Skocz do zawartości
IGNORED

Dared VP-16, MP-7, MP-60...???


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Najwyrazniej dojrzewam do decyzji przejscia na lampy :)

Prosze o opinie, jakie sa glowne roznice pomiedzy modelami Dared vP-16, MP-7, MP-60 w kontekscie napedzania nimi kolumn takich jak: AA Hyperion II, B&W 602 S3, Eltax Liberty 5+.

Z tego, co widze MP-7 ma jedynie 6Wx2... Wystarczy to do napedzenia tych kolumn w... 18m kw.? Co oznacza "single-end klasa A" (MP-7) oraz "push-pull" (VP-16 i MP-60) - jakie ma to przelozenie na jakosc dzwieku?

Ogolnie, zakladajac ze roznica pomiedzy VP-16 a MP-7 wynosi 150 zl (MP-7 jest slabszy moca, ale drozszy?), jaki bedzie optymalny wybor w tym kontekscie? Roznice w brzmieniu?

Nie potrzebuje burzyc scian - nie ten typ muzyki.

 

Jak kwestia kosztow eksploatacji - lampy, naprawy, jaki okres wymian i ich koszt, dostepnosc?

Bede wdzieczny za szczegolowe omowienie tematu.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oczywiście recenzje natchnione, że aż śmierdzą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpie, mam MP-7 i na prawdę gra dobrze. Poprzednikiem jego w moim systemie był mocno tuningowany Marantz PM 78/8000 który i tak nie ma startu do dareda MP7. Tanie nie znaczy złe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>może w zamian lepiej poszukać czegoś z drugiej ręki albo dobre diy.

 

Tak, tylko jaki tranzystor z drugiej reki zagra w tej cenie lepiej, jak lampa Dared?

Nie chce po prostu "wpakowac" sie w sytuacje, gdy za te 1,5KPLN kupie kilku(nasto)letniego uzywanego kloca po 15 naprawach i 6 modyfikacjach, a zazwyczaj "okazje" trafiaja sie do odsluchu osobistego niezwykle rzadko i trzeba po prostu ryzykowac kupujac na odleglosc - ebay, allegro...

 

A podobno lampa to... lampa, prawda? Nie znam sie na tym, wiec na pewno sam sobie wzmacniacza nie zbuduje, wiec DIY odpada... Za te pieniadze Dared wydal mi sie otwarciem drzwi dla nas maluczkich na naprawde dobry dzwiek... No ale nie sluchalem...

Wiec bardziej mnie interesuja roznice pomiedzy VP-16, MP-7, MP-60? Kupilbym MP-7, ale zastanawiam sie na ile te marne 2x6W moze byc przeszkoda w naglosnieniu 18m kw. pokoju... VP-16 jest tansze, zatem zapewne jakosciowo gorzej gra, ale za to 2x12W z tego, co pamietam...

 

Doradzcie, moze rzeczywiscie np. Denon 1560 zagra lepiej, ale w jakim stanie to teraz mozna kupic i w sumie gdzie, skoro na allegro i ebay bywa bardzo rzadko...

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete narobiles watkow.

Rozumiem, ze obecnie na forum bardzo popularny jest denon 1560 a ostatnio nawet bardziej marantz pm75:D ale jest wiele innych ciekawych wzmakow w okolicach 1-1,5kzl. Na ebay.de w okolicach 250euro do dostania sa rotel ra985bx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i harman hk680

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

denon pma1500.2 za ok. 330euro. Dwa pierwsze kilkuletnie a denona mozna wylicytowac rocznego lub nawet kilkumiesiecznego za te cene. Do chilloutu to one sie sednio nadaja, ale do rocka to jest to:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon nie zagra lepiej od taniego dared-a, za to na pewno inaczej, tutaj to juz kwestia gustu, z opisów wynika ze denon to taki "mocarz" duzo basu, kopyto itd. Discomaniac71 niech mnie poprawi wkoncu go miał i sprzedał. Marantz PM78 w porównaniu do denona grał cieplej, więcej mikrodetali i powietrza (poprawić w razie potrzeby) ale i z mniejszym wykopem, znowu kwestia gustu i głównie rodzaju sluchanej muzyki. Lampa to jeszcze mniejszy "wykop" ale kultura, spokój i masa ale to masa powietrza i przestrzeni. Nagłaśniam pokoj 10m wlasnie lampą właśnie 2x6W na kolumnach podłogowych Phonar Volume II (91dB) i mozna zagrać na prawdę głośno, o wiele zagłośno niż slię wygodnie słucha. Tak ze w 18 metrach na pewno zagra ale juz np >/= 93dB jest wskazane, zdaje się hyperiony mają niezłą skuteczność?

lete jeśli mieszkasz gdzieś niedaleko mnie, mogę udostępnić wzmaka do testów, mozesz zostać mile zaskoczony, ja nie miałem tego komfortu żeby go sluchać przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha co do różnic pomiędzy VP-16 i MP-60 a MP-7 to dwa pierwsze pracują w klasie AB i układzie push-pull stąd ich większa moc, MP-7 to klasa A w układzie single ended (najmniej wydajne rozwiązanie) ale za to najprostrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> opteron

Mieszkam na krancu swiata (Szczecin), zatem chyba odsluch odpada ;)

Co do mocy MP-7, to bedzie musiala radzic sobie z...

 

- AA Hyperion II: 89 dB, 4 ohm

- Eltax Liberty 5+: 87 dB, 4-8 ohm

- B&W 602 S3: 90 dB, 8 ohm

 

Czy to jednak nie za duze wyzwanie dla 2x6 watt'owego Dareda MP-7?

Ktore z tych kolumn beda napedzane najbardziej sprawnie?

Pokoj to 18m kw. ale rzadko wprawiam szyby w wibracje... ;)

 

Reasumujac MP-7 gra lepiej, a VP-16 jest mocniejszy, choc moze grac nieco gorzej...?

Stoje zatem przed wyborem MP-7 czy VP-16, bo MP-60'tka to juz 500 zl drozej (moze warto?).

 

 

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym argumentem "w ciemno" za MP-60 jest popularnosc i dostepnosc uzytych tam lamp. Mocowe EL34, rozdzielacz 6SN7, wejsciowe ECC83, klasyka. Chcialem wziac od Audio Academy na odsluch probny ale oczywiscie w poniedzialek pracowal tylko faks i nawet sie nie dowiedzialem czy maja na stanie (przepraszam za prywate, ale moze tu mi leniuchy odpowiedza czy maja i kiedy sie zglosic z kaucja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lete

ja proponuje zadzwonic do dystrybutora Dareda i zapytac go o kwestie odsluchu, watpie aby byly jakies ku temu przeszkody,poza tym, jesli dobrze pamietam to w Szczecinie w jakims ze sklepow stoja ( albo staly ) klocki Dareda...Swoja droga najlepiej gra MP-60, ale jest to moje subiektywne zdanie...Klocki Dareda graja "specyficznie" rzekł bym, ale trzeba tego posluchac...ponadto nie uważam aby Dared byl jakims "tanim" tandetnym sprzetem jak to pisano niegdys na forum...komentarz dla "delikwentow", ktorzy slyszeli, ze ktos slyszal...pozostawie dla siebie.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zbig

>Na marginesie, B&W 602S3 ani nie mają 90dB ani 8ohm...

 

Hmm... Wlasnie patrze sobie na tylna scianke B&W 602 S3 i widze, ze napisali 8ohm (wiem, ze czasem potrafi zejsc do 3ohm, ale nominalnie 8ohm niby jest...). A 90dB tez niby maja, z tego co widze w papierach i opisach na stronach. Nie bede sie jednak upieral, jezeli jest inaczej - cytuje producenta i inne zrodla ;)

 

Chce przejsc na lampy, poniewaz irytuja mnie ceny wzmacniaczy tranzystorowych, ktore moglby mnie zadowolic w zakresie muzyki, ktorej slucham (chillout, klasyka, jazz, blues, filmowa) - po prostu albo cena idaca w grube tysiace PLN, albo cena akceptowalna, ale sprzet uzywany i totalnie w stanie nie dajacym sie potwierdzic, trudno dostepny... A ze naprawde pasuje mi brzmienie mieciutkie, piekne vocale, ladne soczyste sklady instrumentalne, a w szczegolnosci 'powietrze' i to wszystko, co "idzie" obok samej muzyki, totez pomyslalem o lampach...

W cenie 1,5KPLN niestety nie ma szans na porzadny dzwiek tranzystorowy (mam NAD 320BEE i Yamaha AX-596, ale to zupelnie nie to... NAD - dynamiczny, punktualny, ale suchy i zupelnie "nieemocjonalny", a Yamaha - troche plaska i jakby gra "sciana" rownych dzwiekow, bez "delektowania" sie sygnalem... Ja potrzebuje takiego brzmienia, ktore bedzie podane wykwintnie, a cos takiego chcialbym uzyskac na lampie i chyba w tej cenie bedzie to najbardziej zblizone do moich oczekiwan... Klasyka, troche kobiecej vocalistyki, nieco klimatu chilloutowego - nie gram specjalnie nic ostrego, wiec nie zalezy mi na mocy. Byle gralo w 15-18m tak, aby wystarczajaco odwzorowac dynamike i wrazenie zwiazane z utworem.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli myslisz o nadzie i yamasze to z pewnoscia dobrego dzwieku nie otrzymasz. Ale nie uogolniajmy:P

To troche przekroczy budzet:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przeczytaj sobie test z audiovideo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

lete - w pewnym sensie lampowe brzmienie ma Sound Project 3SE (wiem bo mam), tylko nie wiem czy znajdziesz w swoich okolicach jakiegoś z drugiej ręki, bo nowego w takiej cenie na pewno nie kupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upieralbym sie za Zbigiem ze to 90dB 602-ek jest podobnej dokladnosci co 8R impedancji. Ale to niewiele zmienia - bedziesz mial ciszej. Byc moze z triodowym SE za cicho.

 

Wazniejsza jest inna sprawa. Irytujace cechy (chyba: nie ceny jak napisales :) tranzystorow (chyba slabych) znikaja gdy kupisz lepsze... tranzystory. Lampowa miekkosc z kolei jest czesto mitem (vide pre na wtornikach z ECC88 jest bardziej "cwierkajacy" na moje ucho niz opampowy na 604/627). Jezeli nawet uznamy ze mit ten znajduje jakies uzasadnienie, pytanie czy jego sila zmieni sygnature kolumn takich jak 602. Imho nie, jezeli tak to tylko kosztem neutralnosci.

 

Radzilbym do 602 kupowany "na wage" tranzystor, bez wzgledu na natezenie dzwieku ktore chcesz uzyskac. Albo sprzedaj 602 - sa jeszcze tacy, ktorzy tego forum nie czytaja albo wiedzy ludowej nie traktuja powaznie. To w koncu dobre kolumny nie tylko dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zeby byc bardziej konstruktywnym - mialem kiedys na jeden dzien do 602 podlaczonego 15-letniego MF wygladajacego jak farelka i grzejacego sie jak farelka (chodzil w A-klasie). Za cholere nie moge sobie przypomniec oznaczenia, ktos na pewno tu bedzie wiedzial. To byly najlepiej brzmiace 602 w moim pokoju jakie slyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lete

 

Z tego co wiem wpływ tylnej ścianki zarówno na impedancję jak i na efektywność bywa znikomy ;-)

 

Minimum 3 ohm w 602S3 nie występuje czasem tylko zawsze i zapewne w okolicach 200 Hz czyli w najgorszym możliwym miejscu. Nie ma czegoś takiego jak impedancja nominalna, a jeśli już rozumiemy to przez typoszereg 8, 6 lub 4 ohm, to minimum nie powinno leżeć niżej niż spadek 25% względem impedancji nominalnej czyli jeśli minimum wynosi 3 ohm to kolumny są jak wół 4 ohmowe.

 

Z różnych pomiarów robionych tu i tam wychodziło zawsze mniej niż 90 dB. Ostatnio w Audio 86 dB.

 

Generalnie 602 to niezłe kolumny ale potrzebują dobrego wzmacniacza i raczej nie będzie to lampa za 1500 zł (są w ogole takie?). Poza tym impedancja 602 chrakteryzuje się chyba znacznymi skokami w funkcji częstotliwości co nie sprzyja stosowaniu wzmacniaczy o niskim współczynniku tłumienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmosci Audio Academy za plecami prad w moje kolumny daje wlasnie MP-60.

 

Przeszedl juz u WitkaJ wszystkie testy, ktore dalo sie bezinwazyjne zrobic. Moc zmierzona circa 18W na kanal. Lampy mocy 5881(6L6), ale ze sporym prawdopodobienstwem mozna zasadzic EL34 (nie zdobylismy sie na to - w koncu to egzemplarz wypozyczony). Lampy - chinska tajemnica, magiczne oko w ogole pozakatalogowe, ale pewnie by sie cos dobralo (albo wywalilo). Przenoszenie do 40kHz (-3dB), drobne rewelacje przy 15kHz, za to nadzwyczaj dobrze (zdaniem Witka, nie wiem na podstawie czego to ocenil) wypada dla niskich czestotliwosci. Przy normalnym sluchaniu moc oddaje w klasie A, do B przechodzimy generatorem albo plyta Fadeovera ;) Przydzwiek sieciowy w normie, drobne szumy i brzeki w jednym kanale (nieprzeszkadzajace). Wiadomosc specjalna dla Senicza: damping factor okolo 8 znaczy typowa ch*jnia lampowa.

 

WitekJ stwierdzil: "nie bede cie odwodzil od zostawienia sobie tego darexa za 2k". Znaczy: on akceptuje. Wyliczylismy na szybko wartosc materialowa (bez obudowy) - cena na tym tle prezentuje sie bardzo korzystnie.

 

Pierwsze wrazenie nieodsluchowe: troche odpustowy wyglad, swieci sie jak nie powiem co. Nad blachami i wierceniem w drewnie tez chinole mogliby popracowac. Po gwarancji konieczny tuning - rocker on/off chyba dlugo nie pociagnie, potencjometr tez raczej lichota. Selektor jakis suchawy. Gniazda glosnikowe - podrobki WBT, RCA pozlacane, moga byc. Dla milosnikow sieciowek - oryginalna jest taka, ze nawet ja bym ja zmienil :)

 

Wrazen odsluchowych na razie malo. Test dynamiki przeprowadzono na "Rockit" z "Future Shock" Hancocka (HDCD). GC jest tu lepszy, jak dla mnie, ale on na latwych kolumnach w takich testach z reguly kladzie rywali. Innych objawow lampowej sygnatury, poza spowolnieniem nie stwierdzono. Test antydynamiki na "1" Zeppelinow wygral Dared - po prostu sluchalo sie tego przyjemniej.

 

Robilem skladanke Madonny do zoninego autka i przy okazji zrobilem crash-test za pomoca "Nobody Knows Me" z "American Life" Madonny - kto sluchal wie, piekne szpikulce dodane do niebianskiego glosu Naszej Faworyty zwykle zabijaja, poslugujac sie stereophilnym belkotem, niemelodyjny tor. Test zdany przez Dareda dobrze, moze nawet wiecej niz dobrze, przy zachowaniu efektow przestrzennych i odpowiedniego poziomu szczegolow.

 

Zapuscilem wlasnie jakis sampler Harmonia Mundi, na razie bez wnioskow, wracam do sluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niezle. Pamiec o Jolidzie 502B troche sie u mnie zatarla, ale nie widze jakis specjalnych powodow dla oglaszania nieporozumieniem proby porownania (poza oczywiscie wieksza uniwersalnoscia Joli). Szybkie, skuteczne kolumienki, "polska" kubatura i darex za 2k moze byc.

 

Niestety, drzemka i do pluga. Ciag dalszy w niedziele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenic - wygladal na niedotykany. Jestem sceptykiem jezeli chodzi o dlugoterminowe "wygrzewanie", co oczywiscie nie stoi sprzecznosci z tym ze lepiej sluchac goracego.

 

Caly czas sie waham (teraz wirtualnie bo orze a nie slucham), czy nie dolozyc jednak do malego Amplifona czy Jolki (np. 202), byloby bardziej "audiofylsko" (lepsze napysy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napysy tak :-) Ale jak masz mozliwość wypozyczania to jesli się uda, sprawdź MP7, ma świetną scenę i wiele powietrza, choć basem moze ustępować MP20 (tak myślę) z racji mocy. Swojego miałem całkiem nowego i wiele się zmieniało szczególnie w pierwszych 4 godzinach sluchania.

Druga sprawa czy literki na sprzęcie są az tyle warte?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP-60 do odsluchu szedl na moje specjalne zamowienie, nie wiem czy nie naduzyje uprzejmosci i K&K Imports i Audio Academy :)

 

Nie narzekam na scene ani powietrze z MP-60. No moze jest troche goraco ;)

 

Dopiero w niedziele, dzis pewnie zonka na darexie nieaudiofilsko meczy jakies Roxy Music. Ale jezeli byl dziewiczy, to juz na pewno przestal.

 

Czy literki na sprzecie sa az tyle warte? A co jest w koncu warte??? Pytanie retoryczne, z ;) 2kpln za MP-60 to nie jest jakas hiper-okazja - maly amplifon czy sprowadzona jolka 202 to 3kpln, ale masz na dzien dobry (troche) lepsze lampy i napysowesamopoczucie... a to wsio ultralineary...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mozna zamówić "jolcię" z "oryginalnie" zmazanymi napisami :-) Ale dalej, patrząc na dareda za 2,6k mozna mieć monobloki na 300B, i znowu jest dylemat!!!

 

BTW. Też jestem teraz w pracy, nie mogę się doczekać 15-tej i widoku świecących baniek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolcia direct z Chin bedzie miala przypuszczalnie lampy podobnej klasy co Dared. Wychodze jednak z zalozenia, ze lampy i tak trzeba bedzie wymienic za powiedzmy rok (moc) czy dwa (triodki) i wtedy bedzie sie eksperymentowac. Na razie ma grac z chinolstwem, jak nie gra to papa.

 

Co do SET-ow na 300B, nie sluchajac - jestem nieufny. Dwa zrodla rozterek: 300B to nie byla/jest lampa dedykowana do audio; 300B jest droga. Wiem, argument pierwszy jest jak z forum Triody a drugi niegodny audiofila ale jednak.

 

BTW. Jak tez bede w domu o 15-tej, tyle ze jutro. Takze nie placz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz gdzie mozna nabyć zamienniki dla 6P3P (to chyba 6L6) i co jest warte wypróbowania? Skoro zywotność tych lamp to okolo roku to moze zaczne juz czegos szukac :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.