie sprawdzi, w innym moze nie zadzialac. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

do lukasz gość

 

Nie mam Teac`a VRDS-10SE, ale od kilku lat ten model ma mój kolega

(być może kupię go na wiosnę 2004).

 

Dźwięk jest wyważony, raczej ciepły, "tłusty", pełny.

Muzyka odtwarzana przez VRDS-10SE nie jest syntetyczna, przypomina analogowe brzmienie, w nagraniach (wszystkie rodzaje muzyki) jest dużo "powietrza", oddechu. swobody i płynności.

Scena muzyczna jest szeroka i głęboka, muzycy są precyzyjnie ustawieni.

Bas jest bardzo precyzyjny, środek pasma - otwarty i nasycony, góra czasem trochę "sklejona", ale jest czysta i naturalna.

Bardzo dobra dynamika.

 

Kolega miał do wyboru Quad`a CD67 i Marantza CD10 - wybrał VRDS-10 - Teac`a.

Bardzo udany model.

Ostatnio pojawia się ich trochę w ogłoszeniach. ( w Niemczech cena +/- 500 - 550 Euro).

 

Łatwy model do tuningu.

Maty bitumiczne, korek, stożki, dodatkowe kondensatory,...

 

Jeśli masz okazję kupna VRDS-10SE to gorąco polecam.

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ale ta dycha to juz nie jest ostatnie slowo firmy, co? Teraz raczej 25-ki sie kupuje z drugiej reki... Ostatnio chyba zaprzestano ich produkcji, ale przynajmniej sa swieze. Tylko drogie, czort, chcialem nawet kupic w pewnym momencie, ale lotr gestapowiec zada zwykle 1000 euro na ebay, i to na zasadzie na dzien dobry. Ostatnio byl tylko jakis filantrop, ktory zaczynal od 750. Moze z czasem spuszcza z tonu. W UK nowy kosztowal raptem 1 kilofuntow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem mozliwosc bezposredniego porownania 10-tki i 25-tki. Zmiana wyrazna oczywiscie wiadomo na czyja korzysc. 25-tka jest zbalansowana i ma takowe wyjscia. Jednak "25x" to model godniejszy uwagi. Jest nowszy i ma kilka bajerkow wiecej. Fajna maszyna. Rzeczywiscie 1k euro to minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nastąpił "wysyp" modeli Teac`a VRDS-25X - do kupienia z drugiej reki

(ceny w Niemczech - 1100 -1250 Euro - wszystkie po tuningu).

 

Po małym i tanim tuningu (wytłumienie i zasilanie) model VRDS-10/10SE - nie powinien grać gorzej niż model VRDS-25X.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bambus > Hienka

(Konto usunięte)

Powiem Ci szczerze,ze 627 wypadl najsłabiej z tej trójki.2604 i 2134 stawiam na równym poziomie,brzmią natomiast odmiennie.2134 gra super czysto ale mniej szczególowo w średnicy (niewiele mniej),2604 ma brudniejsze wysokie tony ale za to duże bogacstwo w średnicy,reszta podbna.Aplikacja pewnie zależy od CD-ka.Jeśli ktoś ma super średnicę ale brudne wysokie tony polecam 2134,jeśli wycofaną i mało szczegółową średnicę ale czyste wysokie,polecam 2604.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem szczerze ze mnie troszke zastanowiles. Powaznie.

Jak dotad mialem do czynienia tylko z gotowymi cd-kami, czyli tuning byl zrobiony. Nie mialem okazji mieszac Opow. Ale bede mial taka okazje i chetnie posluchal. Wrazenia opisze.

Z drugiej strony troszke dziwne, przeciez niby 627 sa topowe?!

Co o tym sadzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,kupiłe 3 które sa uważane za najlepsze.Głównie używam DAC-a z wyjściem na lampach ,ale mam teraz taki skromny DAC na CS 4390 ze wzmacniaczem operacyjnym w stopniu analogowym więc pomyślałem ,ze się pobawięw testowanie op-ampów.W sumie zostawiłem 2134 bo gra bardzo czysto a moje kolumny raczej walą bardzo bogatą średnicą.627 mi się wogóle nie spodobał,ma brudną górę,gorszą od 2604 i wogóle jest jakiś mało naturalny,podbarwiony.

Jeśli ktoś jescze zna jakieś godne polecenia,inne ,ale mniej znane wzmacniacze operacyjne to proszę o typy...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli ogolnie Twoje spostrzezenia dotycza zmian jakie wprowadzily w Twoim przetworniku? Ja postaram sie sprawdzic na dwoch cd-kach aby margines bledu byl jak najmniejszy. Teac z 627 gra swietnie. Barwa dzwieku, tlo, potega...Ale znow niestety...niestety poniewaz nie mam kilku cd-kow za podobna cene aby porownac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale cena 627 jest kilkukrotnie wyzsza niz 2604...

Godne sprawdzenia wydaja sie byc jeszcze 825 i 797.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wielu poszukiwaniach odtwarzacza cd zdecydowałem się na Teaca od Stania i jestem zadowolony. Większość opini dot. brzmienia zawartych w niniejszym wątku się zgadza w 100 % natomiast wg mnie dźwięk jest może trochę zbyt miękki i brakuje mu odrobinę drapieżności ,bas jest bardzo precyzyjny natomiast nie zawsze potrafi mocno uderzyć . Więcej zastrzeżeń nie mam. Myślę natomiast nad jakimiś kabelkami które odrobinę zaostrzyłyby brzmienie , nie tracąc przy tym na basie czy dynamice. Z góry dziękuję za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zabieram się właśnie za tuning VRDS- a 10 . Bardzo prosze o jakiekolwiek rady gdyż nie mam koncepcji od czego zacząć.

>Bambus - napisz prosze coś więcej o swoich spostrzeżeniach odnośnie tesowanych wzm. operacyjnych. kóry wg Ciebie najlepiej poradziłby sobie z zaostrzeniem brzmienia i szybkim i kontrolowanym ładnym basem.

>Hiena - napisz proszę coś wiecej o tuiningu wykonanym w swoim cd i ew. jaki cd ma obecnie charekter brzmienia.

Ew. priv : [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.