Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Focus 240 SE czy Maestro II 130??


Qubric

Rekomendowane odpowiedzi

e-gregor, 25 Paź 2005, 22:28

>do imageman:<

>Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli z tymi eposami. przecież epos i tonsil to, o ile mi wiadomo dwie różne bajki. Czy mógłbyś "ujaśnić"?<

 

Głośniki Tonsila stosowane w Excellence (GDN 13/50/9 i GDWK 10/80/21) zostały wyprodukowane dla Eposa. Ten jednak splajtował a nowy właściciel firmy nie kupił produktu Tonsila. Więc zestawy skierowano do produkcji pod nazwą Tonsil Excellence.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do tego GDN 13/50/9 jest bardzo dobrym glosnikiem ktory jak dla mniie ma bardzo dobra srednice i niskie rejestry tez :) polonczony z morelem mt daje to calkiem dobry efekt :) Szkoda tylko ze cena troszke zaporowa jak za taka 13 :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zaporowa??? GDN 13/50/9 kosztuje 109-120 złotych...

Kup za taką cenę jakąś 13cm z plecioną membraną Monacora, wtedy będziesz mógł napisać, że cena Tonsila jest zaporowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem użytkownikiem Tonsil Focus 240SE przez 2 lata, porównywałem je z Maestro lecz w skepie;)

 

Jeśli chodzi o braki w basie w Focusach - racja- lecz nie mogę powiedzieć że wogłole basu nie mają. Są to kolumny dobre dla osób które nie szukaja brzmienia chodzby podobnego do "basowego" w zamian otrzymają dzwięk jasny, ciepły o dobrej kontroli a przy dobrym i raczej jasnym piecu potrafią zagrać naprawdę fajnym dzwiękiem :)Na brak basu w małych pomieszczeniach też nie można brakować:)

 

Co do Maestro- sama obudowa ( szersza ) niż w Focusach oraz głośniki niskotonowe umieszczone z przodu powodują dzwięk obszerniejszy basowo- lecz nie taki jasny i dokładny jak w Focusach:) Trzeba posłuchać i wybrac co odpowiada lepiej gustom:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Focusów 240 cała seria Focus powstała chyba na rynek Francuski. Od początku z założeniem że będzie do zestaw do Kina Domowego. Zastosowano np. bardzo ciekawe głośniki średniotonowe (w Focus 180 działały dwa takie same jako niskotonowe) o bardzo małej średnicy z bardo sztywnymi membranami. Ciekawie tez wyglądały z czerwoną siateczką na wysokotonowym.

 

Czy ktoś wpadł na wykonanie częściowej aktywizacji? Dodanie wzmacniacza na subwoofer w kolumnie Fobos 240 mogło mu dać upragnionego kopa na basie. W końcu obecnie najmocniejszy subwoofer Tonsila jest właśnie na basowym głośniku średnicy 20cm.

 

Po aktywizacji Fosów 240 mielibyśmy dwa subwoofery w obudowach frontowych. Ma to jeszcze tę zaletę że nie trzeba nic kombinować z ustawianiem fazy i przemieszczaniem subwoofera bo jest on zawsze w tym samym położeniu względem głośników nisko-średniotonowych.

 

Wydawało mi się że Tonsil planował taką wersję rozwojową. Jednak nic na ten temat teraz nie mogę znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.