Skocz do zawartości
IGNORED

HD580, goraca prosba o porade...


adamno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a jednoczesnie prosze o rade - czy nowe HD580 za 599 zl to dobra cena i czy wiecie jak toto bedzie sie sprawowac przy Technicsach: wzm. SUV 570 i cd SL PS 50. Muzyka bedzie raczej spokojniejsza, lekki jazz, soul, troche rocka, ale nie metalu :)

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest super (no chyba że drugiej reki, to wtedy jest normalna). Słuchawki są świetne, ale jak wszystkie w tej klasie rozwijają skrzydła dopiero pod wzmacniaczem słuchawkowym, a ja takowego jeszcze nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe, nowe, a co najlepsze, to znacznie tansze od 570, a nawet od 500, taki jakis pokrecony sklep znalazlem, jedynie pudelko lekko wygniecione, ale test odsluchu wypadl pozytywnie, same sluchawki wygladaja super, wlasciwie maja nawet taki charakterystyczny zapach 'nowosci', a wizualnie tym bardziek zadnych sladow uzytkowania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są tańsze od 570, które kosztują teraz 389 zł, natomiast 500 kosztują 299 zł - i myślę, że są to ceny do stargowania. Ceny te podaję za stroną dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, jeżeli znasz angielski to możesz popatrzeć na recenzje użytkowników na www.audioreview.com. Znajdziesz tam wiele opinii dotyczących chyba całej palety słuchawek Sennheisera do użytku domowego. Z tego co ja wiem 580 są znacznie lepsze od 570, a te z kolei są znacznie lepsze od 500. HD 580 słuchałem kiedyś z tranzystorowym wzmacniaczem słuchawkowym podpiętym do dobrego odtwarzacza CD i moje wrażenia były pozytywne. Wtedy jednak bardziej podobały mi się słuchawki Beyerdynamic.

 

Moim zdaniem powinieneś posłuchać Sennheiserów z własnym odtwarzaczem bądź w najgorszym razie z takim samym lub podobnym odtwarzaczem gdzieś w sklepie (powinny być sklepy, gdzie będzie i to i to). Cena słuchawek jest niezła, ale nie można wykluczyć, że mogą się nie zgrać z konkretnym, zwłaszcza tańszym, odtwarzaczem CD.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, wlasnie napisalem, ze to taki 'pokrecony' sklep z 'pokreconymi' cenami i to mnie wlasnie zadziwilo, ze 580 jest TAM tansza od 500 nawet...

 

A co do wzmacniacza, fakt, ze ten moj nie jest zadnym cudem techniki i mam w planach go zmienic, w sumie powinienem najpierw kupic wzmacniacz a potem 'pod niego' sluchawki, ale chyba wykorzystam okazje i lykne te 580....W sumie na wzmacniacz bede mogl wydac ok. 3 tysiecy - to mysle ze cos sensownego znajde za te kwote, co bedzie gadac z tymi 580...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 580 są w ofercie Sennheisera także powyżej 590, czyli sa drugie od góry (po HD 600) w kategorii słuchawek dynamicznym przewodowych (czy po HD 6050 o ile te już się ukazały). Ich cena "bez promocji" to ok. 1000 zł. Tylko tyle, ze ta promocja trwa już ponad pół roku. Ja sam kupiłem HD 580 w styczniu za 660zł, w normalnym sklepie hi fi w Wawie. Wydruk wszystkich opinii uzytkowników z Audioreview zajmuje chyba z 70 stron - jest co poczytać, a opinie bardzo pozytywne. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki wszystkim za opinie, w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego tylko kupic te hd580, ceny faktycznie sa rozne - mediamarkt = 1000, oficjalny dystrybutor = 699 w promocji, ten moj 'wynaleziony' sklep =599, wiec nie bardzo jest nad czym sie zastanawiac; a moze wiecie, co oznacza symbol V1, lub V3 przy oznaczeniu modelu? czy to ma jakiekolwiek znaczenie? wersja wykonania, czy jaka cholera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

580 to poprzedni flagowy model, sprzed pojawienia sie modelu 600 (o Orpheusie oczywiscie nie mowimy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge prosic, napiszcie, czy 580 jest duzo cofnieta w rozwoju od 600, czy tez moze nie warto specjalnie wydawac 2 razy tyle kasy na 600?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CałkiemNowy

(Konto usunięte)

580-ki i 600-ki to całkiem inne produkty (innej generacji)- kierowane do innego słuchacza . W kategoriach absolutnych (i audiofilskich) 600 są lepsze. 580 grają "cieplej" mniej żywiołowo. Jeżeli słuchawki mają być podstawowym elementem toru wybierz 600 jeżeli spychasz dla odprężenie wieczorami i nie analizujesz przekazu wybierz 580 (osobiście wolę ten model - po za tym jest mniej wymagający co do toru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham sporo, ale obawiam sie, ze moze mnie nie byc stac na pelne wykorzystanie mozliwosci 600-tek - (odtwarzacz i wzmacniacz), no i staram sie nie wpasc w spirale wydatkow, choc sadze, ze to bedze trudne :)

wybaczcie, ale argument, ze 600tki sa 'uwazane' za hi-end, nie wystarczy mi, aby na tej podstawie w ciemno je kupowac, tylko dla faktu posiadania czegos co mozna okreslic tym mianem. Waznejsze dla mnie jest subiektywne odczucie odsluchowe - nota bene - czy ktos pamieta te studyjne, tonsilowskie sluchawki z gliceryna w poduchach ? :) Gdyby nie to, ze pies mi je pogryzl, nie myslalbym o zmianie na zadne inne ...:) Mialy chyba z 20 lat, a parametry, wygoda uzytkowania, klarownosc dzwieku - na poziomie rzadko ktorych dzisiejszych ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamadam256

(Konto usunięte)

HD-600 podpiete do 24 bitowego Denona - zrodla dzwieku byly calkowicie do siebie niezalezne-super choc siut mniej basu przez 600setki.

Jesli 580 to model zaraz po 600 to chyba pamietam jak graja bo sluchalem modelu nizszego o jeden od 600 ale nie pamietam symbolu na 100 %.

Wrazenia troche wieksze znieksztalcenia , mniejsze zrownowazenie kanalow,mniejsze uporzadkowanie , barwowo przktycznie to samo.

JAK KUPISZ HD 580 (dobry wybór) TO ZMIEN TECHNICSA BO TO MONOFONICZNY SPRZET ,TAKIE SLUCHAWKI DO SP50 PROFANACJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.