Skocz do zawartości
IGNORED

czy mial ktos stycznosc


Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam go teraz w domu. Niestety ciezko mi powiedziec o seryjnym egzemplarzu (pewnie masz na mysli ten zloty od Stania z Allegro), poniewaz do tego mam wlozone operacyjne 627, ktore znaczaco zmienily dzwiek.

Ogolnie 2,2 kzl wydaje sie dobra propozycja. Swietny transport (uzywa go np Wadia) i mozliwosci tuningu przeogromne (kilka firm w Niemczech zajmuje sie tym tylko i wylacznie). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to : musztra? Wypada najpierw podziekowac za pomoc a potem grzecznie dalej spytac.

Mam dobry dzien. Z tymi cenami jest roznie. W Polsce zawyzona -ok 7kzl, w Niemczech o wiele mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz sluchalem Teaca Stania osobiscie to moge powiedziec, ze mechanicznie jest idealny. NAD cykal plyta 7 sekund zanim rozpoznal, a to prawie natychmiast. Dziwiek jest bardzo mily i wszechstronny. Dobry bas, mily srodek, czysta gora. Gra lepiej niz moj NAD 541, a NAD kosztuje cos kolo 2000. W razie pytan chetnnie jeszcze opowiem o wrazeniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do hieny kim jestes i za kogo sie uwazasz zeby od razu ci slac poklony, uwazam ze po to jest forum ze by sobie na wzajem odpowiadac na pewne zagadnienia , wydaje mi sie ze jednak nie masz dobrego dnia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w milej atmosferze. Ty zadales pytanie, ja odpowiedzialem a Ty nawet dzieki. Tak by nakazywalo dobre wychowanie i maniery. Potem znow odpisalem z Ty mnie tak potraktowales. No coz...

Z reguly na tym forum inaczej sie zadaje pytania. Opisuje problem i prosi o pomoc. No ale ten ostatni wpis wystarczajaco daje pojecie o Tobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie Ty masz?

 

Mysle ze w ogole znamienne jest aby probowac wszystkich mozliwych opcji. To, co w jednym urzadzenie sie sprawdzi, w innym moze nie zadzialac. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

do lukasz gość

 

Nie mam Teac`a VRDS-10SE, ale od kilku lat ten model ma mój kolega

(być może kupię go na wiosnę 2004).

 

Dźwięk jest wyważony, raczej ciepły, "tłusty", pełny.

Muzyka odtwarzana przez VRDS-10SE nie jest syntetyczna, przypomina analogowe brzmienie, w nagraniach (wszystkie rodzaje muzyki) jest dużo "powietrza", oddechu. swobody i płynności.

Scena muzyczna jest szeroka i głęboka, muzycy są precyzyjnie ustawieni.

Bas jest bardzo precyzyjny, środek pasma - otwarty i nasycony, góra czasem trochę "sklejona", ale jest czysta i naturalna.

Bardzo dobra dynamika.

 

Kolega miał do wyboru Quad`a CD67 i Marantza CD10 - wybrał VRDS-10 - Teac`a.

Bardzo udany model.

Ostatnio pojawia się ich trochę w ogłoszeniach. ( w Niemczech cena +/- 500 - 550 Euro).

 

Łatwy model do tuningu.

Maty bitumiczne, korek, stożki, dodatkowe kondensatory,...

 

Jeśli masz okazję kupna VRDS-10SE to gorąco polecam.

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ale ta dycha to juz nie jest ostatnie slowo firmy, co? Teraz raczej 25-ki sie kupuje z drugiej reki... Ostatnio chyba zaprzestano ich produkcji, ale przynajmniej sa swieze. Tylko drogie, czort, chcialem nawet kupic w pewnym momencie, ale lotr gestapowiec zada zwykle 1000 euro na ebay, i to na zasadzie na dzien dobry. Ostatnio byl tylko jakis filantrop, ktory zaczynal od 750. Moze z czasem spuszcza z tonu. W UK nowy kosztowal raptem 1 kilofuntow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem mozliwosc bezposredniego porownania 10-tki i 25-tki. Zmiana wyrazna oczywiscie wiadomo na czyja korzysc. 25-tka jest zbalansowana i ma takowe wyjscia. Jednak "25x" to model godniejszy uwagi. Jest nowszy i ma kilka bajerkow wiecej. Fajna maszyna. Rzeczywiscie 1k euro to minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nastąpił "wysyp" modeli Teac`a VRDS-25X - do kupienia z drugiej reki

(ceny w Niemczech - 1100 -1250 Euro - wszystkie po tuningu).

 

Po małym i tanim tuningu (wytłumienie i zasilanie) model VRDS-10/10SE - nie powinien grać gorzej niż model VRDS-25X.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Bambus > Hienka

(Konto usunięte)

Powiem Ci szczerze,ze 627 wypadl najsłabiej z tej trójki.2604 i 2134 stawiam na równym poziomie,brzmią natomiast odmiennie.2134 gra super czysto ale mniej szczególowo w średnicy (niewiele mniej),2604 ma brudniejsze wysokie tony ale za to duże bogacstwo w średnicy,reszta podbna.Aplikacja pewnie zależy od CD-ka.Jeśli ktoś ma super średnicę ale brudne wysokie tony polecam 2134,jeśli wycofaną i mało szczegółową średnicę ale czyste wysokie,polecam 2604.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem szczerze ze mnie troszke zastanowiles. Powaznie.

Jak dotad mialem do czynienia tylko z gotowymi cd-kami, czyli tuning byl zrobiony. Nie mialem okazji mieszac Opow. Ale bede mial taka okazje i chetnie posluchal. Wrazenia opisze.

Z drugiej strony troszke dziwne, przeciez niby 627 sa topowe?!

Co o tym sadzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,kupiłe 3 które sa uważane za najlepsze.Głównie używam DAC-a z wyjściem na lampach ,ale mam teraz taki skromny DAC na CS 4390 ze wzmacniaczem operacyjnym w stopniu analogowym więc pomyślałem ,ze się pobawięw testowanie op-ampów.W sumie zostawiłem 2134 bo gra bardzo czysto a moje kolumny raczej walą bardzo bogatą średnicą.627 mi się wogóle nie spodobał,ma brudną górę,gorszą od 2604 i wogóle jest jakiś mało naturalny,podbarwiony.

Jeśli ktoś jescze zna jakieś godne polecenia,inne ,ale mniej znane wzmacniacze operacyjne to proszę o typy...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli ogolnie Twoje spostrzezenia dotycza zmian jakie wprowadzily w Twoim przetworniku? Ja postaram sie sprawdzic na dwoch cd-kach aby margines bledu byl jak najmniejszy. Teac z 627 gra swietnie. Barwa dzwieku, tlo, potega...Ale znow niestety...niestety poniewaz nie mam kilku cd-kow za podobna cene aby porownac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po wielu poszukiwaniach odtwarzacza cd zdecydowałem się na Teaca od Stania i jestem zadowolony. Większość opini dot. brzmienia zawartych w niniejszym wątku się zgadza w 100 % natomiast wg mnie dźwięk jest może trochę zbyt miękki i brakuje mu odrobinę drapieżności ,bas jest bardzo precyzyjny natomiast nie zawsze potrafi mocno uderzyć . Więcej zastrzeżeń nie mam. Myślę natomiast nad jakimiś kabelkami które odrobinę zaostrzyłyby brzmienie , nie tracąc przy tym na basie czy dynamice. Z góry dziękuję za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Zabieram się właśnie za tuning VRDS- a 10 . Bardzo prosze o jakiekolwiek rady gdyż nie mam koncepcji od czego zacząć.

>Bambus - napisz prosze coś więcej o swoich spostrzeżeniach odnośnie tesowanych wzm. operacyjnych. kóry wg Ciebie najlepiej poradziłby sobie z zaostrzeniem brzmienia i szybkim i kontrolowanym ładnym basem.

>Hiena - napisz proszę coś wiecej o tuiningu wykonanym w swoim cd i ew. jaki cd ma obecnie charekter brzmienia.

Ew. priv : [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.