Jump to content
IGNORED

CDP-X555ES

yogi1

Recommended Posts

Ja mam CDP-X505ES i uważam, że to naprawdę solidne, świetnie brzmiące i godne polecenia CD. Jest to egzemplarz od Marekzawa ( Marek jest również autorem upgradu tego klocka ). Słyszałem Sony z seri2ES i moim zdaniem nie mają startu z X505ES lub X555ES. Zresztą Piotrek608 już wielokrotnie chwalił te modele Sony.

Co do lasera: mój egzemplarz ma 12 lat i czyta dosłownie wszystko - nie zdarzyło się, żeby jakiejś płyty nie zaakceptował:) Poza tym dostep do utworów jest rekordowo szybki. Marekzawa ma 19-letnią 555ESD i czyta także wszystko. Trwałość laserów w tych modelach była naprawdę wysoka.....choć najlepiej przed zakupem przetestować to.

Witam !

>yogi1

Oczywiście wyrzuć tego 2ES i bierz 555ES.

Z laserami nie jest źle, natomiast sam mam u siebie 559ES w kawałkach bo choć laser jest OK, to padła płytka sterownia i klops, nie do kupienia ( a wylutowywać procki smd to dziękuję ). Tak więc jest to sprzet na lata, chyba że :(

Jakby ktoś reflektował części, to na priva ( upgrade też jest, osobna pcb z zegarem tenta i filtrami FNDR a'la Stożek + pełna symetria na wyjsciu ( XLR-y ).

Pozdr.

Wszystkie ES czytają CDR.

Wiedzę na ich temat znajdziesz na tej stronie.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>marekzawa

Dzieki za linka, wynika z niego, ze x55 i x555 to taki same cedek (nawet cena byla taka sama).

A co tych cdr-w, to nie pomne juz w jakim watku, ale pamietam, ze ktos pisal o celowej polityce Sony (promocja mini dyskow) polegajacej na blokowaniu takiej mozliwosci, ale dotyczylo to chyba wczesniejszych modeli.

CDR-W raczej nikt nie używa do muzyki.

Cenami przy porównaniach bym się nie sugerował.

Jak popatrzysz na te zestawienia to zauważysz że Sony od 1988r stosowało politykę cenową zależną od segmentu, czyli 7, 5, 3. Ceny klocków z danego segmentu były zbliżone i stałe bez większej różnicy w jakich latach je produkowano.

• 2 years later...

Witam.

Chciałbym odgrzać stary kotlet, mianowicie sony cdp-x555es.

Przesiadłem sie ostatnio na niego z cdp-x222es i potwierdzają sie opinie przedmówców. Gra potężnie, z rozmachem. Wszystkiego jest więcej, żywiej... Jak laser nie padnie to rewelka jak dla mnie.

Z wyszukiwarki korzystałem oczywiście, opinie przeczytane już z 10razy każda!

Interesuje mnie jak ten model ma się do cdp-x505ES, cdp-x559ES; a istnieją jeszcze modele cdp-x555ESA i cdp-x555ESJ

pozdrawiam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.