Jump to content
IGNORED

Nośniki HD - BlueRay i HDDVD


Piotr

Recommended Posts

Toshiba tracąca perspektywy w Hollywood chce "podzielić się" technologią HDDVD z chińskimi producentami. Sony i inne firmy wspierające BlueRay na razie mówią o wyłączności i zaawansowanych metodach ochrony danych. Kto wygra? :-)))

 

Pamiętam że oryginalny IBM PC był kiedyś czymś dziwnym i na swój sposób designerskim podczas gdy cały kraj jechał na różnych klonach. Dzisiaj o IBM nikt nie pamięta (ba, kupił ich chiński Lenovo!) a PC pozostały. Ciekawe czy Toshiba się na tym nie przejedzie bo przyszedł mi na myśl przypadek z tego roku. Rosja eksportuje do Chin samoloty oraz technologie uzbrojenia. Sporo na tym zarabiają ale w tym roku Chiny zaprezentowały Pakistanowi hmm.... coś co wyglądało jak Su-27, tyle że wyposażone w chińskie silniki i chińsko-zachodnią awionikę. Oczywiście Rosja o niczym nie wie a technologią produkcji tych samolotów jeszcze przez długi czas nie zamierzają się dzielić. Tak to jest gdy sprzedaje się Chinom :-)

 

Macie jakieś opinie o poszczególnych formatach BR i HDDVD? BlueRay dla HDTV oraz legalne napędy mają posiadać strukturę zapisu danych i technologię utrudniającą kopiowanie. HDDVD to format bardziej otwarty. BR jest wspierany przez producentów filmowych i sprzętu. Władze chińskie w tym roku oświadczyły że będą wspierać rozwój lokalnych technologii aby stworzyć WŁASNY format gęstych nośników danych uwolniony od wszelkich tantiem i licencji :-)))) Biorąc pod uwagę że coraz więcej działów R&D lokuje się w Chinach i Indiach a państwo chińskie nadal może wchodzić do garnka i łóżka poddanych "nakłady na badania" nie muszą być tak wysokie :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.