Skocz do zawartości
IGNORED

Jak kolumny max. 600 złotych


re14sato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zmienić swoje kolumny obecnie sa to cat'y (niestety) Chodzi mi o kolumny w granicach 600 zlotych najlepiej dostepne na allegro mam czas wiec napewno bez odsluchu sie nie obedzie maja one grac pod amplitunerem onkyo tx-4500 mkII moj pokoj ma 22 mkw. Muzyka jakeij slucham to jazz, rock, metal, punk i czasem choc bardzo zadko klasyka. Bardzo prosze o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos z diy moze? za 600 zł da sie zrobic dwu drozną: wys. vifa, woofer visaton, peerles. poszukaj na Akkusie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem sympatyczny ten twoj onkyo, tak z wygladu przynajmniej :)

 

Zwłaszcza monitorki weź pod uwagę - zawsze(prawie) to wyższa jakośc dźwięku niż podłogówek w tej samej cenie. Pokój niby masz sporawy, ale ja mam prawie taki sam - chociaż pewnie kształt inny - 7x3m, i się okazuje że monitorki w nim grają, i to coraz lepiej :)

 

Na pewno możesz niemal w ciemno (byle sprawne i niezjechane wizualnie) kupować używane podstawkowce dobrych marek - nawet jeśli sie nie sprawdzą to bez straty je sprzedasz, a zdobędziesz doswiadczenie i punkt odniesienia. Standardowo polecane Tannoy m2 na przykład. Akurat powinieneś się zmieścić w budżecie, tylko trzeba je znaleźć. A jak jesteś fuksiarzem to i może jakieś starsze Paradigmy monitor 3 uda ci się ustrzelić w tych okolicach cenowych :)

 

No a jeśli muszą to być jednak większe zabawki, to już trochę gorzej w tej cenie, zwłaszcza jeśli nie do końca można zaufać własnemu, niewyrobionemu uchu i trzeba się zdać, przynajmniej trochę, na opinie innych. Chyba trzeba by dozbierać do tego 1 tys. No ale może ktoś ci lepiej coś doradzi.

 

 

Jedno jest chyba pewne - cokolwiek kupisz, odczujesz bardzo pozytywną róznicę w porównaniu z catami :)

 

I nie wiem czemu ci nie dziala wyszukiwarka, u mnie ok. Dużo tam znajdziesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj ja do tysiaca nie dozbieram przez najblizszy czas bo nie mam jak a cat'y mnie jzu denerwuja najcheteniej to bym je wyrzucil z 10 pietra co do mojego pokoju to jest ot kwadrattak mneij weicej pozniej postaram sie wrzucic jakis schemat a i dzieki za pozytyw na temat mojego onkyo powiem ci ze wazy tylko 17 kilo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa czerwone to moje kolumny zolte to moj fotel a niebieskie to subwoofer odleglosc od mojego fotela do kolumn to 180 cm taka sama jest kiedz kolumnami oraz miedzy subwooferem a fotelem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Tannoy M2, ale osobiście mam o nich złe zdanie. Ponoć tuning zwrotnicy i wymiana przewodów daje dobre rezultaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem takie propozycje tyle ze te kolumny jest trudno znalezc gdziekolwiek szczerze pwoeidziawszy to mysle o DIY pytalem Mcgyver'a ale nie uzyskalem jeszcze odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem rozmiary Twojego pokoju. W 22m2 praktycznie żaden monitor nie da rady......a 600zł na podłogówki to mało....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale spojrz tez na rozstawienie kolumn staly by podbnie do tych to raz a dwa z tym rozmiarem pokoju to troche przesadzilem faktyczny rozmair to jajkies 18 mkw wczoraj poprostu nei zmierzylem a polegalem na ojcu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie słabo szukasz, M2 są często spotykane w ogłoszeniach np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys mi podac jeszcze namiary najlepiej jakis numer gg do kogos kto zajmuej sie budowa kolumn najelpeij z tego fourrum bo aj qwiem tylko o mcgyverze ale on gg nei posiada w o mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz to posłuchaj czegoś firmy Tannoy - np TANNOY FUSSION 3 - na allegro 599zł. Jest też koda - w prasie pozytywne opinie miała. Ja niestety nigdy nie słyszałem CAT-a i nie mam pojęcia czy Tannoy lub koda to będzie lepsze brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman z pewnosica bedzie miala lepsze cat to firma ktora nie wime po co produkuje cokolwiek moje kolumny to cat leb 404 i maja zero dynamizmu scena jest skupiona w jednym miejscu gory prawie wogole nie ma po prostu kicz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam też powolutku czegoś dla mojej dziewczyny w podobnej cenie. Zastanawiałem się też nad Tonsil Fenix 2 - 500 zł z przesyłką - cena bardzo dobra a i łatwo to sprzedać niewiele tracąc jeśli się okaże że "to nie to". W jej przypadku miałoby to służyć m. in. jako głośniki do komputera i chyba nie byłyby do tego takie najgorsze. Ładnie wyglądają - szczególnie te wiśniowe i grają na pewno lepiej niż te stare głośniczki komputerowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman - Fusion 3 po 599 ale za SZTUKE. Kody nie polecam, sam basior i tyle.

 

ps. a moze Eltaxy? Sprzedaje wlasnie swoje Liberty 5, niewiele powyzej Twojego budzetu:-) pisz na priva jezeli jestes zainteresowany / sorki za mala reklame ;) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paulinka a opisz je bardziej szczegolowo czego na nich sluchasz i jak to brzmi no i oczywiscie jakas przyblizona cene jak mzoesz to dawaj na gg moj numer w o mnie bo twojego tam nei widze a e-mail jest ze tak powiem dlugi pod wzgledem czasu oczekiwania na odp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pogadaj z gościem może zjedzie z kup teraz na 600 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesi twój wzmacniacz pociagnie monitory 4 omowe to spróbuj Avance Omega 520 dostepne na Allegro. sam bym kupił ale myslałem o ich zastosowaniu do kina domowego jako efektowe ( z przodu sa Avance 910 mk2 ) ale moje głośniki frontowe sa 4 omowe więc w sumie impedancja spadnie za nisko. Jesli 4 omy to nie problem to moim zdaniem 650 PLN w opcji ,,Kup teraz " to okazja. Zwłaszcza , ze licytacja od 500. Obydwa zastosowane przetworniki to Vifa . Jedyne co mnie martwi to ze właściciel przetarł je brudna szmata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy'e Mercury 2,5 odradzam -miałem i sprzedałem. Duzo poluzowanego basu , w którym ginie średnica a wysokie tony zupełnie nieobecne. Łatwo je uszkodzić - ja spaliłem głośnik wysokotonowy gdy podkreciłem nieco gałkę wzmocnienia. Sa to produkty z fabryki na Węgrzech i niewiele maja wspólnego z oryginalna produkcją w W.Brytanii sprzed lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.