Skocz do zawartości
IGNORED

CDP-X555ES


yogi1

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM POSIADAM CD 2ES I ZASTANAWIAM SIĘ CZY WARTO KUPIĆ TEN MODEL SONY CDP-X555 ES

CZY LEPIEJ 2 ES WYSŁAĆ DO P. STELMACHA

POZDRO

KRZYSZTOF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więcej niż dobry CD - dużo lepszy od modeli serii 2.

Ale czy zagra lepiej od 2 z DAC Stelmacha nie potrafię odpowiedzieć.

Może Piotrek608 pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno tego x555es nie mozna zestelmachowac, juz sie dowiadywalem. co do jego tuningu - np. Piotr odradzil grzebanie, dobrze jest jak jest :) ogolnie polecam, tego 2es nie znam, ale 555 to fajny klocek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy w zyciu Stelmach nie zagra lepiej od CDP-X555ES ! Sony ma lepsza głebie i stereofonie no i genialnie laboratoryjny dzwiek.

 

Ale za to napewno lepiej Stelmach zagra od CDP-XA2ES ZDECYDOWANIE WYSYŁAJ DO PANA ANDRZEJA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotrek608 milo to slyszec :) ja kiedys sie martwilem, ze nie mozna tego cd "zestelmachowac", a to widac nie ma potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jestem tego pewien porownywałem te cd bo moj kolega Gonzo2 ma tego cedeka od 7 lat znam go i jego dzwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jestem tego pewien porownywałem te cd bo moj kolega Gonzo2 ma tego cedeka od 7 lat znam go i jego dzwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO CO LEPIEJ ZROBIĆ KUPIĆ CD555ES A CD 2ES SPRZEDAĆ CZY POZOSTAĆ PRZY CD2ESI PRZEROBIĆ DAC

CZY Z LASEREM NIE MA PROBLEMU KUPIC DO CD555ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CDP-X505ES i uważam, że to naprawdę solidne, świetnie brzmiące i godne polecenia CD. Jest to egzemplarz od Marekzawa ( Marek jest również autorem upgradu tego klocka ). Słyszałem Sony z seri2ES i moim zdaniem nie mają startu z X505ES lub X555ES. Zresztą Piotrek608 już wielokrotnie chwalił te modele Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lasera: mój egzemplarz ma 12 lat i czyta dosłownie wszystko - nie zdarzyło się, żeby jakiejś płyty nie zaakceptował:) Poza tym dostep do utworów jest rekordowo szybki. Marekzawa ma 19-letnią 555ESD i czyta także wszystko. Trwałość laserów w tych modelach była naprawdę wysoka.....choć najlepiej przed zakupem przetestować to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

>yogi1

Oczywiście wyrzuć tego 2ES i bierz 555ES.

Z laserami nie jest źle, natomiast sam mam u siebie 559ES w kawałkach bo choć laser jest OK, to padła płytka sterownia i klops, nie do kupienia ( a wylutowywać procki smd to dziękuję ). Tak więc jest to sprzet na lata, chyba że :(

 

Jakby ktoś reflektował części, to na priva ( upgrade też jest, osobna pcb z zegarem tenta i filtrami FNDR a'la Stożek + pełna symetria na wyjsciu ( XLR-y ).

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuj i witamy w klubie:):)Cdp-X55Es to znakomity cd bardzo pedantycznie grajacy i wykonany laser nie do zabicia.

moj kolega go ma slucha dziennie po 4 godziny minimum ..nic sie nie dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji dwa pytania do znawcow ES-ow:

 

- czy x555es to po prostu x55es po malej kosmetyce? (spotkalem sie kiedys z taka wypowiedzia na jakims forum)

 

- czy x555es radzi sobie z cdr-ami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ES czytają CDR.

Wiedzę na ich temat znajdziesz na tej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marekzawa

 

Dzieki za linka, wynika z niego, ze x55 i x555 to taki same cedek (nawet cena byla taka sama).

 

A co tych cdr-w, to nie pomne juz w jakim watku, ale pamietam, ze ktos pisal o celowej polityce Sony (promocja mini dyskow) polegajacej na blokowaniu takiej mozliwosci, ale dotyczylo to chyba wczesniejszych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDR-W raczej nikt nie używa do muzyki.

Cenami przy porównaniach bym się nie sugerował.

Jak popatrzysz na te zestawienia to zauważysz że Sony od 1988r stosowało politykę cenową zależną od segmentu, czyli 7, 5, 3. Ceny klocków z danego segmentu były zbliżone i stałe bez większej różnicy w jakich latach je produkowano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

 

Chciałbym odgrzać stary kotlet, mianowicie sony cdp-x555es.

Przesiadłem sie ostatnio na niego z cdp-x222es i potwierdzają sie opinie przedmówców. Gra potężnie, z rozmachem. Wszystkiego jest więcej, żywiej... Jak laser nie padnie to rewelka jak dla mnie.

Z wyszukiwarki korzystałem oczywiście, opinie przeczytane już z 10razy każda!

 

Interesuje mnie jak ten model ma się do cdp-x505ES, cdp-x559ES; a istnieją jeszcze modele cdp-x555ESA i cdp-x555ESJ

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.