Skocz do zawartości
IGNORED

Wróciłem z odsłuchu -wrażenia


bojaco

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi tajemniczo ale może co poniektórzy jak usłyszą co słuchałem, to przestaną czytać dalej :) Mam/miałem do sprzedania DCD 1015 Denona. Pojechałem z nim do potencjalnego klienta, swojego nota bene dobrego znajomka, który posiada wzmak Denon PMA 725R, Tannoy-e 2.5 oraz CD Denon 635. Znam ten zestaw świetnie, wzmak mam póki co taki sam jeszcze ale szukam już nowego, a resztę miałem kiedyś jako swoje.

Podłączyliśmy DCD 1015, wrzuciliśmy Satrianiego, potem trochę jazzu, nieco polskie nuty typu Krzysztof Krawczyk ha, ha, a jak! Musiało być szerokie spectrum! Przy okazji, niektóre płyty porażały marnością w realizacji nagrań...

Przyszedł czas na DCD 635. Play...i pierwsze parę sekund obnażyło prawdę.

Dżwięk z 635 był linearny w swoim brzmieniu i stłumiony, nie słychac było szczegółów a całość pobrzmiewała niczym zza grubej kotary.

Byłęm zdumiony, właściwie sam za bardzo nie wiedziałęm czego się spodziewac ale żeby aż tak? Ani nie mam specjalnego słuchu czy wiedzy, mój towarzysz odsłuchu bije mnie na głowę wiedzą z zakresu elektroniki nie mniej jednal obaj wiedziliśmy kto tu jest górą.

A przecież DCD 1015 to nie żaden hi-end, model katalogowo znam z roku 1991/92, DCD 635 to 1995/96. Mało tego, pokusiłem się o kwerendę w zasobach sieci i cóż się okazało?

DCD 1015 to ten sam przetwornik C/A jaki jest w 635! Taki sam jak w 1550AR , szczytowej klasie z tamtego okresu!

Ale coś przecież sprawiło że oba stały do siebie jak niebo a ziemia. Wspomne tylko, że 1015 rozjechał mojego niedawnego DCD 755AR, za który kiedys dałem naprawdę sporo pieniędzy a i dziś kosztuje niemało.

Wniosek? Czytać, pytać i słuchać kiedy tylko się da. Dzięki temu mozna zaoszczędzic cięzko zarobione pieniądze i znależć prawdziwą perełkę, która da więcej albo tyle samo zadowolenia co nowiutki klocek prosto z półki w sklepie.

Ale tutaj chyba Ameryki nie odkryłem.

Swoją drogą szkoda, że nie zabrałem na odsłuch swojego Pionka PD-8500, ciekawe jak by wypadł?

A przy okazji, szukam wzmaka, moje typy to PM-75 hehe :) oraz PMA-1560, a może ktoś będzie miał coś równie ciekawego?

Posłuchałbym sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

">Dżwięk z 635 był linearny w swoim brzmieniu i stłumiony, nie słychac było szczegółów a całość

>pobrzmiewała niczym zza grubej kotary."

 

Czy linearnosc teraz oznaczana jest jako wartosc szkodliwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć!

1. linearny w moim zamyśle oznaczało, że nie było słychać głębi sceny dzwięku, wszystko co się wydobywało z głośników dochodziło z tego samego miejsca - przepraszam za brak precyzji w formułowaniu myśli :)

2. został u niego, pozyskuje środki.

3. zasadniczo, mam swojeo Pioneera PD-8500, którym się cieszę i mam zamiar poddać modyfikacji w przyszłości by wyciągnąć z niego co się da, oczywiście przy pomocy fachowca, bo DIY to nie dla mnie, lewy jestem...

4. ciekawy jestem bardzo jak by zabrzmiał 8500 i w porównaiu z tymi dwoma pozstałymi, no cóż miałem wczesniej 1015 i zostawiłem sobie 8500 bo przy piewrszym odsłuchu miałem wrazenie że zdeklasował 1015 ale nie porównaływałem ich w sposób opisany uprzednio, raczej z pamięci, wezmę może przy okazji go do kumpla i zów sobie posłuchamy...

pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Oba CD które wymieniłeś to historia.

 

>Wniosek? Czytać, pytać i słuchać kiedy tylko się da. Dzięki temu mozna zaoszczędzic cięzko zarobione

>pieniądze i znależć prawdziwą perełkę, która da więcej albo tyle samo zadowolenia co nowiutki klocek

>prosto z półki w sklepie.

 

Jak najbardziej. Choć śmiem twierdzić że sporo obecnie produkowanych CD (wcale nie najdroższych - np. HK HD-970) zagra lepiej od tych Denonów.

 

Najważniesze że jesteś zadowolony z tego co masz.

 

pzdr.

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.