Skocz do zawartości
IGNORED

AMPLIFON promocja!


amplifon

Rekomendowane odpowiedzi

=>harvi

Cenami w szwecji się zbytnio nie przejmuj po prostu do mnie zadzwoń.

 

=>audio academy

usuwanie wpisów chyba jeszcze nie działa ale nie przejmuj się jak się pogniewam to ci powiem

 

 

Na temat cen moich produktów za granicą pisałem już wielokrotnie. Ale może powtórzę najważniejsze: że wysokie ceny za granicą to nie mój wymysł lecz zasady wolnego rynku.

Problem ze wszystkimi Polskimi producentami sprzętu jest taki że zakładając firmy myślimy w polskich kategoriach. Mam tu na myśli następujący fakt:

 

- producent jest jednocześnie dystrybutorem a w praktyce również sprzedawcą detalicznym (współpracy z salonami praktycznie nie ma żadnej) zatem nie ma pośredników wszystko co zarobi zostaje w kieszeni zatem cena może być stosunkowo niska.

- Nie musimy budować wielkiej firmy (wystarczy właściciel + żona) nie musimy robić certyfikatów bo to tylko przecież produkcja jednostkowa pod zamówienia itp. zatem kosztów też nie ma.

- Wychodzimy z założenia że polski produkt ma być bardzo dobry i bardzo tani tak aby było na niego stać Polaka

 

 

Problem zaczyna się gdy chce wyjść ze swoimi produktami na rynki zagraniczne. W zasadzie zaczyna się koszmar.

 

- Trzeba dać zarobić dystrybutorowi, dystrybutor musi dać zarobić sprzedawcy detalicznemu a wszyscy biorący w tym udział muszą jeszcze odprowadzić podatki. (+inne koszty) Końcowy rezultat zabawy jest taki że towar kosztuje ponad 2 razy tyle (w stosunku do ceny producenta).

- Trzeba zapewnić serwis, wysoką jakość i co najważniejsze powtarzalność produktów (dla wielu polskich firm powtarzalność ma chyba zupełnie inne znaczenie)

- Dystrybutor zaczyna żądać aby cena była we wszystkich krajach taka sama (likwidacja lewego importu) Również w Polsce!!! Dla was to istny koszmar że wzmacniacz który kosztował w Polsce 4000zł nagle kosztuje 8000zł i zaczyna się pisanie na forum że Piwowarczyk zwariował.

 

Ja jakoś tam sobie daję radę. Jedno jest pewne gdyby nie eksport to nie byłoby mnie już na rynku. Natomiast proszę was darujcie sobie już dyskusję na temat cen Amplifonów. Robię co mogę żeby były w Polsce jak najniższe. Tak aby w Polsce również słuchano na Polskim sprzęcie. Ta promocja jest również tego dowodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos juz kupil promocyjne egzemplarze? bo jesli dobrze rozumiem sens watkow sponsorowanych, to powinienem rozumiec, ze poooszloooooo! jesli nie, to znaczy, ze ludzie maja tutaj wiecej rozumu niz pieniedzy. jak zwykle... i do konca zycia beda pytac: nad czy to, co na allegro:-)

na marginesie - gratuluje amplifonowi. ze zdolal sie na swiecie upozycjonowac wyzej, niz wszyscy sadzili, ze moze. a jednak mozna! i to jest moje wieczorne przeslanie dla looserow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Amplifona ma racje. Trzeba trzymac polityke cenowa bo inaczej sie dystrybutorzy sie odwroca plecami.

Twoj przedstawiciel na szwecje jest millym i sprawnym czlowiekiem.

Strategia wysokich cen w Polsce w polaczeniu z wysokim rabtami wydaje sie rozsadna, nikt nie moze sie przyczepic a klien rodak kupi sprzet w zadowalajacej cenie.

 

p.s. Amplifon ale i tak sie bardzo gniewam na Ciebie :), kiedys nieodpowiedziales mi na maila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>harvi

Odpowiadałem na twojego nawet klikakrotnie tylko e-maile do mnie wracały nie mam pojęcia dla czego. Kumpel mi teraz mówi że prawdopodobnie przez filtr antyspamowy na twoim serwerze. Tak czy inaczej przepraszam i cieszę się że chociaż jedna osoba jest w stanie zrozumieć reguły rynku. Jeżeli chodzi o szwedzkiego dystrybutora to muszę przyznać że jest to najlepszy handlowiec z jakim miałem okazję współpracować. Szkoda że inni moi dystrybutorzy tak nie działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzut harvi'ego jest tak samo uprawniony jak moga byc uprawnione zarzuty amplifona wobec tych, ktorzy zawracali mu glowe telefonami w stylu: to ja kupie, umowmy sie, wysle mejla z potwierdzeniem, mam kase, zaraz bede. panie a. - ile pan mial takich telefonow? pewnie dziesiatki. nie zauwazylem, zeby pan sie obrazal jak ci, ktorzy robia zadymke z powodu jednego mejla, ktory nie mial responsu:-) gratulacje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strategia wysokich cen w Polsce w polaczeniu z wysokim rabtami wydaje sie rozsadna [...]

 

Przychylam się do Harvi'ego, jednak ze świecą szukać takiego rozsądku. Bardzo się cieszę, że Amplifon od dawna regularnie kieruje promocje na nasz krajowy rynek (często mimo gorzkich uwag z różnych stron). Trudno wymagać od innych naśladownictwa, ale warto chwalić taką postawę - dla mnie godną uznania.

 

Sam nie tak dawno skorzystałem z promocyjnej ceny na Amplifona WT-30II i jestem z tego potrójnie zadowolony:

- wspaniale brzmi (kto ciekaw kilku słów więcej, niech zerknie do mojej opini);

- mam zagwarantowany zaufany serwis (dla mnie bardzo istotne);

- relacja [jakość]/[cena promocyjna] jest niezwykła, więc trudno mi spotkać coś dla moich uszu lepszego, co nie kosztowałoby znaaacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

>ampiflon

 

Mógłbyś troszke rozszrzyć wypowiedź na temat cen w polsce i za granicą?

 

Bo mieliśmy niejednokrotnie dyskusje na temat cen w polsce i na zachodzie i wychodziło raczej coś odwrotnie:)

Ceny "tam" muszą być niższe niż u nas bo cośtam cośtam...mała sprzedaż i takie tam

A tu nagle coś takiego:

....Na temat cen moich produktów za granicą pisałem już wielokrotnie. Ale może powtórzę najważniejsze: że wysokie ceny za granicą to nie mój wymysł lecz zasady wolnego rynku....

 

Nie to żebym się Ciebie czepiał , wręcz przeciwnie , jestem żywotnie zainteresowany jak najniższymi cenami w polsce , tylko poprostu nie rozumie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

jacch, poniżej zacytowanego przez ciebie zdania znajdowało się dość szerokie objaśnienie. Przeczytaj. Do wymienionych przez Amplifona czynników dodałbym jeszcze jeden: na każdym rynku istnieje określona struktura cen. Wyrób taki jak Amplifon ze względu na klasę wykonania i (jak sądzę) brzmienia na rozwiniętym rynku (tj. takim, na którym marek lampowców jest dużo) będzie porównywany z tańszymi modelami Jadis, CR Developments (o ile jeszcze ostnieje), Rogue Audio, Tube Technology. W związku z tym musi grać równie dobrze i być NIECO tańszy. Nieco a nie wielokrotnie, bo inaczej wypadnie ze swojej "grupy" i nikomu nie będzie się nawet chciało porównać go ze wysokiej klasy sprzętem. Stanie wobec konkurencji chińskiej, przy której właściwie jedynym sposobem wygrania konkurencji kosztowej jest, cóż, zlecić wykonywanie swego produktu w tej samej fabryce. Amplifon zdecydował inaczej, jest produktem europejskim i stąd jego ceny, i rosnące powodzenie na świecie. Jest to w znacznej mierze zagadnienie z zakresu strategii sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, musze potwierdzic zarzuty Harviego. Kontakt mailowy z Amplifonem jest bardzo trudny. W ciagu ostatnich dni wyslalem dwa maile z pytaniami. Zero odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, musze potwierdzic zarzuty Harviego. Kontakt mailowy z Amplifonem jest bardzo trudny. W ciagu ostatnich dni wyslalem dwa maile z pytaniami. Zero odpowiedzi.

 

no i co? sprobuj zlapac kontakt w takim czasie z krellem, makiem, b&w, tannoyem. albo redakcja hfm. nie mowie o plinius...

jakie wnioski, synu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> stork9

Kiedy wysłałeś te e-maile i w jakiej sprawie? Od 28.10 otrzymałem tylko dwa e-maile z Polski i na oba odpowiedziałem.

 

Panowie problem cen przez was poruszany bierze się również z tego że moje produkty w Polsce były zawsze porównywane do wyrobów DIY lub najtańszych produktów Made in China. A prawda jest taka że nawet w europejskiej cenie wzmacniacza WT30 wynoszącej 1900 EUR nie kupicie tańszego wzmacniacza triodowego a i w cenie wzmacniacza WT40 wybór nie jest znowu aż tak duży albo nie ma go wcale jeżeli ktoś szuka wzmaka o większej mocy. W europejskiej cenie (1100 EUR) wzmacniacza WL25 znajdziecie tylko kilka wzmacniaczy chińskich i to najtańszych z ich całej oferty.

 

Nawiasem mówiąc wzmacniacz WL25 w Polsce sprzedawałem zawsze znacznie taniej. Pomimo to sprzedało się raptem tylko kilka sztuk. Założę się że Chińskiego badziewia w tym samym czasie sprzedało się w naszym kraju kilka razy więcej i to za większe pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>amplifon

 

Może połączymy jakoś siły? Powiedzmy, że moglibyśmy sprzedawać moje kolumny z twoimi niektórymi wzmacniaczami w cenach promocyjnych (w zestawie taniej). Rzecz jasna musielibyśmy sie spotkać i popróbować, co z czym dobrze by zagrało.

Ludzie by sie ucieszyli, być może dystrybutorzy z innych krajów by sie nie czepiali, bo wzmacniacze idą razem z jakimiś kolumnami, ja nie muszę na tym zarabiać jakiś kosmicznych pieniędzy, no i w ogóle.

Myśle, że było by fajnie.

Od niedawna zacząłem praktykować to z Nadem....i nawet nieżle ruszyło.

Chcę to zaproponować innym firmom i dystrybutorom. Na pewno będę rozmawiał z Delta Studio, jeśli chodzi o lampowce. Sporo razem przeszliśmy i nasze sprzęty doskonale sie ze sobą sprawdziły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon

"Założę się że Chińskiego badziewia w tym samym czasie sprzedało się w naszym kraju kilka razy więcej i to za większe pieniądze."

Mam drobną uwagę do Ciebie,chyba bardziej elegancko będzie jeśli będziesz promował swe wyroby poprzez uwydatnienie ich zalet niż przez negację jakości konkurencyjnych wyrobów.

Chinoli słuchałem wielokrotnie i zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią.

Uzyskasz w ten sposób dużo większe zufanie i szacunek wśrod potencjalnych nabywców.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Amplifon

Przyszła mi do głowy myśl zorganizowania u nas, w klubie audiofila w Wawie, imprezy pod szyldem "Dni Amplifona". Jeden z kolegów (Hiszpan) dysponuje juz WT-30II i napewno by nie odmówił prezentacji. Pisaliśmy kiedyś o możliwości zobaczenia i posłuchania Twojego CD. Fajnie byłoby, jak cały tor byłby zestawiony z Twoich urządzeń. Może zorganizowałoby się kilka dni odsłuchowych, może nawet otwarych dla ludzi z poza klubu. Czy taka propozycja byłaby jakoś do zrealizowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>bird

Masz rację że metoda negacji ma krótkie nogi. Ale z drugiej strony mam zamiar nazywać rzeczy po imieniu. Zawsze starałem się nie owijać w bawełnę i ci którzy mnie posłuchali zazwyczaj dobrze na tym wychodzili.

Ilekroć pojawi się jakiś z wierzchu ładnie wyglądający wzmacniacz z Chin piejecie z zachwytu bo taki tani i taki rewelacyjny. Nikt nie zauważa że jest zrobiony z MDFu a pięknie to tylko wygląda na zdjęciu i po paru miesiącach potrzebny serwis którego nie ma. Dystrybutor jest nagle go nie ma. Jeden gra tak a drugi tak. Itd. Itp.

Takie są realia z którymi możesz się ze mną nie zgodzić.

 

=>jar1

Co do prezentacji w klubie to jestem za. Zaproponujcie jakiś termin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no i co? sprobuj zlapac kontakt w takim czasie z krellem, makiem, b&w, tannoyem. albo redakcja hfm.

 

majo z krellem akurat kontakt mailowy jest pierwszorzędny.Sprawdź prosze zanim coś napiszesz.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontak z Krell'em jest sredni, sprawdzalem. Z Hi - Fi i M coraz lepszy ale i tak polecam bezposredni telefon do Pana Roberta.

 

==> Amplifon

Peter jest zly na Ciebie, ze zamiast klocki do niego poszly do Kanady:)

Wspolpracujesz ze Struss'em? bo Peter tez ma ich klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> pavulon

Z odsłuchem w krakowie to najmniejszych problemów nie ma bo praktycznie co tydzień jestem w twoim mieście i jakoś myślę się dogadamy.

 

=> harvi

Z tą kanadą to sami nakombinowali a o strusie to ja nic nie wiem. Poza faktem że coś tam Peter znim rozmawiał na temat współpracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyzszych cen amplifona w europie (na swiecie) to po chlodnym przemysleniu ma to duzy sens. Powiem na wlasnym przykladzie, ostatnio szukalem zrodla w okolicach 10-15 kzl i tylko takie bralem pod uwage, nawet jak ktos oferowal tansze a ponoc tez dobre to nie bralem tego sprzetu pod uwage. To samo z Amplifonem, jesli kosztowal by w europie duzo mniej niz zachodani konkurencja to nikt nei pofatygowal by sie go nawet odsluchac.

 

 

==> Amplifon

Co do tego maila to dziwna sprawa bo serwer nie ma filtru antyspamowego, mam programy na kompie ale one mnie informuja czy wchodzi jakis spam. Trudno bylo minelo.

Masz w swojej ofercie jakies wypasne koncowki, w dobrej cenie (nizszej niz mack MC275)? Na WWW ciezko sie doszukac, nawet opisu CD nie ma.

 

Mam nadzije, ze w tym watku forumowicze beda mogli pisac o wszystkim i nie bedzie to Tobie przeszkadzalo (a tym bardziej nie bedzie moderowane). Sadze, ze w Twoim przypadku zalozenie watku sponsorowanego bylo podyktowane checia bycia fair wobec Lukara a nie krzewienia propagandy;)

 

Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow na scenie miedzynarodowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.