Skocz do zawartości
IGNORED

Buczenie wydawane z basem w subwooferze


theszewczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Psiadam suba KLH i wzmacniacz sony STR-DE697 podłączony do audigy 2ZS.

Problem tkwi w tym że podczas słuchania muzyki, grania w gry itp. oprucz basu z suba słychaś takie huczenie czy buczenie(nie wiem jak to określić). Jest to dość uciążliwe ponieważ podczas słuchania głośno to buczenie zakłuca wszystkie inne tony. Chce podkreślić że ustawiałem go w różnych częściach pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, choć w zupelnie innym zestawie. Powymieniałem wszystkie kable i nic. Skończyło się na tym, że Sub podłączyłem do innej listwy niż sprzęt i buczenie zniknęło. Możesz również spróbować kombinacji z uziemnieniem lub pominięciem uziemnienia w Subie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha dołącza do swoich subów specjalny przewód, którym należy (oczywiście jeśli wyżej opisane buczenie występuje) połączyć masy tych urządzeń. Należy go podkręcić pod jeden z wkętów mocujących pokrywę amplitunera oraz pod wkręt mocujący wzmacniacz do skrzyni suba. Nie wiem na ile skuteczne jest to rozwiązanie, (bo mój nie buczy), ale spróbować warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że sprzęt jest z USA i używam konwenterów do zmiany napięcia. Sprzęt podłanczałem pod różne gniazdka nawet w innych częściach domu i efekt dalej jest nie zadowalający

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.