Skocz do zawartości
IGNORED

Czy programy TVP są nadawane w 16:9?


Djeight

Rekomendowane odpowiedzi

Mylicie pojęcia w tej chwili w polsce jest nadawany system Pal + którego cechą charakterystyczną jest właśnie format 16:9 i wcale nie jest to obraz panoramiczny tylko na pełen ekran , a że odbierany jest jako panoramiczny to dlatego gdyż odbiorniki nie są przystosowane do Pal + i na ten format reagują zwężeniem obrazu [zmniejszeniem wysokości] ale na szczęście Pal + wysyła jeszcze format 4:3 dzięki czemu mamy normalny obraz jak za czasów PAl-u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak leci np:"Magda M" i na TV panoramicznym przełączę na 16:9 to wypełni mi się cały ekran ?A obraz będzie 1:1 bez zniekształceń w formacie 16:9 na całym ekranie?Proszę niech ktoś kto ma TV panoramiczny napisze jak to jest?Pozdrawiam!!!M.B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To może i ja się podepnę do tego tematu, bo nie chcę zakłądac nowego... Biorąc pod uwagę, że zarówno programy w publicznej TVP jak i wszystkie na platformach cyfrowych nadawane sa w formacie 4:3 a filmy na DVD (w moim indywidualnym przypadku) oglądane są góra raz na miesiąc jaki jest sens kupowania telewizora formatu 16:9? Pytam dlatego że jestem przed kupnem telewizora... początkowo zdecydowany byłem na LCD, później stwierdziłem, że jeszcze jest za drogi w stosunku do jakości dobrego tradycyjnego TV (16:9) a później stwierdziłem, że skoro tak mało oglądam filmów na DVD to po co mi telewizor 16:9 skoro on zniekształca obraz telewizyjny! Oczywiście wiem, że można ustawić obraz tak aby grał 4:3 ale wtedy pozostają czarne pasy z boku a obraz i tak się robi co najwyżej 28/29 cali a sam telewizor jest sporo droższy od "tradycyjnego".

 

Jak zatem sądzicie?? Czy jest sens kupowania telewizora 16:9? Jeśli nie ma sensu.. to czy produkowane są jeszcze dobre (pod każdym względem) telewizory w tradycyjnym formacie 4:3?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest sens. Ja nie widzę sensu w kupowaniu tv 4:3. Pomijając sprawę gustu, która jest moim zdaniem sprawą indywidualną każdego - to format 4:3 niestety ale zabiera widzowi (mówię tu o filmach) powierzchnie połowy tego co nakręcili twórcy pierwotnie. Filmy nadawane w formacie 4:3 są obcięte. Jeżeli ktoś faktycznie nie ogląda filmów to szeroki ekran jest mu nie potrzebny, a tego typu problem jest mu obcy. Coraz więcej seriali np. na tvn czy polsacie jest nagranych (niestety nie nadawanych) w szerokim formacie i na tv 16:9 pięknie się to ogląda. Przy nadawaniu takich seriali w tradycyjnych telewizorach są równeż czarne pasy.

Z pewnością znajdą sie jeszcze dobre telewizory 4:3 chociarz z czasem będzie coraz ciężej je znaleźć i pozostaną same badziewia. Przyszłościowe są jednak 16:9. Producenci będą rozwijać ten właśnie format, a to dlatego, że jest nowszy, a nowości kosztują zawsze więcej. Niestety nic nie będzie trwało wiecznie i za jakiś czas znowu wymyślą coś nowego, a za tem kosztownego z czego będzie można zbijać kasę. Naprawdę zdziwiłbym się gdyby koncerny rtv dążyły do tego, żeby np. plazmy czy inne cuda kosztowały nap 100 zł a CRT 20 tys. Jest poprostu taki, a nie inny kierunek rozwoju i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.