Skocz do zawartości
IGNORED

10 sekretow klasyki - czego nie lubimy


??wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Heban, 26 Paź 2005, 10:09

 

>hmmm ale mi się na prawdę podobała twoja riposta, a ty mnie obrażasz ... hmmm może z niektórymi

 

naprawdę naprawdę?

 

no to jakby co to przepraszam Pana Hebana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego palnięcia o Vivaldim to nie popełnił chyba Kurvic tylko bodajże Strawiński, któremu ripostowano, że Vivaldi nigdy nie skaził się muzyką do cyrku...Wara od Vivaldiego, bo Bartoli naślę!!!

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagner, Bruckner, Mahler - wciaz tylko slysze "podklad" do jakiegos hollywoodzkiego widowiska.

Wszystkie orkiestrowe soudtracki do holy-filmow to ich nieco zwulgaryzowana forma. Nie ma tam nic co by moglo zainteresowac.

Vivaldi - sekscentryczny horror, gdyby miano mnie torturowac muzyka - wole Mandaryne.

Penderecki - to nie jest muzyka, to taśma produkcyjna.

Haendel - muzyka pisana palcem na wodzie, a ognie sztuczne

Sir Purcell - zgliwiały

Lully - luli laj, zasypiam

Gluck - z olejem

Haydn - protoplasta metody Pendereckiego ale kwarteciki mniód

Czajkowski - jak to gej, mdły

Bizet - bizetka, wuzetka - nie lubie ciastek z kremem

Gershwin - bułka z klopsem spożywana z "papióra" - I ain't lovin' it

Mozart - tylko czasem unosi się z taboretu aby zepsuć powietrze, tylko czasem - zaczynam do niego dorastać (są takie rodzaje muzyki)

Chopin - zanim padną kolejne bzdury o patriotyźmie i impotencji (nie mogę) nakazuje posłuchać sonaty b-moll i jeszcze raz i jeszcze raz, aż "załapie" (Ururam - tobie też, dziewczynko); też dorastam

Varese - stanowczo muszę udać się do laryngologa

Straussy (oprócz Ryszarda za alpejską)- "Była raz kózka, rogata, biała co po podwórku sobie skakała, mam ćuću maluću, pimpinki, dorabinki, hopsasa do lasa, sobie skakała !"

Beethoven - brak kwalifikacji, rażące naruszenie przepisów BHP (słuch)

 

więcej nie pamiętam, jak sobie przypomnę to napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi Van - a co ? Skończyły się wybory, więc teraz będziesz tutaj jątrzył?

Stary prowokator i spiskowiec!!!

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jotesz, obrzydły masonie, dopadnę cię w każdym najbardziej nawet ciemnym i zatęchłym wątku forum !

RWOLUCJA !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, że nie! to była dudiprowokacja!!! Part dopiero poznaję, ale jak dotąd wszystko mi się podoba, choć najbardziej wokalne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja będe bronił muzyki filmowej.

Jeśli ktoś pisze, że nie ma tam nic ciekawego, to po prostu nie zna tematu.

 

Osoby mało obeznane z tą muzyką zapraszam do odsłuchania muzyki choćby z Twin Peaks czy Prostej Historii Lyncha (muzyka Angelo Badalamenti). Potem Truman Show. Na dobrym sprzęcie to potrafi naprawdę mocno mocno wciągnąć. Z innych klimatów Amelia, której to ścieżki dźwiękowej miałem przyjemność słuchać także na żywo na jednym jedynym koncercie w Polsce :-( w teatrze Roma.

 

Mam sporą kolekcję ścieżek i jedno jest pewne - są tematy i kompozycje mniej lub bardziej udane :-)

Jeśli mówimy o Gwiezdnych Wojnach, które są pewnego rodzaju klasykiem, to nie można tej muzyki oddzielać od warstwy emocjonalnej. Sławny temat Imperium po prostu jednoznacznie kojarzy się z Lordem Vaderem ;-)

Ale już muzyka z Twin Peaks, wspomniana przeze mnie wyżej, to zupełnie inne odczucia i nie trzeba - choć warto - być miłośnikiem filmu, by ją pokochać i słuchać wielokrotnie. Tam jest niesamowity klimat. Podobnie w mało znanej muzyce Ennio Morricone z serialu Tajemnice Sahary.

 

Ja polecam ! :-) Warto !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial Twin Peaks uwielbiam, muzyka jest do niczego. Typowe disco-polo w wydaniu mrocznym. Wystarczy zagrać w dur i szybko a wyjda "Majteczki w kropeczki' - sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezamierzenie temat zbacza na muzykę filmową w której panuje pełna "Bonanza".

Może grać: orkiestra, chór, kapela heavy-metalowa czy pojedyńczy muzyk. Styl, gatunek lub jego pomieszanie z innym jest zupełnie dowolne. Wykorzystywane są też różne parodie i pastisze znanych tematów. O pełną oryginalność jest więc dość trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyce równie daleko do muzyki filmowej, jak muzyce filmowej do klasyki :)

Kto ma prawo do jednoznaczego zaliczenia jakiegoś artysty/utworu do szmiry? Niektórych rzeczy nie da się zdefiniować! Napewno tematy filmowe mają swoje korzenie w klasyce, ale nie daje Wam to mandatu do gnojenia takiej muzyki. Czasem uczeń przerasta mistrza. Z powodów oczywistych więcej szmiry jest (IMHO!) w filmowej ale broni się ona tą wyżej wspomnianą różnorodnością czy też brakiem zasad, na które osobiście nie jestem bardzo wyczulony.

Nie interesują mnie poglądy np. członków zespołu Korn tylko ich muzyka; podobnie nie oceniam innej muzyki przez wzgląd na zasady, lecz przez pryzmat tego, czy mi się podoba. To takie oczywiste, a jednak wyjaśniam :(

 

Nie znoszę wokalu (chyba, że w chórze), fortepianu, Bacha (Brandenburskie są potwornie duszne, nudne i monotonne). Lubię klawesyn, ale tylko gdy trzeba się wsłuchać by go usłyszeć. A Bach przegiął :)

 

Ja też potrzebuję czasem szmiry bo muzyka zbyt dobra, ambitna i wyrafinowana (IMHO!) po jakimś czasie męczy. Wtedy sięgam po Hansa Zimmera albo włączam Trójkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie lubię całej klasyki, szczególnie nie w porę. W porę mogą być np. Concerti Grossi Corellego. Jeszcze bardziej nie lubię muzyki ludowej; tu o właściwą porę bardzo trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak naprawde, to z klasyki nie lubie Preisnera.

P.S.

Muzyka filmowa to nie klasyka. W rozumieniu oczywiscie muzyki powaznej. Inaczej to np. Janek Hendrix to tez jest klasyka. W tym przypadku akurat dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mozart naprawde zawsze brzmi tak samo. BRZMI BARDZO PODOBNIE, DLATEGO PAMIĘTAMY TYLKO NAJWIĘKSZE HICIORY

2. Grosse Fuge Beethovena jest czystym okropienstwem. NIE WIEM, ALE JAK ZNAM KAWAŁKI PANA LUDWIGA TO RACZEJ WĄTPIĘ ŻEBY MOGŁO BYĆ AŻ TAK ŹLE

3-4 NO COMMENTS

5. Schoenberg nigdy nie brzmi atrakcyjniej, niewazne ile razy sie go slucha. COŚ W TYM JEST Z PRAWDY. ALE KOMUŚ MOŻE SIĘ PODOBAĆ OD PIERWSZEGO SŁUCHANIA.

6. Orkiestracja Schumanna zdecydowanie wymaga poprawy. ZA PÓŹNO, SCHUMANN JUŻ NIE ŻYJE

7. Bruckner nie potrafilby napisac symfonicznego allegro nawet jezeli bylaby to kwestia jego zycia lub smierci. NO MOŻE TO BYŁ TAKI WOLNY GOŚĆ, ŻE AŻ PISAŁ TAK WIELKIE SYMFONIE

8. List to szmira. CHYBA NIE ROZUMIEM CO POETA MIAŁ NA MYŚLI

9. Tak zwany Happy End Piatej Szostakowicza jest szczery do bolu. MOŻE TAK A MOŻE NIE. SZOSTAKOWICZA JUŻ NIE ZAPYTASZ. ALE NA PEWNO PSUJE FORMĘ TEGO JEDNEGO Z NAJ NAJ DZIEŁ XXw.

10. Dobrze, ze tylko 'okolo' 200 bachowskich kanat przetrwalo. NA PEWNO DOBRZE DLA TYCH KANTAT, KTÓRE PRZETRWAŁY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba nie słyszałeś Koncertów Brandenburskich w nagraniu Raymonda Lepparda. On prowadzi je radośnie i tanecznie. O duszności nie ma mowy!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Haydna, czy słuchałeś Symfonie Londyńskie pod Beechamem? EMI je niedawno wznowiła. Dla mnie to po prostz cudo. Nikt po Beechamie nie zadyrygował ich radośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ostatnio nie mogę wysłuchac żadnej z neoromantycznych symfonii (Brahms, Dvorak, Czajkowski) Jakoś jeszcze znoszę Brucknera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie przepadam za Romantyzmem.Jest on dla mnie zbyt ckliwy i egzaltowany.Nie trawie Mendelsona,Schuberta,Liszta itp.Z jednym wyjatkiem.Mam na mysli Chopina ale jego traktuje jako Klasyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>soso

 

Hah ;) doskonały temat. Naprawdę doskonały. To co napiszę będzie dla wielu z Was wręcz obrazoburcze, mimo to będę z Wami całkowicie szczery. Dla mnie klasyka jako taka to Chopin. Klasa sama w sobie beż żadnego możliwego punktu odniesienia. Można się spierać, lubić go lub nie lubić, ale nie zmienia to faktu że jest to muzyka ponadczasowa. W moim pojęciu dotąd nie narodził się NIKT kto był by w stanie mu dorównać. Niekwestionowany talent, nie mający odpowiednika.

 

Tak więc klasyka dla mnie to właśnie Chopin, potem długo, długo nic i potem cła reszta bardziej lub mnie mizernego żępolenia. Nic na to nie poradzę. W tej kategorii jestem nieprzejednany. Watpię żeby kiedykolwiek udąło się komuś przebić Chopina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papkin, 14 Lut 2008, 08:03

 

>Horst

>Dlaczego od razu demaskują?

>A Ty słuchasz wszystkiego?

 

ja wiem jaki jest sens tego tematu, nie słucham wszystkiego, ale chodzi o to, że jeśli coś mi nie podchodzi, to bez nadmiernych kompleksów potrafię sobie powiedzieć, że moja wrażliwość- być może- jeszcze nie ma uchylonych pewnych potrzebnych wejść

 

taka jest moja intuicja z paru latek słuchania

 

już trochę mnie mierzi to- z lekka- postponowanie a to brahmsa, a to mozarta czy innych (patrz wyżej)

 

no owszem, czasem można to robić z pewnym wdziękiem, humorem, a nawet pożytkiem dla zrozumienia

 

i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, w mojej karierze słuchacza klasyki zdarzyło się wiele rzeczy, których na początku nie trawiłem. Często winni są tu wykonawcy: po węgierskim nagraniu "Mszy koronacyjnej" Mozarta zadawałem sobie pytanie, jak on mógł spłodzić taką chałę, przekonał mnie do niej dopiero Karajan. Do Chopina przekonał mnie Murray Perahia. Co do Haydna: czy słuchałeś jego "Londyńskich" z Beechamem? Dla mnie to jest idealne nagranie, które zawsze mam pod ręką. Obecnie nie trawię muzyki powstałej po Rachmaninowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to w tej całej klasyce najbardziej nie lubie jak najpierw jest tiurli-tiurli, potem rampampam, rampampam, trochę pitu-pitu, a potam nagle łubudu! Wtedy zawsze budzę się ze strachem i trzeba mnie wyprowadzić z sali i przewinąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Genesis

 

No to wszystko jasne. W klasyce nie chodzi o tiurli-tiurli, rampampam, pitu-pitu i łubudu tylko plum-plum-plum, a te jak widzę do tej pory przesypiałeś. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak mu tam.. J. S. Bach

 

taki jakiś przymilno dominujący

 

nawet swojego czasu był uważany za coś w rodzaju Józefa Wissarionowicza muzyki, jest taka antologia peanów na cześć Bacha z lat 50tych, rocznica w wydaniu NRD, i bynajmniej nie chodzi mi o politykę jak zwykle, ale o rodzaj żeru dla tych którzy nie mogą żyć bez gooru przed którym padają na kolana i którego deifikują

 

ma ten Bach ma twarz dla każdego, np. dla tych którzy wielbią nastrojowość refleksyjną a'la Vivaldi, jego koncerty inspirowane tymże a także np. pary 1, 4, 8 z DWK

 

dla heawy metalowców? jaka to twarz? też chyba oddzielna..

 

no i jakoś za bardzo dominuje, nad takim Gouldem, nad świetnym Casalsem, nad świetnym barokiem

 

oczywiście z tym JSB "trochę" przesadzam,tak na serio to sygnalizuję tylko że nie przepadam za nieco rozbuchanym piedestałem pod tym panem

 

aczkolwiek taka "gęba" daje dużo więcej pożytku niż szkody"

 

 

a samą muzykę oczywiście lubię i cenię- umiejętność mistycznego wyrazu, w tak różnych stylach, od północnoniemieckiego- co zrozumiałe, do włosko wokalnego

 

(żeby nie było że nie potrafię wątpić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.