Jump to content
IGNORED

Radmor 5102te-nie dziala jeden kanal

horod

Recommended Posts

Witam!Mam podobny problem z RADMORem 5102,mianowicie:Po wymianie tranzystorów głównych y końcówce mocy z KD 502 na KD 503 jeden kanałl tylko buczeł i popalił chyba nowe elementy na płytce.Nie ma przebicia na radiator,a tranzystory nie maja zwarcia,wieć zgłupiałem.Nie wiem co mam robić.Bardzo prosze o pomoc!!!!

O Boźe, toć to nie pojęte jest! Radmor siem zepsum, o ludzie ratujta! Gdziem ta karetka, o boziu przenajswientsy com ja ci ucynił, ratój mój pikny Radmor!

No Panie, z takimi tekstami? Radmor się nie psuje i w ogóle jest cool, co innego Technics, ten psuje się na okrągło, trzeba pisać, że Technics się zepsuł, a nie Radmor!!!

KPW?

Może to głupie pytanie ale czy nie udało Ci się włożyć KD503 odwrotnie??;) Może nie wszystko przylutowałeś? Montując sprawne tranzystory nie ma możliwości aby coś się popaliło z tego tytułu.Musiał być któryś z tranzystorów uszkodzony albo źle wlutowany (albo miałeś pecha nadzwyczajnego i się popaliło samo z siebie;) ). Najlepiej pomierz płytki z tranzystorami mocy i z termiką bez płytek sterujących.Jeśli będą różnice - masz odpowiedź.

Przy odrobinie szczęścia KD503 wytrzymały (o ile od początku były sprawne).

Pierwsza rzecz to sprawdź czy napewno dobrze wszystko wlutowałeś, polutowałeś i czy nie ma zwarć itp.Jeżel wszystko w jednym (sprawnym) i drugim (uszkodzonym) kanale jest tak samo to zamień płytki sterujące i sprawdź czy na sprawnej płytce sterującej działają oba kanały.Jeśli tak to coś musiałeś grzebać albo niechcący uszkodzić na płytce sterującej i się popaliła,chociaż i o to nie tak łatwo przy nie odpadających ścieżkach (gdyby mi teraz ktoś wytrawił nowe płytki do radmora... :D )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.