Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Audience 52 vs 52 SE


mike99

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dołączyć z pytaniem :-)

 

Czy da się wyróżnić jakieś aspekty brzmienia w których wersja SE jest zdecydowanie lepsza od zwykłej ? I jak z efektywnością SE ? Ponoć zwykłe 52 bardzo dobrze grają z Creekiem 4330, a jak w tym względzie stoi wersja SE ?

 

Ach, i jeszcze, czy w cięższym graniu SE będą równie ładnie wymiatać jak zwykłe 52 ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę off-topic: miałem kiedyś okazję porównać Contour-y 1.3MkII i 1.3SE, i różnica była kolosalna; mimo, że wyglądają niemal identycznie, są to dwa zupełnie różne głośniki. MkII jest beznamiętny, płaski i mało wciągający, SE to kryształ - przejrzystość, barwa, muzykalność, detal, przestrzeń - wszystko o klasę lepsze. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje porownac bezposrednio obydwie skrzynki, zreszta jestem posiadaczem jednego z rzeczonych modeli ;).

52SE to skrzynia z audience, bardzo dobry tweeter - Esotec, srednio-nisko wyciagniety z contour 1.3MK2.

W jakich aspektach SE jest lepsze od "nie SE"?, ogolnie - we wszystkich oprocz ceny ;>, powiedzial bym, ze SE to glosniki o klase, moze nawet dwie lepsze - i przede wszystkim, nie ma co ich bezposrednio porownywac do zwyklej 52, bo wspolne to maja skrzynki glownie, to jednak inne glosniki. Efektywnosc katalogowa to 86dB, ale tez ogolnie wiadomo, ze Dynki lubia mocne i dobre piece. Czy w ciezszym graniu beda lepiej wymiatac..., a co, skoro sa lepsze to beda ;). Dodam tylko, ze mialem okazje posluchac ich w pomieszczeniu mniej wiecej 25-27m2 i moc, sila, dynamika i bas jaki dawaly, sugerowal jakies sporo wieksze skrzynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Nijaki

Dzięki, moje przypuszczenia zostały potwierdzone :-) Ja właściwie słuchałem tylko mniejszych 42-jek, a opinie o 52 czytałem na forach. A ponieważ 42 zagrały z moim wzmakiem najlepiej z tego co słuchałem, mam zamiar zakupić model 52, a może nawet 52SE. Jeśli to jest ten sam charakter brzmienia tylko o klasę lepiej, czuję że to będzie strzał w dziesiątkę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijaki>

 

No wlasnie cena SE jest troche "nieludzka" (~ 1500$ w US) w porownaniu z poprzednia wersja.

 

Nie wiecie ile kosztuja SE w Polsce?

 

I kto wlasciwie jest dystrybutorem lub gdzie mozna ich posluchac? (swego czasu "zwykle" 52 widzialem w salonie Top Hifi ale teraz ich strony milcza na temat Dynaudio...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z tej strony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy wspomniec o tym ze model "52" jest/był w 2 wersjach ; podstawowej oraz z dopiskiem bodaj veener,ta ostatnia rozni sie jedynie od podstawowej rodzajem okleiny,ktora to podobno miała wpływac korzystniej na wlasciwosci rezonansowe obudowy (poprzez jej lepsze utwardzenie...) a tym samym i na dzwiek,roznica w cenie obu modeli to cos około 300 -400 PLN,choc dzwiekowo roznica ponoc bardziej wyrazna była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

jak żaden z prawdziwych "dynaudiowców" nie nie ma ochoty to znowu muszę ja,

 

- oczywiście głównie różnią sie przetwornikami w szczególności wysokotonówką - w 52SE jest esotec D260, a w 52 znacznie gorszy D/28/2,

- oraz co często się pomija budową zwrotnicy też na korzyść 52SE (tutaj posiłkuję się opiniami specjalistów z testów, a kiedyś bardzo ładnie to omówiło na forum studio 16Heztrz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak gwoli przypomnienia.

 

Audience 52 kontra 52 SE.

 

Klasa dzwięku zdecydowanie wyższa na korzyść tej drugiej konstrukcji,jest droższa zbudowana na prestizowych glosnikach ,sporo lepszej zwrotnicy .Nie zawsze w przypadku takich edycji SE ,Limited edition itd jest to takie oczywiste - tutaj tak.

 

Cecha wspólna -obudowa ,ta sama.

 

Głosniki Audience 52

 

midwoofer-17W75 XL z dodatkowym pierścieniem ferrytowym pod kopuła 75mm.Membrana poliproylen wykonana jako wytłoczka ,kosz głosnika z blachy

 

tweeter - D28/2 -znany ceniony ,bardzo miekki ,swobodny i naturalny.Front 110 mm aluminium

 

zwrotnica- prosta ,skuteczna ,filtry I i II rzędu.

-----------------------------------------------------

Głosniki Audience 52 SE (takie same jak Contour 1,3 mkII )

 

midwoofer -17W75 LQ -membrana wykonana z polipropylenu i silikatu magnezu,kosz glosnika wykonany z aluminium .

 

tweeter- D260 ESOTEC- zachowując naturalność modelu D28/2 głosnik ten pokazuje sporo więcej mikrodynamiki ,jest żwawszy ,pięknie wybrzmiewają instrumenty dęte .Dynaudio zawsze podkreslalo w swoich materiałach reklamowych iż nie jest to rozwinięcie D28 a konstrukcja bazowana na Esotarze T330 D.

 

zwrotnica- bardzo dobre komponenty RLC .Zdecydowanie korzystniej działające filtry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.