Jump to content
IGNORED

Forumowy test kolejna edycja


trembler

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

 

chciałbym zaprosić Was do testów podkładek antywibracyjnych. Podkładki te mają dwie wersje: dla sprzętu lżejszego (powiedzmy do ok 15kg) i cięższego (powyżej 20kg). Zastosowanie tych podkladek widzę pod wszelakiej masci źródła czyli CD i gramofon (głównie), aczkolwiek można używać również i pod inne elemnty toru. Jeśłi byliby chętni Forumowicze do odsłuchu takowych podkładek chętnie prześlę im komplet podkładek i wzorem poprzednich forumowych testów chętni przekazywali by je sobie nawzajem.

 

pozdrawiam

trembler

 

PS Uprzedzając zapewne głosy o wątku sponsorowanym, wątek ten założyłem po rozmowie z Lukarem. Obecnie podkładki te nie są produktem handlowym. Jeśli tak się stanie wszelkie należności z tytułu sponsorowania wątków będą uiszcone.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadaąc na pytania co to jest:

są to podkładki w kształcie "nóżek", "opek" jakie są powszechnie używane w sprzęcie . Konstrukcja dość prosta, dużo prostsza niż system poduszek z kaczego pierza ;) Elementem amortyzującym drgania jest wielowarstwowa guma, każda z warstw o różnej twardości a co za tym idzie różnych włąsciwościach. Jak wyglądają to można zobaczyć na zdjęciach. Planuję też wersję dla sprzętu o wadze 16-19kg o nazwie Jazz :-) z gratisowymi 4kg cukru ;) ( o ile Jazz zezwoli na użycie swojego nicka w nazwie). Na zdjęciach widać wersję "mniejszą". Ta większa jest po prostu dwukrotnie grubsza a wykonana tak samo.

 

 

pozdrawiam

trembler

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9798-100001115 1170278078_thumb.jpg

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

jaja jajami ale mam toto u siebie od jakiegoś czasu i kurna... działa - na razie słyszę to w postaci ewidentnie jędrniejszego i bardziej mięsistego basu oraz trochę lepszej przestrzenności. Na dokładniejsze spostrzeżenia nie mam na razie czasu bo hmm niestety jak to mówą zarobiony jestem.

Podkładek używałem głównie pod źródło CD (niestety nie mialem czasu na dokładniejsze sprawdzenie z gramofonem). Wiedziałem już wcześniej o tym że CD 17 Marantza jest na takie rzeczy podatne bo robiłem próbę z pociętą na plasterki izolacją arma-flex z tym że wtedy efektem była poważna degradacja, a teraz mam zauważalną poprawę. Tym czasem czekam na wersję ostateczną.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mowiac nie bardzo wierze w owo cudo bo pod CD-player nalezy podkladac cos, co spowoduje, ze zamiast wspomagania drgan bedzie ich tlumienie - zatem dobre sa kolce, ciezkie stoliki itp. a nie gumki, na ktorych drgania tylko sie rozbujaja. To jakby postawic CDP na 4 galaretkach z nozek na naszej polskiej zelatynie. Nie lapie tego pomyslu.

 

pzdrw

 

soso

Link to comment
Share on other sites

Arek67

jutro Ci wysyłam priorytetem, miałem dzisiaj wysłać, ale wypadło parę spraw i ... i jutro Ci je wyślę. Jeśli chodzi o podkładkii kolce.. JA ich używam zamiast kolców. Nóżek nie musisz przykecać mozesz postawić goły CD. możesz spróbować też nawet z kolcami. Eksperymentuj, w końu od tego jest test.

 

pozdrawiam

trembler

Link to comment
Share on other sites

soso

Sa dwie szkoly, zreszta jak w kazdym temacie tzw falenicka i otwocka ;)

drgania możan tłumić jak w przypadku materiałow tłumiacych (upraszczając miękkich) bądź izolować od drgań stosując polaczenia sztywne (np kolce). Nigdy nie pozbędziesz sie drgań całkowicie i nie każdych drgań można pozbyć się w ten sam sposób.

a co do żelatyny.. proponowane przez Ciebie rozwiązanie to materiał jednorodny, w zastosowanej przeze nie gumie jest kilka warstw więc nie jest to materiał jednorodny, co wpływa na lepsze tłumienie drgań niż jednorodna guma.

 

pozdrawiam

trembler

 

 

ps może znajdziesz chęć i ochotę do posłuchania/przetestowania? ;)

Link to comment
Share on other sites

LeStat - coś w tym rodzaju, ale efekt to był chyba taki z powodów o ktorych pisze soso - połowe muzyki szlag wtedy trafił.

Ten wynalazek który mam teraz użyczony przez Tremblera wydaje się jednak tłumić drgania, a nie je wzmacniać, a przynajmniej izoluje od drgań z otoczenia. Mam szafkę wykonana z profili metalowych i szkalanych półek, piętro wyżej stoi lampowy wzmacniacz - może to waśnie wytłumia jakies drgania z jego trafo? Nie jestem zwolennikiem "cudownych rozwiazań", ale musze przyznać, że efekt jest u mnie bardzo wyraźny i jednoznacznie korzystny.

Link to comment
Share on other sites

>Zegarmistrz

Ja mam takie podkładki DIY: filc + krążek dębowy + ochronna gumopianka (dość twarda) wymontowana z jakiegoś kartonu... :-)

Pewnie to nie jest żaden hi-end, ale zastosowanie różnych warstw, chyba pomogło, raczej działa jak amortyzator nie jak resor, poza tym na cedeku stoi wzmak, też trochę odizolowany podkładką, a na nim dodatkowo jakieś 4kg zawarte w dwu stalowych płytkach, bo ten mój Creek coś za lekki był...

 

Miałem nawet zamiar coś pokombinować z tym termaflexem, ale nie samodzielnie, tylko jako jedną z warstw podkładki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.