Skocz do zawartości
IGNORED

które kondensatory istotne?


marven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce poprawic dzwiek wzmacniacza Koda KD261 - wymienilem (jak juz pisalem wczesniej) gniazda teraz przyszła kolej na kondensatory. Jednak nie chcialbym podchodzić do tematu tak ze wymienie wszystkie (bo: 1- fundusze 2- chyba nie ma takiej potrzeby - np nie uruchamiam wogole korekcji wysokich i niskich tonów wiec nie widze potrzeby ruszania tej sekcji) i potrzebuje pomocy. Nie znam sie na wzmacniaczach nie nie wiem ktore elementy są wazne- proszę o porade kogoś doswiadczonego. Mam schemat do tego wzmaka jednak jest dosc duzy i w formacie pdf (zalezy mi aby ktos pomocny podal mi po prostu :" wymień C101, C123, C210..."). Jak ktos chcialby mi pomoc to przesle plik ze schematem. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymień kondensatory w zasilaczu, na jakie to już inna sprawa bo każdy kondensator ma swoją charakterystykę więc ważne jest co chcesz poprawić w brzmieniu.

Może napisz coś o wadach i zaletach tego wzmaka.

 

Z doświadczenia wielu forumowiczów wynika że lepiej sprawuje się bateria kondensatorów niż pojedyńczy odpowiednik o tej samej pojemności.

Dobre są np Panasoniki FC, cena bardzo przyzwoita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.