Jump to content
IGNORED

Zestaw do muzyki rockowo-metalowej

Faeton

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Noszę się z zamiarem skompletowania zestawu stereo. Mój budżet to ok 6 tyś. zł. Szukam zestawu na którym słuchanie moich płyt Therion, Tiamat, Samael, Opeth, Type o Negative powodowało dreszcze na plecach (w pozytywnym sensie tego znaczenia). Chciałbym też, żeby Bach brzmiał równie przyzwoicie. Czy jest szansa aby w tym budżecie coś sensowenego złożyć? Mój pokój to 22 m2. Wysoki na 2,80 m. Po przeczytaniu forum ma mentlik w głowie. Pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) +

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) +

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - trochę drożej, ale będą ciary w pokoju do max. 30m, w 20 m super ciary :)

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Może być też Rotel +

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -to wyjątkowo rockowy zestaw wg Hifi Choice - wprawdzie tam mieli większe S8, ale S6 za 4200 zł katalogowo też pewno się nadadzą :)

Hidden Content

zyzio z całym szacunkiem dla tych klocków,ale słuchałem tej samej konfiguracji i do rocka metalu to jest nie za szczesliwe zestawienie.No chyba ze ja tak to odebrałem i muzyka któej na tym słuchałem była za bardzzo metalowo nagrana;).Poelcam do tej muzyki cos przejszystego,ale i muzykalnego,z rytmem,bas nie musi byc miazdzacy jak w paradigmach ale w miare dokładny,i nie moze taki system powpdowac przysypiania,tylko musi sprawiac ze wgniata w fotel,polecam cos z Nada(372) i do tego moze tanio kupic jak sie poszuka badz uzywki Avance Signature(epsilonów celowo nie polecam;) ) albo cos od Visatona,le to trudniej spotkac.Albo..... cos od Gryphona albo Audio Note,ponoc do rocka idealne:D z tym ze ta cena.....:)

Witaj. Słucham dokładnie takiej samej muzy jak ty, i też jestem w trakcie kompletowania porządnego sprzętu, niestety jak zapewne sie zorientowałeś nie jest to łatwa sprawa, jak do tej pory to kupiłem kolumny triangle altea es, radzę ci posłuchać bo wszelkie orkiestracje i chórki slychać na nich rewelacyjnie, co do reszty to też nie jest najgorzej, bas jest konkretny uzyskał wysokie noty w prasie audiofilskiej, to kolumny które grają bardzo przestrzennie, możesz też posłuchać paradigm monitor 9 lub 11, avance dana 680XT lub Canton Le 190, trochę czasu to zajmuje ale najlepiej posłuchać i wybrać dźwięk który cię najbardziej zadowoli, co do wzmacniacza to poczekaj do wyboru kolumn i wtedy szukaj porady, do triangli to polecano mi rotela, vincenta lub exposure ale dopiero w przyszłym tygodniu zaczynam odsłuchy, pamiętaj że wiele sklepów oferuje raty 0% zawsze można kupić coś odrobinę droższego ale z korzyścią dla jakości. Jak już czegoś posłuchasz to dać znać ciekaw jestem opinii, i wtedy możemy pogadać o wzmacniaczu. Pozdrawiam

A ja bym doradzil po prostu dobry sprzet i tyle ale o otwartym, dynamicznym brzmieniu.

Nie ma co popadac w skrajnosci. Sam mam bardzo 'anty-rockowy' sprzet na muzykalnym Audio Analogue i musze powiedziec, ze rock brzmi na nim bardzo ciekawie bo jest nieprawdopodbnie wiele melodii. A wykopu i tak sie nie ukruszy :-)

pzdrw

soso

Ja ciary mam wtedy, kiedy slysze dobra muzyke bez wzgledu na jakim sprzecie jest odtwarzana.

Takich podobnych tematow juz troche sie przewinelo na tym forum. Szczegolnie z lekkim rozbawieniem czytam "kolesi", ktorzy lubia gadac pierdoly a jeszcze nie uswiadczylem ich wpisu w zakladce MUZYKA pod pewnym watkiem...

Dziękuję wszystkim za zainteresoanie.

Z jakimi ograniczeniami muszę się liczyc przy skompletowniu zestawu do muzyki rockowej i słuchaniu na nim wspomnianej muzyki barokowej. Czego będzie za dużo lub za mało?

Co z innymi gatunkami? Szukam zestawu w miare uniwersalnego (z przewagą oczywiście cięższej muzyki). Ale w miarę niedrogiego.

Pozdrawiam,

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.