Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego dobre mointory są złe?


bojaco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie mogę się uporać z doborem głośników, przewertowałem archiwum i dalej siano w głowie. Zauważyłem że większośc z Was jest miłośnikami wolnostojących. Do kilku dni wstecz miałem monitory, poszły do innego słuchacza wraz ze standami, trochę mi szkoda bo mam teraz tylko ból głowy, kiedy usiłuję rozwiązać dylemet, co kupić?

Pomyslałęm, że czas na POWAŻNE głośniki. Do tej pory tylko i monitory i monitory, ale czy słusznie rozumuję, a może jestem w błędzie?

Znam ograniczenia swojej kieszeni i powierzchni w jakiej mają grać. Co poniektórzy sugerują, weż te podłogówki, nie zgubią się, nie będą tłumić nawzajem, inni żaś twierdzą że tylko monitory. Ale jeśli tak to wchodze znów w temat standów a tam tyle pułapek - drewno czy metal, kolce czy bez, podstawa granit czy drewno i tak w koło Macieju...

Garść faktów, pokój 12.5 m5, głośniki będą stały na dłuższej ścianie, baza ok.2 m i grały do przeciwległej czyli ok. 2.5 m mają wolnej przestrzeni przed sobą bo resztę zabierają meble. Blisko ścianybędą tylne ścianki kolumn, wolnostojące ok. 20 cm, monitory nieco więcej, czyli tylko grające przodem. Podłoga to parkiet z dywanem ale kolumna czy też stand będzie stała na parkiecie.

Wzmak do wymiany, póki co Denon 725R, Cd Pioneer PD-8500, interkonekt Monster Cable 400 oraz VdH Clearwater.

Myślałem o Phoebe czy Hyperion z AA, rozmawiałem z p.Michałem, czytałem to i owo, i dalej nie wiem, czy takie jak te będą grały w moim pokoju? Powiecie, kup lepsze, większe, bedziesz miał na lata, zmienisz mieszkanie itp. prawada, ale ja chcę słuchać muzyki teraz, a nie za rok,dwa, trzy lata! Skąd wiem, gdzie się wyprowadzę, jakie wymiary i akustykę będzie miał mój pokój?

A więc monitory? Jeśli z AA to Diony, a jeśli monitory to znowu będę pruł temat standów... ale Diony kosztują tyle co Phoebe niemalże, ze standami tyle co Phoebe a może i więcej. A od Phoebe do Hyperionów niedaleko.

Wiem, odsłuchaj wpierw, poza tym jest tyle inych!. Ok, Panowie. Ale akustyka i warunku w sklepie to nie mój pokój, to co pięknie na miejscu brzmi może wypaść blado u mnie bo te nie będą TE warunki.

Zauważyliście że wciąz tylko głośniki AA, fakt jakoś mi zalazły zaskórę ale jeszcze ich przecież nie kupiłem.

Zmierzam w swoich wywodach do tego, że pogubiłem się kompletnie i pragnąłbym uslyszeć konstruktwych głosów rozważających wszystkie A i B, przemawiających w TYCH zakreślonych warunkach za monitorami lub podłogowcami. Najlepiej faktycznych użytkowników, których warunki są zbliżone bądż takie same jak moje lub borykali się z problemem jak mój.

Pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zakładając, że sufit masz na normalnej (nowoczesnej, nie przedwojennej) wysokości, to do tej kubatury nie odważyłbym się wstawić nie tylko podłogowców, ale i dużych monitorów.

2) określ budżet, tj. ile chcesz wydać; zasadniczo korci mnie by zaproponować Ci poszukanie Dynaudio z drugiej ręki (osobiście słyszałem 42 grające w 30m2, i tragedii nie było).

 

Pzdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że podłogowe są lepsze, ale droższe...chyba, że kupi się jeszcze droższe monitory. Tak generalnie rzecz biorąc. A w małych pokojach...podłogówka musi być naprawdę dobra i możliwie jak najwęższa. Jak na przykład na 12,5m2,

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie moge patrzec na to ciagle bezkrytyczne uogolnienie i powtarzanie madrosci typu: male pomieszczenie -> monitory, wielkie pomieszczenie wolnostojace. Ciagle zapominacie o tym ze znajdziecie zarowno monitory z nadetym basem jak i podlogowce ze szczuplym basem (zakladajace ze to jest to kryterium decydujace o tym czy dany glosnik sie do okreslonej wielkosci pomieszczenie nadaje - BTW ja sie z nim nie zgadzam). Malo tego, niezadko w ramach jednego produktu/familii znajdziecie roznorako zestrojone ustrojstwa

 

Przyklady?

 

B&W 601 (monitor) szczuple

B&W 602 (monitor) solidny bas

B&W 602.5 (podlogowiec) szczuple

B&W 603, 604 (podlogowiec) solidny bas

 

Dynaudio 122 (podlogowiec) szczuple (znakomite!!!)

Dynadio 72, 82 (podlogowiec) solidny bas

 

LINN Keilidh (podlogowiec) szczuple

LINN Kaber (podlogowiec) szczuple

 

itd, itp,...

 

takich przykladow mogl bym mnozyc dziesiatki!!!!

 

 

Toz to czyste oglupianie "bezbronnych" nowicjuszy zdajacych sie na zyczliwe rady "fachowcow"

 

pozdro,

xajas (ktory nie zawsze moze sie opanowac i zachowac cierpliwosc...)

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to parę dni temu wypuściłeś Bowersy 303. Długo je miałeś? Coś konkretnego ci nie odpowiadało w ich brzmieniu? Miałeś ich dość? :) Czy też, skoro piszesz, że trochę żałujesz, zrobiłeś to bo po prostu zachciało ci się jakiejś zmiany, najlepiej na podłogówki a teraz masz wątpliwości czy na "poważne" kolumny nie masz aby za małego pokoju?

 

Nie masz żadnej możliwości wzięcia kolumn do domu, posłuchania i zwrotu jeśli nie będą ci odpowiadać?

 

Nie napisałeś nic o charakterze dźwięku ani rodzaju muzyki jaki ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojaco

W kwestii standów... Nie rób problemu z ich doboru! Mają być solidne i tyle. Płyty z granitu lub marmuru zrobisz u kamieniarza. A czy drewno, czy metal? Granit czy marmur, moim skromnym zdaniem nie ma zasadniczego znaczenia. Dobry głośnik zagra i na granicie i na marmurze, a słabemu nie pomogą ani standy, ani kable, ani płyty. Przynajmniej nie w dużym stopniu.

Monitory, czy podłogówki... Ja mam monitory w 12,5 m i na niektórych płytach występują rezonansy basowe. To oczywiście kwestia ustawienia (u mnie niezbyt dobrego) i akustyki pokoju. Jak przeniosę sprzęt do dużego pokoju, wszystko jest jak trzeba.

Jedyne wyjście, to wypożyczyć kolumny do domu. Tylko wtedy będziesz miała pewność, że będziesz zadowolony. Takiej pewności nie da Ci ani forum, ani sprzedawca! Pamiętaj, nie wierz mitom ani stereotypom, tylko samemu sobie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. Sprzedałem 303 bo przestało mi odpowiadać ich brzmienie. Są efekciarskie, dynamiczne i żwawe, jak dla za bardzo. Zmieniło się sporo od czasu kiedy zacząłem kompletować swój pierwszy sprzęt, zmieniło się moje podejście do muzyki. miałem Miltony, B&W 302, które nieżle grały ze sprzętem Denon-a, potem Tannoye 2.5. które sprzedałem bo mnie zamuliły, potem 303 j.w. i wreszcie wróciłem do Tannoyów 2.5, które mi się po prostu spodobały. ale to nie wszystko, zmieniała się konfiguracja sprzętowa, wpierw amplitunery, kolejne ich modele, zmiany CD-eków, wreszcie wzmak, który mam do dziś (Denon 725R), i kolejene CD.

Zawsze Denon. Ale coś się zmieniło, podłaczyłem Cd Pioneer PD-8500 i zrozumiałe, że chcę iść w tę stronę-spokoju. Muzyka ma mi dawać szansę relaksu. 303 zaczeły mnie męczyć swym sterylnym temperamentem, w zestawieniu z Denonem o podobnej charakterystyce bylo tego zbyt wiele...

Czego szukam? Moge powiedzieć tak, choć to może nie zabrzmi ładnie ale pozwoli zrozumieć co mam na myśli. To coś mogę przyrównać 30-letniej kobiecie, dojrzałej i świadomej czego chce.

Szukam dojrzałości i tak pragnę od nowa zestawić swój sprzęt. Nie mam tyle pieniędzy by mierzyć w top hi-endu ale przyzwoite stereo leży w moim zasięgu.

Wiem, najlepiej byłoby wszystkiego co mnie interesuje, posłuchać. Niestety nie da się, to nierealne, nie ma w sklepie, za daleko, brak czasu, nie ta kieszeń itp. Głośniki droższe tzw. przyszłościowe i ten sam wzmak, czy ciut tańsze, dopasowane idealnie do moich warunków plus zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na dołożenie do wzmaka - oto jest pytanie. Acha, PMA-725R jest do sprzedania...

I to było właściwie na tyle.

Pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w mniejszości, bo uważam że monitory są lepsze od podłogowych gdzieś tak do kilku tysięcy zł za parę o ile nie jest się posiadaczem pomieszczenia powyżej 25 m.kw. i słucha się różnorodnej muzyki. Jeżeli ktoś preferuje małe składy akustyczne i muzykę wokalną, to granica przenosi się jeszcze wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

W takim razie Dynaudio Audience 42 mogą być faktycznie tym, co ci sprawi radość. Może 52, ale tych nie słyszałem, i nie wiem, czy bas nie będzie zbyt ekspansywny do 12.5 metra. Niewykluczone jednak, że będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio to dobry pomysł, ale nie z obecnym wzmacniaczem. Denon PMA725R raczej sobie z nimi nie poradzi, i może przez to brakować kontroli basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem dynaudio 50 z denonem model niżej niż 725 i nie tyle brakowało kontroli basu co w ogóle basu - kręcenie regulacją na max !!! poprawiało sprawe ale to było podbicie w rejonie 100Hz i nie było to naturalne - co więcej siadała dynamika - słabe połączenie - jak denon to jakiś mocniejszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak polacałbym w dalszym ciągu monitory, najlepiej w obudowie zamkniętej. Jednocześnie to stawia wyższe wymagania wzmacniaczowi, nie każdy zdoła poprawnie wydobyć niższy bas z konstrukcji zamkniętych. Jak masz niewiele kasy, można przyjrzeć się ofertom na allegro, są sprzedawcy którzy znają temat i i nawet potrafią sensownie coś doradzić, wtedy do 500zł można kupić całkiem przyzwoite głośniki.

Jeśli nie odpowiada Ci brzmienie, w pierwszej kolejności przyjrzyj się źródełku i wzmacniaczowi, być może to one są problematyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Piter z naszego forum miał - ma do sprzedania Thiele 5 ( czy 0,5)

małe, ale stojace kolumny ,słuchałem ich, mimo swych 5-6 lat kapitalny dźwięk i chyba cena bardzo niska, ale to juz musisz sam ustalic. Jak bedziesz zainteresowany to znajdź go na forum - wyszukiwarka.

Moim zdaniem warto ,lepsze od propozycji jakie tu padły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"wcześniej miałem dynaudio 50 z denonem model niżej niż 725 i nie tyle brakowało kontroli basu co w ogóle basu - kręcenie regulacją na max !!! poprawiało sprawe ale to było podbicie w rejonie 100Hz i nie było to naturalne"

 

Czyli wzmacniacz nie wyrabiał, cóż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna opinia:

W małych pomieszczeniach, a w takim właśnie słucham muzyki, samo pomieszczenie może mieć większy wpływ na odtwarzanie basów niż wynikałoby to z samych użytych kolumn i ich charakterystyk podawanych przez producenta. Dosyć długo walczyłem z uporczywi modami basowymi zmieniając utawienie monitorów w pomieszczeniu, czy też wykonując pułapki basowe według pomysłu kolegi Xajasa.

Tutaj pragnę mu podziękować za udzieloną pomoc.

Im jednak niżej z częstotliwościami akustycznymi działanie tych ustrojów podlega jednak znacznym ograniczeniom. Myślę, że słynne stwierdzenie, że w jednych pomieszczeniach kolumny zagrają a w innych nie jednak ma swoje mocne podstawy empiryczne!

Dlatego też sądzę, że należy zmierzać w kierunku uzyskania takiego brzmienia, które nam samym odpowiada i nie naśladować obiegowych mitów.

No i bardziej na temat. Jestem zwolennikiem głośników firmy Dynaudio. Przerabiałem Audience 52 a teraz mam Contoury 1.3 SE (w 17 m2). Sądzę, że nie jest powiedziane, które z tych głośników zagrają lepiej w 12 m2. Trzeba to po prostu sprawdzić. Ja stawiałbym na Audience 42 bo przy większych monitorach brzmienie będzie podbasowione. Kolumny odtawiłbym od ściany tylnej min 50 cm. Sądzę, że basu nie zabraknie, a tekstyla kopułka zapewni niezapomniane przeżycia muzyczne.

Oczywiście nie kupowałbym niczego przed uprzednim sprawdzeniu u siebei w pokoju. Monitory Dynaudio mają znamionową impedancję 4 ohmy. Więc jest potrzebny wydajny prądowo wzmacniacz aby eksperymenty audiofilskie zakończyły się powodzeniem.

Pozdrawiam

Jarek

No i jeszcze się narażę: Nie wierzę w żaden tuning kolumn głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogowce w 12m2? Trzeba uważać, wszystko zależy od kolumn no i pokoju oczywiscie. Mialem kiedys wstawione moje dali450 do takiego pomieszczenia i hmm.... co tu dużo mówić katastrofa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując swoje miszyny m51 posłuchałem też u siebie w domu m34...bo chciałem mieć podłogowe (a raczej tak mi się wydawało). Ciut droższe m34, b. zachwalane w prasie, w porównaniu z m51 zagrały tragicznie- dla mnie jeden z przykładów, że "tańsza" podłogówka (bo to grupa niżej w stosunku do "5") gra słabiej od "droższego" monitora. Wątpliwości w tym przypadku po prostu nie było. Pokój odsłuchowy ma 16m2.

Teraz, przyznam, myślę od podłogówce, ale bardzo ostrożnie do tematu podchodzę; w każdym razie, u kolegi w znacznie mniejszym i mniej ustawnym pokoju grają AudioPhysic Spark i jest bardzo dobrze.

Sam zastanawiam się np. nad Virgo, ale na pewno porównam wcześniej z odpowiednim monitorem,

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos monitorów Mission. Mam w domu parkę M31i, które porównywałem w pokoju 17 m2 z Contourami 1.3 SE.

Obiektywnie trzeba stwierdzić, że mają one pewne braki w zakresie basu (fizyka) ale poza tym w zakresie tworzenia sceny dźwiękowej i brzmienia niewiele ustepują renomowanym skrzynkom Dynaudio. Naprawdę polecam do małych pomieszczeń (cena u dealera ok. 890 zł).

Pozdrowienia,

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle z monitora bas to osobna historia.

Przyzwyczajenie do podłogówek mają chyba małe szanse na zaakceptowanie takiej charakterystyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze duzo tez zalezy od wysokosci pokoju-co z malymi wysokimi pokojami i na odwrot.

Czy nie macie w monitorach problemu tego typu ze jak sluchacie cicho to brakuje basu a jak sluchacie glosno to jest go za duzo ?

Czy nie lepszym rozwiazaniem (oczywiscie zaleznie od tego kto co lubi sluchac bo ja np. muzyke ktora potrzebuje wykopu w kolumnach) jest podlogowka w dwoma glosnikami nisko-srednio , ale taka ktora raczej na basie jest oszczedna plus wzmacniacz ktory przedklada jakosc nad ilosc basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre monitory mają tyle basu ile trzeba, niezaleznie od głosności z jaką sie słucha. Znowu rozmawiamy o stereotypach. są monitory, które schodzą na tyle nisko, ze jesli nie słuchasz muzyki elektronicznej (gdzie generowane są częstotliwości nie występujące w naturalnych instrumentach) bądź organowej, zaspokoją wszystkie potrzeby. Monitory mogą świetnie oddać cały power muzyki rockowej, z rytmiczną stopą perkusji i niskim dźwiekiem basu elektrycznego. Dobrych monitorów jest na rynku pod dostatkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan a czy slyszales jakas dobra 3-drozna podlogowke w ciezkiej muzyce ktora obaj preferujmy ?:)

Nie mowie o jakiejs przypadkowej...

Ja slyszalem i od tej pory zaden monitor mnie nie moze usatysfakcjonowac w pelni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby był możliwy naprawdę niski bas z jakichkolwiek monitorów. Tu rzeczywiście chodzi o fizykę. Serdecznie wątpię również w to, żeby nawet złotousi audiofile byli w stanie określać częstotliwość podstawowej harmonicznej na ucho. Co innego subiektywne postrzeganie ilości basu. Nierzadko można powiedzieć o monitorach, że mają za dużo basu. Tylko że basu średniego zazwyczaj (100 - 200 Hz), który jest po prostu uwypuklony konstrukcją obudowy. Taki trick, ot co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę aby był możliwy naprawdę niski bas w pomieszczeniu 12,5m2. Tu chodzi o fizykę...

Polecam ponadto przyjrzeć sie "podłogowcom", które "podłogowcami" nie są, jeno monitorami w dużych pudłach sięgajacymi podłogi.

W środku przegroda, komora mała, poniżej balastowa z dziurką na żwirek albo i nie...trzeba na to zwracać uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie bas mam w pokoju naprawde niski,z tym ze na tyle niski na ile został nagrany,i mi to naprawde wystarcza,wbrew stereotypom,bas w rock/metalu wcale nie musi byc bardzo niski,zejscie do około 50hz spokojnie starczy,z tym ze musi miec wykop i byc w miare jak najlepiej kontrolowany(polecam do tego płyte Dream Theater-Train of Trought,przed chwila słuchałem,albo nowa płyta Nevermore;) ) .Słyszałem duze podłogówki i poza monstrualnym basem zbyd duzego wrazenia na mnie nie zrobiły,a były to Avance Epsilon 960,poza tym w 12m2 to była by przesada miec takie kolumny.Druga sprawa,scena,moim zdaniem monitor duzo lepiej przekazuje niz podłogówka,oczywiscie cały czas mam na mysli kolumny tej samej klasy z tym ze w wersji podłogowej i podstawkowej,bo konfrontacja podłogówki w cenie monitora jest zdaje mi sie nie wymagajaca dyskusji.I odnosnie niskiego basu a pomieszczenia,to nie zgodze sie z tym ze jak mały pokój to basu niskiego mozna nie osiagnac,miałę kiedys suba z 25cm przetwornikiem i wiem jaki niski bas mozna uzyskac w takim pokoju,kosztowało mnie to nawet sprawe w sadzie przez nadwrazliwa sasiadke...:) a teraz mam spokój a bas jest neutralny i wystarczajaca niski jak dla mnie,poza tym monitor z głosnikiem 18 a 13 cm to 2 rózne swiaty basowe,jak powiedziałem wczesniej,mi basu wystarcza do metalu jak i scena jest jak na 12m2 dosc obszerna,moze josef cos napisze,bo słuchał u mnie,ale nie wiem jak mu sie to podobało w tych 12m2;)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby nie było ze słuchałem tylko monitora udajacego podłogowca(Avance epsilon 960) to słuchałem tez JBL-i z serii Xti bodajrze i basu było wiecej,ale czy nizej schodził to juz ina sprawa,poza tym podłogówki wogóle w 12m2 to troche przesada,z tym ze zalezy jakie to podłogówki bo takie kody za 700zł to np mozna wstawic bo basu to one maja mało:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.