Skocz do zawartości
IGNORED

Transport KENWOOD DP-X9010


staniu777

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę wątek.

Tak na marginesie. (010 czyta wszystko bez zająknięcia. Jeżeli coś się zaczyna z nim dziać trzeba przyjrzeć się laserowi. Mój czyta nawet płyty które CDM4 tylko dławi się i krztusi. Kenwood pomyka i jest szybki jak błyskawica. POLECAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten transport Kenwooda od kilku lat. Po ok. roku zaczął mi odrobinę „skakać” po kilku płytach więc postanowiłem go sprezentować koledze. Pojechałem do sklepu i kupiłem jakiegoś niedrogiego Marantza z wyjściem cyfrowym. Po podłączeniu do X-DACa szajs jaki popłyną z głośników wprawiła mnie w osłupienie. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia jak transport może wpłynąć na jakość dźwięku. Pozbyłem się czym prędzej Marantza i z głupią miną poprosiłem kolegę o zwrot Kenwooda. Tak minęło z 5lat, przez które przewinęło mi się przez ręce klika odtwarzaczy z średniej pólki, ale żaden z nich nawet nie zbliżył się do niego. Podłączałem go również do NOSDACa i Lampucery.

Powędrował w końcu na szafę gdy kupiłem TACD-a Amplifona, a to zupełnie inna liga.

Jeśli ktoś ma możliwość kupna tego Kenwooda to polecam choć czasami ma problemy z odczytem płyt.

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to było dawno ale ostatnio znalazłem na allegro sprzedającego taki transport który się tłumaczył iż jego model w ogóle nie czyta CDR bo ten typ tak ma. To oczywiście jest nieprawda.

 

Pozwolę sobie skorygować też wypowiedź kolegi "artekk, 19 Paź 2005, 00:20"

 

Transport który nie czyta (zwłaszcza tak zbudowany) jakichś płyt nadaje się do.... koszta. Mam X9010 i wywaliłem z niego laser bo właśnie tak się zaczął zachowywać i wstawiłem nowy. Teraz czyta totalnie wszystko, nagrane na byle czym z bylajaką prędkością, odczyt oraz przeskok z pierwszego do ostatniego tracka odbywa się bez bez oczekiwania dłużej niż 1s. Czyta płyty z bruzdami jak po gwoździu oraz zmatowione papierem ściernym i nawet nic nie pyka w głośnikach, no i oczywiście brzmi jak przystało na Accuphase :-)

 

Tak więc, albo czyta wszystko i jest sprawny albo nie dajmy się pchnąć na minę!

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys CD Miusical Fidelity A2. Drań odtwarzał jedynie płytki cdr-audio i to nie wszystkich firm nagrane max z predkoscia x4.( nagrywarka Yamaha,Plextor). Zadzwoniłem do dystrybutora i okazalo sie ze ten typ tak ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marox, 4 Kwi 2009, 07:33

 

Tak się składa że właśnie kupiłem takie A2 i czekam aż przyjdzie. Na 99% jesli układ nie jest skopany jak np, w micromedze stage to musi odtwarzacz wszystko, zwłaszcza z taką głowicą jak ma A2. A to co Ci powiedzieli u dystrybutora pozostawie bez komentarza, na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGA OPTERON ma 100% racji. Albo łyka wszystko albo laser pada. Pewnie jak wypalisz płytkę razy 40 na cienkim nośniku to za miesiąc nagrywarka Ci tego nie przeczyta :)

Transporcik Kenwooda jest wyjebiaszczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marox A2CD odtwarza podobnie jak kenwood kompletnie wszystko więc w serwisie Cie po prostu zbyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staniu777 co modowałeś w X9010? Ja muszę wsadzić tam jakiś dobrego clocka bo np denon DCD2700 z zajebistym zegarem oraz osobnymi zasilaczami wypada lepiej jako transport, a tego się nie spodziewałem...

 

Ps. Ciekawie tam jest zainstalowany kwarc, tylko dziwi mnie że zdecydowali się na takie rozwiązanie kosztem długich połączeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej na PW. Ale prawda jest taka że połączanie pomiędzy płytkami są trochę bez sensu. Pewnie z powodów montażowych jest tak namieszane.

CO do zegara. czytałem na stronach Audiokarmy i gdzieś jeszcze pewnie DIY.com że dobry zegar przenosi ten klocek w poczet naprawdę grubych transportów. Też o tym myślę ale nie mam czasu się wbić mocniej w temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>staniu777, 9 Kwi 2009, 14:00

Bez dobrego DACa a tylko z samym zegarem możemy sobie pomarzyć że Kenwood DP-X9010 zagra super. Widoczny na zdjęciu Benchmark był 2 klasy za słaby do niego. Kapitalnie gra Kenwood ze zbalansowaną ThetąVa no ale trzeba wtedy wysupłać 1500$ tak że inaczej zapomnij o super dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o tym co słyszałem z DP-x9010

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dla rozjaśnienia przedmiotu dysputy. Choć StefanB coś już wklejał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10836-100007886 1239408367_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 9 Kwi 2009, 14:45

 

>=>staniu777, 9 Kwi 2009, 14:00

>Bez dobrego DACa a tylko z samym zegarem możemy sobie pomarzyć że Kenwood DP-X9010 zagra super.

>Widoczny na zdjęciu Benchmark był 2 klasy za słaby do niego. Kapitalnie gra Kenwood ze zbalansowaną

>ThetąVa no ale trzeba wtedy wysupłać 1500$ tak że inaczej zapomnij o super dźwięku.

 

Noo kolego, dopiero z DOBRYM zegarem ten transport zaczyna dawać koncert! Polecam hybrydę mr elektronika. Podłączyłem na próbę i to jest to! Na oryginalnym jest co najwyżej... ledwo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staniu777, 11 Kwi 2009, 02:06

 

Widzę że gniazdo IEC sobie zapodałeś. Ze względów praktyczno estetycznych też w wolnej chwili wydłubię :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat. Zastanawiam się nad kupnem tego transportu. Aktualnie używam odtwarzacza Marantz CD-63MKII KI jednak przy podłączeniu kablem coaxialnym, ponieważ wtedy mój wzmacniacz pracuje w klasie A i dźwięk zdaje się być nieco lepszy niż przy połączeniu analogowym. Czy zmiana na Kendwooda DP-X9010 była by krokiem naprzód czy jeżeli nie mam zamiaru kupować drogiego DACa gra jest niewarta świeczki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zastanawiam się nad kupnem tego Kenwooda - chciałbym go sparować z nowoczesnym DAC na ESS9018 (np Gustard X20 albo LKS Audio MH-DA003). Jak oceniacie sens? W Kenwoodzie podoba mi się solidność, pancerność, choć zdaję sobie sprawę, że laser itd. jak padnie to klops...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.