Jump to content
IGNORED

Jak z podłogówek wydobyć ... magię :)

exittt7

Recommended Posts

Mam pytanie do Panów pietro4, McGyvera, gipsy2, _igod_ i innych mających doświadczenie w aplikowaniu M18WH. Czy mozecie podać konketne wartości strojenia br do Waszych "ulubionych" objetości? W jakim stopniu tłumicie (i czym?)

Dzięki, exittt7

Witam

>exitttt7

Cóż ... ja tam nie mam się za wielkiego znawcę , ale swoje kolumny dopiesciłem pod swoje uszy i na razie daję odpocząć i kolcom i podłodze i nic już w nich nie grzebię. Po prostu staram się jak najwięcej wolnego czasu poświęcać na słuchanie muzyki i z tego czerpię przyjemność. Przyznać trzeba , że M18 tejże przyjemności bynajmniej nie oszczędza. Potwierdzam z perspektywy czasu , że za te a nawet sporo większe pieniążki , M18WH jest bezkonkurencyjna i jej zakup to był strzał w dziesiątkę .

Pozostałem do dziś w objętości 21 litrów strojonej ...( no tak generator dwa miesiące leży metr od kolumn w szafce i wierzę , że w końcu zrobię trochę pomiarów :) ... rurą b-r fi 58/68 o długości coś koło 16 cm. Wiem , że to trochę za dużo i kilka cm skrócone dałyby wiele więcej huku , ale jakże miłe są te niskie pomruki a i basu wyższego wcale aż tak nie brakuje. Przy okazji membrana midwoofera nie goni jak szalona na pograniczu Xmax , co znakomicie poprawia odtwarzanie wyższych rejestrów. Pewnie i pan Doppler też by się ucieszył ;)

Wytłumienie komory - na jednej sciance watolina , na drugiej gąbka , na tylnej filc grubości 1 cm. Z mat zrezygnowałem z powodu dość grubego materiału obudowy , oraz znacznej ilości wewnętrznych przegród wzmacniających.

Taki stan na dzisiaj w połączeniu z kopułką VIFY D25AG jest dla mnie optymalny i najlepszy - to jest dzwięk który mnie zadowala - potrafi wywołać gęsią skórkę , uczucie zamrożenia kręgosłupa , czasem nawet wilgoć pod powieką ...

Pozdrawiam

Pietro4

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.