Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do JBL E 80 ???


gronek

Rekomendowane odpowiedzi

Kto posiada JBL E 80/90 niech napisze prosze z jakim wzmacniaczem tego slucha i jaki może polecić. Potrzebuje coś taniego wiec najlpiej używanego a sprawdzonego. . .

 

Pomóżcie prosze!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to Harman/kardon chyba gra dobrze z JBL. Poza tym sluchałem tych JBL na straym hk610 i faktycznie grało dobrze. Ale szukam dla sibie cos nowszego. A może nie tylko harman?? Denon ?? Yamaha??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co do głośników jesteś poważnie zdeterminowany na te JBL'e. Muszę powiedzieć, że odsłuchiwałem je ostatnio właśnie na Harmanie, model HK 670 i...

 

Basu się po prostu wystraszyłem! Wystraszylem sie, hmm jakby tu..., stosunku ilosc/jakosc. Zeby to zobrazowac przychodzi mi na mysl tylko jedno - wielka, gigantyczna guma od majtek. Nie wyobrazam sobie miec cos takiego w domu!

 

Jesli wiec glosniki te i tylko te, niech forumowicze doradza wzmacniacz bezwzglednie trzymajacy niskie czestotliwosci w ryzach, o basie krotkim, twardym, wrecz suchym. Inaczej bedzie "remiza".

 

(sorki ze pisze bez polskich znakow, ale wlasnie trzymam dzieciaka na reku i do klepania w klawiature zostala mi juz tylko jedna)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio miałem okazje sluchać JBL E100. Najpierw słuchałem sobie normalnych monitorów w tym też JBL - bo w zasadzie na to mnie teraz stać. Ale z ciekawości poprosiłem o przełączenie na największe dostępne w sklepie kolumny - czyli ogromne JBL E100. No i w pierwszej chwili wydawało mi się, że facet uruchomił przypadkiem jakieś subwoofery. To sie go pytam: Panie, czyś mi pan suby powłączał? a facet sie zaczął śmiać. Ja niedowierzając zacząłem podchodzić do wszystkich Subów i sprawdzać, czy jakiś przypadkiem nie działa. No i nie działał.

 

Reasumując to nie wyobrażam sobie tak potężnego basu słuchając stereo. JBL E100 brzmi tak jakby grały jednocześnie ze 2 wielkie suby. Może to i dobrze ale moim zdaniem do kina domowego a nie do stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje kupić E 80 bo E 90 okazują się za duże do mojego ponad 20-metrowego pokoju. Co dopiero E 100 :) Ciekawe jakie są optymalne warunki dla E100 :) Sluchałem ich jedynie w MM...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam sie za wzmacniaczem do jbl E80 i ostatnio wpadłem na amplituner stereo HK 3470. Wiem że lepiej zainwestowac we wzmacniaczi tuner osobno ale jakos uparłem sie na te amplitunery....

 

Moge go kupic za 1200zł. Gość kupił go w zeszłym roku w stanach Jest prawie nie używany Żadnych śladów użytkowania. nawet nie ma zdjętych folii fabrycznych Spodobał mi się i gra tez swietnie. Moc to 2x100W i RW

+-45A Miałem możliwosc odsuchania go z jakimis B&W. Jest to wyższy z dwoch modeli ampl stereo - dzisiaj zastąpiony przez HK 3480 kosztujacy w sklepie sporo ponad 2000

 

Powiedzcie czy warto dać za ten starszy model 1200 zl ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedzcie czy warto brać sprzęt który fabrycznie pracuje na hamerykanskim pradzie. Do niego jest transformator na którym jest napisane:

 

max 500W 110v na 200v i zakres od 50-60hz

 

Sprzęt działa (słuchałem) na w/w transormatorze - jak go nazwał w mailu właściciel - "kostce"

 

Jaki powienien do tego być transformator?? I jakie mogą być konsekwencje złego transormatora??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedzcie czy warto brać sprzęt który fabrycznie pracuje na hamerykanskim pradzie. Do niego jest transformator na którym jest napisane:

 

max 500W 110v na 200v i zakres od 50-60hz

 

Sprzęt działa (słuchałem) na w/w transormatorze - jak go nazwał w mailu właściciel - "kostce"

 

Jaki powienien do tego być transformator?? I jakie mogą być konsekwencje złego transormatora??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudności ze sprzedaża to inna sprawa...

 

Najważniejsze jest to czy ten sprzęt wogóle dobrze działa z takim transformatorem?? Czy można wirzyć temu co jest na nim napisane ??

 

Może ktoś znający się na rzeczy potrafi wyjaśnić ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 1200 zl - to już całkiem sporo. Wez chłopie poszukaj czegoś innego żebyś później nie musiał sie pocieszać, że wszystko jest ok, gdy nie będzie to do końca prawda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki I tak sceptycznie na to patrzylem od jakiegos czasu

 

Zastanawiam się na HK 675 albo HK 670 Na allegro można kupić od 1450 zł Nigdzie indziej w odbrej cenie nie znalazłem. W sklepach, w których byłem to ceny zbyt kosmiczne jak dla mnie były. Może coś polecicie??

 

Jeszcze jedno pytanie: Jakie amplitunery są najlepsze w stereo ?? (o ile takie pytanie ma sens)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Mam pytanie dotyczące amplitunera kody AV-600 Moc 7x150W (8 ohm) i pobór mocy ok 900W. Cytałem już trochę na tym forum o kolumnach JBL serii E. Czy pociąfnie taki sprzęt te kolumny, ewentualnie mniejsze. Podobno amplitunery nie mają wystarczającej mocy dlatego pewna część ludzi na forum mają problemy z tymi kolumnami. Zamierzam kupić narazie sam front, ale w przyszłości zamierzam skompletować resztę. Proszę o waszą opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>su-a900d, ale myślę o HK 970

 

Zastanawiam sie masterofdeath co dala Ci ta przesiadka z technicsa 900d na HK 970... Mnimac kazdy czlowiek prawie zec technics sprzet dzis przejsciowy i zamienion byc z czasem musi ale na HK? Co bardziej pozytywnego np. po odsluchu Master of puppets?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie Harman:) wczoraj byłem w sklepie i widziąłem harmana hk670 nowego za 1300 kz:) całkiem przyzwoita cenka;) jego polecam do tych kolumn:) lub hk 970;p powiem tak.. jezeli chodzi o róznice pomiędzy nimi.. teoretycznie nie ma zadnej..;) ale praktycznie słuchając jednego a potem drugiego.. tylko e na tych samych kolumnach czujemy coś innego:) moze grają podobnie, ale napewno inaczej;) KUP 670 lub 970:) będziesz zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masterofdeath6

> Też chwaliłem te swoje (CENSORED)

 

Masterofdeath6, spokojnie, ja nic nie chwale. Zastanawialem sie jedynie nad sensownoscia wymiany 900d na

HK 970. Dlaczego? Sluchalem kiedys harmana 670. Poza miesistym basem (domyslam sie ze tego szukales) uderzyla mnie tez dosc wstrzemiezliwa gora... A to w heavy dosc istotne ograniczenie. Ale byc moze w HK 970 jest z tym lepiej...

W kazdym razie moim faworytem pozostaje Denon 1500AE... Na dzis dzien oczywiscie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

ta 900etka to straszna porarzka!!! W ogóle nie ciągnęła tych kolumn. Sam pisk i syk, totalne bezbasie!!!

0 sceny 0 kontroli, cruelty true. Słuchanie na nim to była tortura. Po godzinie bolały uszy, to wzmak dla masohistów. Do HK970 ten śmieszny su nawet nie ma porównania w tym co oferuje w muzyce. To prawda, że hk ma niemiłosierny bas. Ale mi tam to nie przeszkadza. Co do metalu. Heavy słucham b. rzadko (wyłącznie black/death/brutal death), ale i w heavy średnie i wysokie są o 3 klasy lepsze niż przy wspamnianym su900. Tematu "denon" niestety nie znam. Nie miałem okazji obcować z tą firmą. Nie widzę jednak najmniejszej potrzeby żadnych zmian jeśli chodzi o mój zestaw a już w szczególności wzmaka!!!(przynajmniej na 5-6lat)-bo wiadomo jak to jest z audio; człowiek wciąż się uczy i po jakimś czasie dostrzega sie niedoskonałości.Dla mnie HK970 jest o kilka(naście) szczebli wyżej w mojej drabinie audioewolucji :>

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.