Jump to content
IGNORED

Wróciłem z odsłuchu -wrażenia


bojaco

Recommended Posts

Brzmi tajemniczo ale może co poniektórzy jak usłyszą co słuchałem, to przestaną czytać dalej :) Mam/miałem do sprzedania DCD 1015 Denona. Pojechałem z nim do potencjalnego klienta, swojego nota bene dobrego znajomka, który posiada wzmak Denon PMA 725R, Tannoy-e 2.5 oraz CD Denon 635. Znam ten zestaw świetnie, wzmak mam póki co taki sam jeszcze ale szukam już nowego, a resztę miałem kiedyś jako swoje.

Podłączyliśmy DCD 1015, wrzuciliśmy Satrianiego, potem trochę jazzu, nieco polskie nuty typu Krzysztof Krawczyk ha, ha, a jak! Musiało być szerokie spectrum! Przy okazji, niektóre płyty porażały marnością w realizacji nagrań...

Przyszedł czas na DCD 635. Play...i pierwsze parę sekund obnażyło prawdę.

Dżwięk z 635 był linearny w swoim brzmieniu i stłumiony, nie słychac było szczegółów a całość pobrzmiewała niczym zza grubej kotary.

Byłęm zdumiony, właściwie sam za bardzo nie wiedziałęm czego się spodziewac ale żeby aż tak? Ani nie mam specjalnego słuchu czy wiedzy, mój towarzysz odsłuchu bije mnie na głowę wiedzą z zakresu elektroniki nie mniej jednal obaj wiedziliśmy kto tu jest górą.

A przecież DCD 1015 to nie żaden hi-end, model katalogowo znam z roku 1991/92, DCD 635 to 1995/96. Mało tego, pokusiłem się o kwerendę w zasobach sieci i cóż się okazało?

DCD 1015 to ten sam przetwornik C/A jaki jest w 635! Taki sam jak w 1550AR , szczytowej klasie z tamtego okresu!

Ale coś przecież sprawiło że oba stały do siebie jak niebo a ziemia. Wspomne tylko, że 1015 rozjechał mojego niedawnego DCD 755AR, za który kiedys dałem naprawdę sporo pieniędzy a i dziś kosztuje niemało.

Wniosek? Czytać, pytać i słuchać kiedy tylko się da. Dzięki temu mozna zaoszczędzic cięzko zarobione pieniądze i znależć prawdziwą perełkę, która da więcej albo tyle samo zadowolenia co nowiutki klocek prosto z półki w sklepie.

Ale tutaj chyba Ameryki nie odkryłem.

Swoją drogą szkoda, że nie zabrałem na odsłuch swojego Pionka PD-8500, ciekawe jak by wypadł?

A przy okazji, szukam wzmaka, moje typy to PM-75 hehe :) oraz PMA-1560, a może ktoś będzie miał coś równie ciekawego?

Posłuchałbym sobie...

Link to comment
Share on other sites

No cześć!

1. linearny w moim zamyśle oznaczało, że nie było słychać głębi sceny dzwięku, wszystko co się wydobywało z głośników dochodziło z tego samego miejsca - przepraszam za brak precyzji w formułowaniu myśli :)

2. został u niego, pozyskuje środki.

3. zasadniczo, mam swojeo Pioneera PD-8500, którym się cieszę i mam zamiar poddać modyfikacji w przyszłości by wyciągnąć z niego co się da, oczywiście przy pomocy fachowca, bo DIY to nie dla mnie, lewy jestem...

4. ciekawy jestem bardzo jak by zabrzmiał 8500 i w porównaiu z tymi dwoma pozstałymi, no cóż miałem wczesniej 1015 i zostawiłem sobie 8500 bo przy piewrszym odsłuchu miałem wrazenie że zdeklasował 1015 ale nie porównaływałem ich w sposób opisany uprzednio, raczej z pamięci, wezmę może przy okazji go do kumpla i zów sobie posłuchamy...

pzdr!

Link to comment
Share on other sites

Hi,

 

Oba CD które wymieniłeś to historia.

 

>Wniosek? Czytać, pytać i słuchać kiedy tylko się da. Dzięki temu mozna zaoszczędzic cięzko zarobione

>pieniądze i znależć prawdziwą perełkę, która da więcej albo tyle samo zadowolenia co nowiutki klocek

>prosto z półki w sklepie.

 

Jak najbardziej. Choć śmiem twierdzić że sporo obecnie produkowanych CD (wcale nie najdroższych - np. HK HD-970) zagra lepiej od tych Denonów.

 

Najważniesze że jesteś zadowolony z tego co masz.

 

pzdr.

yamen

Link to comment
Share on other sites

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

yamen ale tez i wiele wspolczesnych budzetowych cd polegnie przy PD 8500 a oba Denony to zwykla pomylka na ktora szkoda czasu i pieniedzy

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.