Skocz do zawartości
IGNORED

Monobliki Pana Maćka na GM70


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

W przedostatni weekend monobloki pana Maćka grały u mnie. Po wizycie u Józwy chciałem ich koniecznie posłuchać u siebie, a i pan Maciek chciał sprawdzić jak zagrają na moich kolumnach... Nie chcę się powtarzać za Elberothem, powiem tylko, że dźwięk mnie urzekł... Magiczne (czy może fizjologiczne?) brzmienie triody bez typowych słabości z basem czy wysterowaniem co trudniejszych kolumn... Przesadą byłoby powiedzieć, że końcówka BAT-a nie istniała - bo w "gęstej" muzyce organowej nawet była trochę górą - za to lampki dorównały jej stereofonią, barwę średnicy i góry miały lepszą, no i to coś, co chyba bym nazwał "namacalnością" dźwięku czy wykonawców... Cóż mogę dodać... też chyba jestem snobem, jak Elberoth... a snobizm (w dobrym czy złym tego słowa znaczeniu) może się objawiać na różne sposoby... Wczoraj je kupiłem... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twonk>

 

gratulację, zazdroszczę

 

Jest to zła wiadomość o tyle że już ich w klubie nie posłuchamy, niedobly ty;-)

 

martini - trza w końcu wpaść do twonka;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Walery

Zatem ponawiam zaproszenie (z Martinim widziałem się na AS i znowu go zapraszałem). Sami sobie porównacie, bo BAT pewnie jeszcze trochę postoi. Co do spraw klubowych - pan Maciek sprzedał mi je, bo już myśli o nowych, jeszcze lepszych... więc może w sumie dobrze się stało... ;-) Życzę mu jak najlepiej - także tego, żeby zaczął je robić z myślą o sprzedaży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twonk, mam nadzieję, że zgodnie z tym co mówiłeś podczas AS, BATA zostawisz? Będzie więcej do posłuchania:)

 

>martini - trza w końcu wpaść do twonka;-)

 

Jak twonk nie będzie miał nic przeciwko, to w jakiś zimowy weekend trzeba go nawiedzić z butelką dobrego wina:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zatem ponawiam zaproszenie (z Martinim widziałem się na AS i znowu go zapraszałem). Sami sobie >porównacie, bo BAT pewnie jeszcze trochę postoi.

 

byłeś szybszy:)

Na pewno wpadniemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twonk,

 

Pamiętam jak byłeś pod wrażeniem BATa, odwiedzając Martina na "odsłuchach w Krakowie". Jeżeli monobloki są jeszcze lepsze to szczere gratulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cynamon

Dziękuję. ;-) W natłoku "wszystkowiedzących" staram się unikać ferowania wyroków... w moim systemie (w końcu niekompletnym, bo np. kabelki to na razie jedna wielka prowizorka) i przy muzyce, którą lubię, brzmią lepiej... więcej będę w stanie powiedzieć jak ich posłucham, powiedzmy, przez przynajmniej miesiąc. Na razie wniosły trochę życia (i może - ale zupełnie minimalnie - ciepełka) w moje bardzo neutralne, wręcz sucho brzmiące kolumny. Poprzednio taką samą zmianę (też drobną, ale zauważalną) zrobiła wymiana preampu z Klyne'a na BAT-a. I tak pomalutku dochodzę do dźwięku, z którym chcę spędzać długie godziny... Czyli - choroba pięknie się rozwija... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę to skrobną coś o porównaniu GM70 do BAT 150SE (@ 100.000zł !), które mam teraz u siebie.

 

PS. Maćkowe GM70 górą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pan Maciek sprzedał mi je,

>bo już myśli o nowych, jeszcze lepszych...

 

Czyli trza jakiś dźwig w klubie powoli organizować;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 16 Lis 2005, 15:30

 

>Elberoth

>jednak kupiles Mackowe ? :-)

 

Nie nie kupiłem. Zrobił to ktos inny. Sam chcę jeszcze przesłuchac kilka końcówek, zanim sie na coś zdecyduję. Na razie nie biorę pod uwagę zakupu "Maćkobloków" - chciałbym jednak coś fajnego i firmowego.

 

No Name to moge miec co najwyżej samochód :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Widze ze temat powolutku jest kontynuowany. Nie chcialbym sie jakos szczegolnie rozpisywac, ale nalezy powiedziec, ze monobloki zagraly faktycznie bardzo dobrze. Owszem, SoundArt mial lepiej konmtrolowany dol, ale poza tym "Otwock GM70" to duza rzecz. Nawiasem mowiac, chyba lepiej spisywaly sie podpiete do Thieli niz do VA - z VA paradoksalnie byly zbyt bezposrednie dla mnie - chyba nie potrzebuje az tak osobistego kontaktu z muzyka. Dziwna sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie przyznac ze to ja zarazilem pana Macieja idea robienia monoblokow na triodzie 833, mocny temat (dla twardzieli). Mysle ze jak pan Maciej w to wejdzie to nowy Wavac bedzie cienko pierdzial ;) Ale tak powaznie to GM70 mnie by wystarczyl bo jak wroce do kraju (moze) to pokoj w nowej chacie bedzie 27m kw. (wczesniej 37m).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth:

 

Na razie nie biorę pod uwagę zakupu "Maćkobloków" - chciałbym jednak coś fajnego i firmowego.

 

 

To sprawa jest prosta,nalezy namówic pana Macieja na załozenie firmy,wowczas bedziesz miał bardzo fajne i firmowe ;")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mackobloki są znakomite. Odsłuch monobloków BATa za 100.000zł tylko mnie w tym przekonaniu utwierdził. W zasadzie tylko pod względem mocy i kontroli basu, BATy 150se były górą.

 

Maćkobloki miały ciekawsza, bardziej otwarta i urozmaicona górę (na Valhalli aż ciarki chodziły po plecach), lepszą głębię, lepsza mikrodynamikę, słodszą średnicę i ciężką do pobicia namacalność, trójwymiarowość dźwieku.

 

Aż strach pomyśleć jab by Maćkobloki grały gdyby wsadzić tam zamiast tych tanich chińskich 300B jakiś wypas w stylu Full Music.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam NIC przeciwko polskim produktom. Przez kilka lat byłem posiadaczem kolumn ESA, z których byłem bardzo zadowolony.

 

Mówimy tu o DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Elberoth

300B z Full Music tez sa Chinkami :-)

 

TJ Full Music of Tianjin, China.

 

Czy masz schemat zwrotnicy do ESA Ostinato 2 ?

Jako byly posiadacz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mówimy tu o DIY"

 

Ale ładnie wykonanym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakby byly chinskie i opisane w zagranicznych gazetach to ok by bylo, one sa polskie ............... i diy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 17 Lis 2005, 16:40

 

>jaka jest cena tych monobloczkow?

 

kusi porównanie ceny z Grand Silver Mono, co?

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.