Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do muzyki rockowo-metalowej


Faeton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Noszę się z zamiarem skompletowania zestawu stereo. Mój budżet to ok 6 tyś. zł. Szukam zestawu na którym słuchanie moich płyt Therion, Tiamat, Samael, Opeth, Type o Negative powodowało dreszcze na plecach (w pozytywnym sensie tego znaczenia). Chciałbym też, żeby Bach brzmiał równie przyzwoicie. Czy jest szansa aby w tym budżecie coś sensowenego złożyć? Mój pokój to 22 m2. Wysoki na 2,80 m. Po przeczytaniu forum ma mentlik w głowie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - trochę drożej, ale będą ciary w pokoju do max. 30m, w 20 m super ciary :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, po zobaczeniu pierwszego linku stawiam na rotel + rotel + paradigm :)

Ja obstawiam jako zrodlo NAD'a S500 - lepszy i rownie rockowy to gryphon adagio, ciut drozszy :). do tego moze jakas koncowke primare i kolumny hmmm no wlasnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Faeton

Niekoniecznie, jeśli udałoby Ci się używki zakupić, byłoby spokojnie - 2 kzł + 2 kzł + 2 kzł , albo i taniej :)

P.S. Miały być ciary na plecach to trzeba trochę wysupłać kasiory :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też Rotel +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -to wyjątkowo rockowy zestaw wg Hifi Choice - wprawdzie tam mieli większe S8, ale S6 za 4200 zł katalogowo też pewno się nadadzą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio z całym szacunkiem dla tych klocków,ale słuchałem tej samej konfiguracji i do rocka metalu to jest nie za szczesliwe zestawienie.No chyba ze ja tak to odebrałem i muzyka któej na tym słuchałem była za bardzzo metalowo nagrana;).Poelcam do tej muzyki cos przejszystego,ale i muzykalnego,z rytmem,bas nie musi byc miazdzacy jak w paradigmach ale w miare dokładny,i nie moze taki system powpdowac przysypiania,tylko musi sprawiac ze wgniata w fotel,polecam cos z Nada(372) i do tego moze tanio kupic jak sie poszuka badz uzywki Avance Signature(epsilonów celowo nie polecam;) ) albo cos od Visatona,le to trudniej spotkac.Albo..... cos od Gryphona albo Audio Note,ponoc do rocka idealne:D z tym ze ta cena.....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szukam zestawu na którym słuchanie moich płyt Therion, Tiamat, Samael, Opeth, Type o Negative"

 

o,tez tego sobie słucham w zaciszu domowym....:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Słucham dokładnie takiej samej muzy jak ty, i też jestem w trakcie kompletowania porządnego sprzętu, niestety jak zapewne sie zorientowałeś nie jest to łatwa sprawa, jak do tej pory to kupiłem kolumny triangle altea es, radzę ci posłuchać bo wszelkie orkiestracje i chórki slychać na nich rewelacyjnie, co do reszty to też nie jest najgorzej, bas jest konkretny uzyskał wysokie noty w prasie audiofilskiej, to kolumny które grają bardzo przestrzennie, możesz też posłuchać paradigm monitor 9 lub 11, avance dana 680XT lub Canton Le 190, trochę czasu to zajmuje ale najlepiej posłuchać i wybrać dźwięk który cię najbardziej zadowoli, co do wzmacniacza to poczekaj do wyboru kolumn i wtedy szukaj porady, do triangli to polecano mi rotela, vincenta lub exposure ale dopiero w przyszłym tygodniu zaczynam odsłuchy, pamiętaj że wiele sklepów oferuje raty 0% zawsze można kupić coś odrobinę droższego ale z korzyścią dla jakości. Jak już czegoś posłuchasz to dać znać ciekaw jestem opinii, i wtedy możemy pogadać o wzmacniaczu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj szczytowych modeli kolumn Cerwin Vega. Ceny przystępne, a do tego rodzaju muzyki na tym pułapie cenowym trudno znależć coś lepszego. Z Bachem będzie jednak trochę gorzej (:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam posłuchać zestawu Atolla. Słucha lem na nim NIN oraz Marilyn MAnson - i wbiło mnie w fotel. Mimo, że odsłuch odbywał się przy użyciu podstawkowców AA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym doradzil po prostu dobry sprzet i tyle ale o otwartym, dynamicznym brzmieniu.

 

Nie ma co popadac w skrajnosci. Sam mam bardzo 'anty-rockowy' sprzet na muzykalnym Audio Analogue i musze powiedziec, ze rock brzmi na nim bardzo ciekawie bo jest nieprawdopodbnie wiele melodii. A wykopu i tak sie nie ukruszy :-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciary mam wtedy, kiedy slysze dobra muzyke bez wzgledu na jakim sprzecie jest odtwarzana.

 

Takich podobnych tematow juz troche sie przewinelo na tym forum. Szczegolnie z lekkim rozbawieniem czytam "kolesi", ktorzy lubia gadac pierdoly a jeszcze nie uswiadczylem ich wpisu w zakladce MUZYKA pod pewnym watkiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresoanie.

 

Z jakimi ograniczeniami muszę się liczyc przy skompletowniu zestawu do muzyki rockowej i słuchaniu na nim wspomnianej muzyki barokowej. Czego będzie za dużo lub za mało?

Co z innymi gatunkami? Szukam zestawu w miare uniwersalnego (z przewagą oczywiście cięższej muzyki). Ale w miarę niedrogiego.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha ax 1090 potezny wzmak z poteznym brzmieniem plus kolumny cervin vega jak juz ktos wczesniej napisal mysle ze ciary beda i dodatkowo łeb urwie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foetus potezne brzmienie to nie wszystko co w metalu wazne:) ale oczywiscie jeden z podstawowych czynników;) z tym ze nawet najpotezniej brzmiący sprzet nie zagra poteznie jak płyta bedzie nagrana słabo i bez duzej sceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"do tego moze jakas koncowke primare" jeśli będzie grała jak A20mk2 to od razu ją szerokim łukiem przez okno poślij. To się nadaje dla geriatryków a nie do takiej muzy.

Elfan zaraz się oburzy ale taką muzę lubi Denon PMA-1560.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że ten denonek taką muzyczkę lubi a jeszcze bardziej mnie cieszy to, że lubi on nie tylko taką muzykę a najbardziej mnie cieszy to, że już niedługo będzie on mój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy orientuje się ktoś, czy gdzieś na śląsku moge posłuchać rotela, arcama i nada? Najlepiej w jednym salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.