Skocz do zawartości
IGNORED

Monobliki Pana Maćka na GM70


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

>Walery

Oczywiście, że nie powiem... w końcu pan Waszczyszyn (którego notabene bardzo cenię za brzmienie i za konsekwencję w udoskonalaniu swoich produktów) robi swoje klocki na sprzedaż i stara się z tego żyć... a te monobloki można nazwać co najwyżej prototypem - więc jako takie nie mają "ceny". Trudno wyliczyć coś, co się robiło dla siebie, w jednym egzemplarzu, modyfikowało przez pewnie kilkaset godzin itp. Autor sprzedał mi je, żeby mieć fundusze na następną konstrukcję, która mu chodzi po głowie... on goni swojego króliczka, ja swojego... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomek7776

Nick pana Maćka na tym forum to maniiaq. W "o sobie" ma podane dwa maile. Najlepiej skontaktuj się z nim bezpośrednio. Biorąc pod uwagę, jak pancernie (choć naprawdę elegancko) jest to wykonane (pan Maciek z wykształcenia jest bodajże mechanikiem precyzyjnym), prawdopodobnie trochę będziesz musiał poczekać na następny egzemplarz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomek7776

>emesze

Pan Maciek prosił mnie, żebym się zgodził, jeśli ktoś jeszcze zechce tego posłuchać, a ja na to przystałem... wszakże pod warunkiem, że nie będą mi tego zabierać i gdzieś wozić, tylko u mnie na miejscu... ;-) Biorąc pod uwagę zainteresowanie, nie wiem, czy nie za szybko się zgodziłem... ;-) Ale traktujcie to jako zaproszenie... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twonk

Oj wpakowałeś się... ;-0

Masz jednak szczęście bo do stolycy mi nie podrodze ( 300km), chyba że będzie można pobyć i posłuchać dłużej niż jedna herbatka to wsiadam w auto i jestem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>emesze2

Przez kilka minut, to by za bardzo przypominało AudioShow... ;-) Myślałem raczej o kilku godzinach... więc siłą rzeczy pewnie w jakąś sobotę lub niedzielę... niestety, nie jestem w stanie zaproponować noclegu... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

Wiem wiem gość jak ryba... ;-)))

Możesz byś jednak pewien, że zawitam. Nie wiem kiedy to będzie i czy wogóle mnie na takie cacka stać, ale posłuchałbym.

Bo oczywiście rzędu wielkości nie podasz... rozumiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tym sposobem będą zapisy na słynne monobloki, polecam się zapisywać bo jeszcze trochę i wolny termin będzie na 2012r.

Żeś Pan namieszał, panie maniaq;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twonk, 17 Lis 2005, 17:38

 

>>emesze2

> Myślałem raczej o kilku

>godzinach... więc siłą rzeczy pewnie w jakąś sobotę lub niedzielę... niestety, nie jestem w stanie

>zaproponować noclegu... ;-)

 

twonk, spokojnie, mamy namioty;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>emesze2

Orientacyjny przedział cenowy, posługując się widełkami z HFiM, to 8-15 tysięcy złotych. ;-) Nadmienię, że gdyby pan Maciek powiedział mi, że wycenia je na dwadzieścia kilka tysięcy, uznałbym, że cena jest nadal jak najbardziej uczciwa - tyle, że pewnie nie kupiłbym ich tak od razu... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twonk

ok, to kiedy mam być? ten weekend planuję 3miasto, następny tydzień na tydzień narty, to może za 3tyg?

Czy mogę przyjechać z żoną i teściami którzy też są audiofilami...?

 

 

 

 

Ok, ok już widzę Twoje wielkie oczy i myśl "Ale się wpakowałem i co to za gość"

Bez żartów. Nie wiem czy przed Świętami, bo ten czas tak szybko biegnie, ale po Nowym Roku chętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>emesze2

OK. Może być po Nowym Roku. Przyjeżdżaj całą familią... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam dźwięk u Waszczyszyna bardzo się podobał. W ogóle dźwięk z triodek ma w sobie jakąś "magię"... Tam grał cały, zestrojony ze sobą system. Trzeba by porównać w jednakowych warunkach... ale myślę, że pan Maciek raczej nie miałby się czego wstydzić... a też jest zwolennikiem bardzo "detalicznego" (szczegółowego?) dźwięku... Tyle, że przy triodach człowiek traci ochotę na osobną analizę pasma, dynamiki, czy szybkość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturmis, 17 Lis 2005, 14:44

 

>>>Elberoth

>300B z Full Music tez sa Chinkami :-)

>

>TJ Full Music of Tianjin, China.

 

Oczywiście masz rację. Ale nie sa TANIE, a taki był sens mojej wypowiedzi: "zamiast tych tanich chińskich 300B jakiś wypas w stylu Full Music".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PMD

Jeszcze jedno. Ancient Audio i pan Maciek to zupełnie inne światy i zupełnie inna filozofia. Zawsze podstawą jest solidne rzemiosło, a artystą się czasem bywa... W tym sensie obaj są dobrymi "rzemieślnikami", z tym, że p.Waszczyszyn, decydując się wejść na taki poziom cenowy już "musi" być artystą (czy guru) - bo tu już liczy się cała otoczka marketingowa, kreowanie marki, unikalny design, smaczki typu srebrne uzwojenia transformatorów itp. Coś, o czym się "mówi". Moim zdaniem, robi po prostu bardzo kosztowne i piękne bibeloty, które przy okazji znakomicie grają. Pan Maciek robił te monobloki dla siebie, a poza tym u niego przeważa podejście "inżynierskie". Liczy się dźwięk, a forma jest w dużym stopniu podporządkowana funkcji. Podobnie jak w parowozie (zresztą estetyka jest zbliżona do parowozu ;-) - co mnie się akurat podoba). Żadnych kompromisów, wszystko z dużym zapasem - przewymiarowane transformatory, pancerne chassis, wojskowe kondensatory olejowe - pewnie zresztą starsze ode mnie - ale żeby je uszkodzić trzeba by walić młotem albo je ostrzelać... ;-) Porównując te konstrukcje do samochodów - "Grand Mono" to Mercedes klasy M, a "Otwock GM70" to Hummer w wersji wojskowej... ;-) A drogi, po których mają się poruszać, to np. różne gatunki muzyki czy różne rodzaje kolumn głośnikowych...

 

>tomek7776

Myślę, że oba "dzieła" są "uczciwie" wycenione... każda rzecz jest warta tyle, ile ktoś zechce za nią dać... a nabywcy miewają rozmaite potrzeby... ;-) Dlaczego tak rozkwitło malarstwo holenderskie (czy flamandzkie?)? Bo taka była moda i zapotrzebowanie... obrazy sprzedawano na targach, obok ryb czy kaszy, a malarzy-rzemieślników były tysiące... a czasem pojawiał się jakiś Memling czy van Rijn... tylko jeszcze musiał znaleźć kogoś, kto się na nim poznał... niestety, niekiedy dopiero potomni... Salieri też pewnie miał lepszy PR niż Mozart (albo po prostu więcej szczęścia)... ;-) Poza tym, zwróć uwagę na trzeciego (też bardzo rzetelnego) "rzemieślnika" - Andrzeja Piwowarczyka z Amplifona... Kiedy próbował sprzedawać swoje wzmacniacze po 3-4 tysiące, wszyscy wydziwiali, kręcili nosem, porównywali je z klockami w podobnej cenie - i przegrywał... Kiedy podniósł cenę (końcową) kilkakrotnie, otworzyły się przed nim rynki na Zachodzie, zaczęto go porównywać z konstrukcjami dużo droższymi... i, o dziwo, wygrywa... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Gdyby firma Otwock robila te monobloki na sprzedaz, musialyby byc dwa razy drozsze. Zysk, serwis, podatek. Cena ktora placi sie obecnie to cena zwrotu kosztow, umozliwiajaca zbudowanie nastepnych. Tak ze bez tzw. jaj z porownywaniem ceny, bo jest to porownanie przedsiewziecia komercyjnego z DIY na wlasny uzytek (ze sporadyczna odsprzedaza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>józwa, jeśli do kosztów włączasz równiez robocizne i czas związany z przemyśleniami konstruktorskimi, to tak.

Zauważcie, że prace nad takim jednostkowym modelem trwaja o hobbysty często i rok. To nie jest powielany standard. Dlatego trudno tu cokolwiek mówić o cenie i to w porównaniu do klocków 'markowych'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Grand Mono, to nie wiem, bo przez tę godzinę, którą spędziłem u p.Waszczyszyna puszczał kawałki raczej barokowe lub dawne - skądinąd bardzo bliskie memu sercu... Zresztą trudno oczekiwać, żeby, prezentując swoje małe monitorki, gnębił je np. Mahlerem... ;-) PanaMaćkowe monobloki o wiele trudniej "wywrócić"... nie zrobiły na nich specjalnego wrażenia nawet "Obrazki z Wystawy" (Guillou, Dorian) na organach w Tonhalle - chociaż akurat w tym wypadku BAT-cik wypadł nieco lepiej. I to biorąc pod uwagę, że ich transformatory wyjściowe zostały nawinięte pod impedancję 6 ohmów, podczas gdy moje kolumny schodzą poniżej trzech... Zatem "pary" im raczej nie brakuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jozwa maryn

>jar1

Chyba nawet więcej niż dwa razy biorąc pod uwagę, że ewentualne sklepy ze sprzętem też muszą narzucić swoją marżę - a ta chyba potrafi sięgać 100%, biorąc pod uwagę ceny podczas okresowych wyprzedaży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twonk

co do uczciwego wyceniania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sluchalem,bylem bliski kupna,i rownie wywazona cena.

wiec jak widze mozna rowniez w dosc przyzwoitych pieniadzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.